15 September 2020 @ 03:38 pm
 
jā, visvairāk tajā nodokļu reformā es sabesījos par to, ka valsts griež nost iespējas strādāt maz un neregulāri. vai pat maz un regulāri. bet tā ir mana izvēle, es gribu strādāt reti, man ir gandrīz trīs mazi bērni, es nedomāju, ka man būtu jāiejūdzas valsts ierēdniecībā, piemēram.
manam labsajūtas modelim der pusgadu strādāt intensīvi, pusgadu nestrādāt. tā arī biju plānojusi pavadīt nākamo gadu. līdz jūnijam aktīvi strādāt, pēc tam - vispār neko. bet tagad man "vispār neko" laikā būs jāmaksā minimālais sociālais, kas pa pusgadu savilksies līdz tūkstotim eiro. tātad - tūkstoti es maksāšu valstij par to, ka nestrādāju. lai gan pirmajā pusgadā strādāšu un maksāšu sociālo atliektiem galiem.
 
 
( Post a new comment )
austra[info]au on September 17th, 2020 - 12:36 pm
jā, man sava pašnodarbinātība šķiet loģiska tieši tāpēc, ka esmu vienu un strādāju, kad gribu. Gada griezumā mans apgrozījums ir gana liels. Kāpēc “labu nodarbinātību” piesiet mēnesim, nav skaidrs.
Paldies par vārdu “nodeva”, tas ir vispareizākais formulējums.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Dzintra čoms[info]mranarhs on September 21st, 2020 - 11:26 am
Bet kur tev ir problēma nodibināt SIA?

Palabo, ja kļūdos, bet būt pašnodarbinātajam (līdz šim) nozīmēja mazākas nodokļu izmaksas, arī uz soc-nodokļu rēķina. Ne jau vienkārši tāpat arī medijos izmantoja pašnodarbinātos tā vietā, lai pieņemtu cilvēkus darbā. Acīmredzot šādas shēmas ir vēlme pārtraukt, jo visiem vajag bernudārzus, skolas, slimnīcas, slimības naudas un pensijas, bet pārāk daudzi optimizē savas nodokļu izmaksas caur šo pašu pašnodarbinātā statusu.

Tātad, ja tu līdz šim netaisīji SIA, jo tad tev būtu vairāk piķis jāatdod valstij, tad tagad tev šādas iespējas vairs nebūs. Kas ir pat ļoti ok.

Vēlreiz - ja kaut kur kļūdījos faktos, palabo.
(Reply) (Parent) (Link)