tough money business

Jūtos kaut kā vājprātīgi apkrāpta no vecāku puses.

Sakiet, kā gan jūs uztvertu tekstu no savu senču puses:
"Zini kā, patiesībā ja jau tu nebūtu izvākusies, tad jau nemaz nekādas runas nebūtu bijušas par to, ka tev vajadzētu mums atdot naudu par studijām. Tu maksātu mums par komunālajiem un tad jau ar to arī pietiktu."

Tagad saņemot no vecākiem aprēķinu par to cik no manis prasītos par komunālajiem, sanāk ka par izglītību katru mēnesi līdz šim es maksāju gandrīz uz pusi vairāk nekā man nāktos maksāt viņiem, ja dzīvot tiem līdzās.

Mjā, gribu redzēt kādu cilvēku, kuru vecāki apkrāpj vēl lielākā mērā...
Tags:

Comments

Tev vajadzētu nostāties uz stabilām kājām - lai parādi vairs neietekmētu dzīves kvalitatīvo pusi!

Varbūt, ka ir pienācis laiks kādām ļoti būtiskām pārmaiņām, kas droši un neatskatoties ir jāveic????
Nesaprotu par ko tu runā.

Protams ir svarīgi tikt galā ar parādiem, bet nekādas ultimatīvas pārmaiņas, realizējamas tuvākajā laikā, kas to varētu atrisināt nākošajos 3 gados, man personīgi nenāk prātā.
Taču ar algu ko šobrīd pelnu un ar summu ko maksāju par mācību kredītu, es tā pat 3 gadu laikā būšu nomaksājusi visus 8000 EUR ar visiem %.

Var jau bīdīt visādus projektus (zinātniskus vai nezinātniskus) papildus stabilajam darbam, bet nedomāju ka nodošanās tikai tiem man atmaksāsies tik ātri un sākotnēji varētu mani iedzīt vēl lielākos parādos.

A tev par izglītību lika maksāt tikai tādēļ, ka izvācies no vecāku mājām jeb tam ir kādi dziļāki slēptāki iemesli?

Ja runa par izglītības apmaksu no tavas puses bija pirms mācību uzsākšanas, tad varētu teikt, ka kaut cik ok, jo tu zināji rules uz ko paraksties, bet ja to iesviež sejā pēc mācībām kā faktu ar kuru neesi rēķinājusies tad gan nav forši no mana necilā skatu punkta.

Pēc manām domām maksājumi par izglītību un komunālie maksājumi ir divas diezgan nesaistītas lietas (ja vien to nesastaista kaut kādas grūtsirdīgas sociālās sadzīvošanas disharmonijas rezultātā).

Imo runa par līdzdalību komunālos maksājumos kad bērns strādā un dzīvo pie vecākiem ir visnotaļ ok.

Tāpat maksājumi par komunālajiem + izglītības ''kreditēšanas'' apmaksa ja tāda ir bijusi vienosānās PIRMS TAM.

Bet ja liek maksāt komunālo + izglītību BEZ VIENOŠANĀS tad gan nav pārāk forši.
Tas viss ir diezgan samudžināts, jo pilnvērtīgs kredīts ar visiem tekošajiem bankas % tika man iesviests sejā tikai tad, kad paziņoju ka izvācos. Attiecīgi konstanta ikmēneša summas iemaksa uzkruķī reālo kredīta summu ar katru dienu, tāpēc īsti atlikt maksājumu uz vēlāku laiku nav gudri.
Pirms tam, tika mācību apmaksa formulēta kā kaut kas tālā nākotnē iespējami atmaksājams, kad senči būs pensijā un man būs 4ciparu alga.

Maksāt par komunālajiem arī liekas baigi ok.

Taču mēģināt ar apliku mahinācijām panākt to, ka es dzīvoju pie vecākiem tikai tādēļ, ka viņiem gribas lielāku kontroli pār manu dzīvi - izmantojot kredīta saistības, galīgi nav smuki!
Tjip Tu tā pēkšņi uzzināji par kredītu uz sava vārda?

Ja ņem kredītu, tad, lai kādas nebūtu mutiskās norunas, rēķinies, ka var nākties apmaksāt - kaut vai pilnīgi nesaistīta force majore rezultātā.
Nē, kredīts ir uz manas mātes vārda un viņa kusoku no tā atšķēla, lai iedotu man naudu mācībām ārzemēs.
Nu tad jau, ja ir sajūta, ka tiek nodarīta liela pārestība, var viņus vienkārši pasūtīt ar visu kredītu.
Jaa, bet nu visai logjiski. Mani vecaaki taa nedariitu, taapeec arii vinji nav tik turiigi kaa tavi :)
Kaads nu kuram tas piegaajiens lietaam...
tava maasa dariija taapat? - nu kkipa atmaksaaja savus krediitus? ja jaa ta neko norm ja nee tad pasuuti vinnus lai maksaa tu esi vinnu klluuda ja vinni tevi par taadu uzskata taccu tikpat vienliidziiga kaa tava maasa ja tava maasa to nedariija tad augstos tonnos izbeidz maksaajumus ja nevari pavikt - ieteikums skarbs bet reaals

mani sencci apmaksaa manai maasai dziivossanu unversitaates laikaa man neapmaksaaja tad nu vinniem ir tas prieks nomaksaat manu krediitu (kurss gan ir smiekliigi mazaaks protams) dzelzzaina loggika paliidz atstumt malaa cilveeciskus jautaajumus :P

aivvv
Māsa mācījās pa budžeta naudu.
Taču, kad vecākiem vajadzēja piķi, viņa pārdeva no vecmāmiņas mantojumā iegūto dzīvokli un naudu iedeva viņiem.
Savukārt, kad viņa ievācās viņu vecajā dzīvoklī, tad jau nācās to 'atpirkt' no senčiem, veicot maksājumus tuvu pie diviem gadiem.

Jebkurā gadījumā, lai cik 'negodīgas' dirsas brīžiem mūsu vecāki spēj būt - mēs kā viņu bērni nespējam nomest atbildības sajūtu viņiem ar visiem saviem spēkiem atmaksāt, vismaz to reālāko ko viņi pieprasa.

Taču viņi krietni zaudē emocionālajā tuvībā ar saviem bērniem, kas drīzāk jūtas kā biznesa projekts nevis kā viņu mīlēti pēcnācēji.

September 2013

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Powered by Sviesta Ciba