15 October 2019 @ 03:08 pm
 
es esmu vislabākā mamma pasaulē, vai ne, bet nebūs tā,
ka viss, ko viņš atcerēsies, ir dusmīga māte, kas viņu paņēmusi aiz kājām un velk nost gumijniekus, jo viņš, ienākot mājā, ir vienkārši apsēdies kāpņutelpā un kliedzis 15 minūtes?
neko neprasot, neko negribot. opā kliedz, nolikts kliedz. tikai kliedz. un tad es viņam mazgāju rokas un muti, izšļakstot visu slapju, un tas, šķiet, viņu pazemo, bet kā. nu tieši kā.
viņš pārguris, sirsniņa pilna, mūzikas skolas un pusdienas ar tēti, bibliotēka un brauciens ar autobusu, protams, bet man arī ir ieturētības limiti, es nedusmojos, es vienkārši nezinu, kā pārraut šādos brīžos tās histērijas.
tā jau izrunājām beigās visu, sabučojāmies un samīļojāmies. bet nekāda ieturētā es neesmu.

un mani tas grauž laikam tāpēc, ka mana mamma bija tā ieturētā. un tas man, starp citu, mēdza arī riktīgi besīt.
 
 
( Post a new comment )
austra[info]au on October 15th, 2019 - 05:10 pm
o, nu mēģināšu. mans parastais variants ir runāt mierīgi un piedāvāt iespēju izbļauties. atiet un ļaut "izlikt visu ārā". opā prasās reti, bet varbūt tiešām drusciņ jāspiež tā.
jo tās histēriskās nespēšanas tikt galā ar sevi viņam ir diezgan raksturīgas, jā, un mēs ar vīru arī neesam tie mierīgākie, tad nu skaidrs, ka iedzimts. gribētos neieaudzināt vēl vairāk.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
--[info]ripp on October 15th, 2019 - 05:17 pm
Stingra turēšana viņiem neapzinātā līmenī sakot, ka viņi tiek pieņemti arī šādi. Un fizisks kontakts palaiž oksitocīnu un hormonus, kas palīdz noregulēties un mazina stresa hormonu līmeni.
Mazam bērnam noregulēties bez vecāka tiešas fiziskas klātbūtnes ir ļoti grūti. Līdz 3g praktiski neiespējami, pēc tam tāpat grūti.
Runāties ir jēga pēc tam. Uzreiz ir jēga nosaukt emociju. Tu esi bēdīgs, noguris utt. Un samīļot.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
austra[info]au on October 15th, 2019 - 05:20 pm
jā jā, es arī parasti saku tos dusmīgs vai noguris. un mīļoju, ja ļauj. bet šodien bija pilnīgi traki, jo sastindzis kliedz un neko. izrunājāmies pēc tam, jā, kad jau smaidījām :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
--[info]ripp on October 15th, 2019 - 05:21 pm
Cik viņš vecs? Mums a bija šausmīgas histērijas. Pa 40min. tad iemācījāmies plusmīnus censties izvairīties un tikt galā.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
austra[info]au on October 15th, 2019 - 05:25 pm
2g9m
šādas histērijas nav garas, varbūt līdz 20min, bet mēdz būt arī tādi brīži, kad nonstopā par viskaut ko raud, piemēram, divas stundas. pa vidu drusku nomierinās, bet atkal raud. bet tur citi apstākļi - nedaudz manipulē, nedaudz negrib kaut ko darīt pats. uz to māku pavisam skaidri un mierīgi un nedusmojoties reaģēt. jo viss ir skaidrs tādos brīžos ar mazo razbainieku :)
(Reply) (Parent) (Link)
--[info]ripp on October 15th, 2019 - 05:20 pm
Plus der nošķirt histērijas iemeslu, vai tā ir manipulatīva histērija (cenšas kko panākt, tad ir svarīgi neļauties tikai brēkšanas dēļ) vai fizisko vajadzību/izsīkuma histērija. Ja bērnam ir bads, pārgurums vai emocionāla/psihiska pārslodze, atliek tikai palīdzēt noregulēties un apmierināt vajadzību.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
austra[info]au on October 15th, 2019 - 05:24 pm
šoreiz bija pārgurums, tas bija tieši pirms diendusas, un es arī piedāvāju - nāc opā, ejam gulēt. bet sirsniņa pilna un nevar. bet man arī nervi neizturēja to kliegšanu, jo sajūta, ka kliedz man iekšā dvēselē, vienkārši traki.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
--[info]ripp on October 15th, 2019 - 05:25 pm
Jā, sajūta ir briesmīga. Un paņem tik šausmīgi daudz spēka.
(Reply) (Parent) (Link)
zazis[info]zazis on October 15th, 2019 - 05:52 pm
rekomendēju iegādāt industriālās skaņu slāpējošās austiņas. palīdz nerviem. (:
(Reply) (Parent) (Link)