15 October 2019 @ 03:08 pm
 
es esmu vislabākā mamma pasaulē, vai ne, bet nebūs tā,
ka viss, ko viņš atcerēsies, ir dusmīga māte, kas viņu paņēmusi aiz kājām un velk nost gumijniekus, jo viņš, ienākot mājā, ir vienkārši apsēdies kāpņutelpā un kliedzis 15 minūtes?
neko neprasot, neko negribot. opā kliedz, nolikts kliedz. tikai kliedz. un tad es viņam mazgāju rokas un muti, izšļakstot visu slapju, un tas, šķiet, viņu pazemo, bet kā. nu tieši kā.
viņš pārguris, sirsniņa pilna, mūzikas skolas un pusdienas ar tēti, bibliotēka un brauciens ar autobusu, protams, bet man arī ir ieturētības limiti, es nedusmojos, es vienkārši nezinu, kā pārraut šādos brīžos tās histērijas.
tā jau izrunājām beigās visu, sabučojāmies un samīļojāmies. bet nekāda ieturētā es neesmu.

un mani tas grauž laikam tāpēc, ka mana mamma bija tā ieturētā. un tas man, starp citu, mēdza arī riktīgi besīt.
 
 
( Post a new comment )
planeeta[info]planeeta on October 15th, 2019 - 09:11 pm
ja bērnam patīk vienas un tās pašas drēbes, ja viņam nepatīk piesārieni, ja nepatīk netīras rokas, nepatīk, ka viņam dod roku, ciešā apskāviena pieeja var būt nepiemērots risinājums
Jo ir bērni, kuriem ir paaugstināts taustes jutīgums, un ādas jutīgums palielinās tieši stresa gadījumos. Tad ciešā apskāviena pieeja var novest arī pie vemšanas un bailēm un trauksmes un totālas bezspēcības sajūtas.
Ciešā apskāviena pieeja der bērniem, kuriem samzinās taustes jutīgums, jo viņi stresa situācijā nejūt savas ķermeņa robežas. Tad tas viņiem atgriež drošības un kontroles sajūtu.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Shelly[info]shelly on October 16th, 2019 - 10:30 am
Tieši tā. Man diemžēl bērnībā ir bijusi saskarsme ar to, ka ciešais apskāviens tiek izmantots kā soda līdzeklis - brrrrr.
Nu, un, protams, vēl tas, ka no malas ir viegli spriedelēt, ko un kā vajadzētu darīt, bet lai tas, kas vienmēr pats visu ir pareizi darījis, met pirmo akmeni.
(Reply) (Parent) (Link)