CERN
Trešdien neaizmirstiet nosvinēt pasaules galu. Iedarbinās lielo elementārdaļiņu paātrinātāju kalnos zem Francijas un Šveices robežās... :D
Redzēs, kā būs. Un kādus secinājumus pēc tam 'zinātnieki' izdarīs.. Es gan gribētu dzirdēt galveno secinājumu - kurš no šī projekta 'uzvārījās'.
Redzēs, kā būs. Un kādus secinājumus pēc tam 'zinātnieki' izdarīs.. Es gan gribētu dzirdēt galveno secinājumu - kurš no šī projekta 'uzvārījās'.
ai, bet man kaut kā prāts nesagremo to, ka, ja pastāvētu reāls drauds cilvēcei (pasaules gals), tad tam projekam ļautu vispār pastāvēt un iesaistītās personas vnk skaisti nenovāktu, vai vēl vienkāršāk - neļautu tam visam pastāvēt un aizliegtu turpmākās darbības. Man liekas, ka tur iztrūkst kaut kāds informācijas posms. Vai arī info ir pārāk pārspīlēta.
Jo man neliekas visai normāli tas, ka bariņam cilvēku tā mierīgi ļautu eksperimentēt ar visas pasaules cilvēku dzīvībām.
Lietas būtība ir vienkārša. Man nekas nav pret zinātniskiem eksperimentiem, arī dārgiem, un es par to fanoju, ja vien tie nes labumu sabiedrībai. Taču nežēlīgais moments visā šajā projektā ir sekojošs - zinātne, protams, ir padarījusi cilvēku dzīves nesalīdzināmi komfortablākas, taču NE VISU CILVĒKU dzīves. Mažoritāte dzīvo nožēlojamos apstākļos un skolās, kurās viņi apgūst zinības, nekad neko nestāstīs par šī daļiņu paātrinātāja modelētā eksperimenta jēgu. That's the point. Redzi, tas ir apmēram tāpat kā izmest miljardus vējā, meklējot zāles pret AIDS. Nauda plūdīs tikai tikmēr, kamēr tās tiks meklētas... Saproti, ko es gribu teikt?
Brazīlijā ir cilts, kas nav kontaktējusies ar mūsdienu civilizāciju, kuras vīrieši pat šāvuši ar bultām uz lidmašīnu, no kuras viņus fotografēja.
Vēl kaut kur ir nanotehnoloģijas.
Kā jau Tu iepriekš minēji, zinātne tiešām ir padarījusi cilvēku dzīves daudz komfortablākas, bet ne jau visas.
Pasaulē ir attīstības kontrasti. Primitīvisms un ūberattīstība. Jaunās tehnoloģijas ir solis uz priekšu, bet reģionos, kur par to eksistenci pat nenojauš tās neko nemaina. Zinātne attīstās aizvien straujāk, bet tie reģioni turpina savu primitīvo, lēno attīstību.
meklējot zāles pret AIDS izmet miljardus, bet, iespējams, kad tās tiks atrastas, tad izrādīsies, ka tās ir lētas un visiem pieejamas. Sanāk, ka ceļš pie objekta ir dārgāks par pašu objektu. Bet kādam tas ir izdevīgi.
Citiem vārdiem sakot - šādu 'zinātni' atbalstīt ir teju noziegums..
Arī visu pasauli pabarot var īīīīzī. Ārā tiek mesta paika, ar kuru var konstanti barot vēl 12 miljardus cilvēku - labi barot.
Un - ja arī ir kkur vēl slepenās ciltis, netrūkst tādu variantu kā āfrikā, kur tie vietējie ir ļoooti smagi pasisti zem mūsu pucētās tupeles un viņiem jau nu čista tas nav pohuj, jo viņi redz, cik mums ir kruta un cik viņiem sūdīgi.
Tiesa - tipa jau pohuj, Dievs nav mazais bērns, viss nostāsies vietās. Tomēr nepatīkami.
http://public.web.cern.ch/Public/Welcom
A man liekas, gals trešdien labākajā gadījumā tikai sāksies, jo tad tās daļiņas tikai sāks ieskrieties. Saskriesies viņas kkad krietni vēlāk, cik atceros lasījis.
Un, ja godīgi, man nav kvalifikācijas, lai teoretizētu par šo jautājumu. Tad Tev jāpalūkojas oficiālajā CERN projekta mājaslapā.
Vispār - ir jāpiekrīt tam ko saka almighty_j, bet arī jāsaprot, ka jēga no tā eksperimenta ir... cik viedokļu, tik segas vilcēju. katrā ziņā man ir daudz lielāks prieks dzīvot ar apziņu, ka varam 3dien pārstāt eksistēt to pat nepamanot, nekā teoretizēt par valdības mahinācijām. starp citu - tīra spekulācija - melnā cauruma ietekmē laiks palēninās, tā kā teorētiski, mēs viņā kristu ilgi, jo ilgi un to pat nemanītu :D
ā, un protams - jēga no eksperimenta ir. nenoliedzami. es tikai funktierēju par izgrūstajām finansēm vs. apskaidrību tajā vai citā jautājumā un to, vai tā patiešām ietekmēs mūsu dzīves...