Pilota memuāri.

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Bet nopietni.

Kā bērnību un jaunību pavadījušam rajonā, kas apdziedāts pat kā daļa Rīgas, man līdz šim nebija ienācis prātā, kā īsti notiek tā 'sabiedrības noslāņošanās' un par ko Ozols pirms miljons gadiem puspliks, ar suni un purniem fōnā vervelēja..

Ar katru solīti augšup pa labklājības kāpnēm nākas secināt, ka tie pakāpieni iekārtoti tā, ka tieši pirmie ir visgrūtākie, citiem vārdiem sakot, tālāk ir vieglāk. Stāstiņš par manu nīsto Rīgas Satiksmi ir daļa no visa. Sanāk, ka, ja ienākumu dēļ nespēj atļauties auto, vai neesi pensis, tevi brīvprātīgi obligātā piespiedu kārtā aplaupa RS. Līdzīga situācija ir ar Rīgas Siltumu, kas barojas no sviedriem un darbaļaužu asinīm, tas ir, veco laiku ēku siltumapkures sistēmas veidotas kā viens kopīgs kontūrs, no tā īsti nedz var, nedz ļaut atslēgties. Nevari izvēlēties alternatīvu apkures veidu vai siltuma piegādātāju kauč.

Tobiš sanāk, ka, jo mazāki tavi ienākumi, jo bezcerīgāka starta pozīcija, vairāk ienākumu tiek iztērēts vienkārši izdzīvošanas nodrošināšanai, un tā jau proporcionāli nelielo 'labumu' noslauc citi. Vāveres ritenis. Bemheni, apsaimniekotāji un pārējie tūtiņdreijātāji.
  • Bet šajā stāstā stulbākais ir nevis tas, ka tā notiek, bet tas, ka neviens bērniem un jauniešiem nepaskaidro, ka šis notiks arī ar viņiem, ja tie lūzeros un neinvestēs sevī, savos instrumentos un tamlīdzīgi.

    Cik nav tepat cibā un vēl vairāk arī ārā tādu, kuriem tūliņ jau tricārs vai pat vēl vairāk, bet nekā nav.

    Un skumjākais, ka jo ilgāk lūzero, jo grūtāk vēlāk tikt iekšā apritē.
    • Viedi vārdi, cienītais.
    • indeed!

      Man liekas, tur ir cits princips (varbūt spriežu pēc personīgās pieredzes) - proti, ja vecākiem viss kārtībā, apzinīgi, strādīgi, tad nākamā paaudze pierod pie komforta zonas un izlaižas, vai, vēl vairāk - sāk uzskatīt, ka ir special snowflake.

      Jebšu. :)
      Divas interesantākās lasāmvielas par šo tēmu:

      Why the poor lack mental capacity, and why they need help

      UN

      Why Generation Y Yuppies Are Unhappy
      • Re: indeed!

        Mana pieredze atkal liecina, ka lai arī tā mēdz notikt, tā nav droša korelācija. Ir arī pietiekoši daudz tādu piemēru, kur, ja vecākiem, viss ir normāli sakārtots, arī jaunajai paaudzei ir vieglāk iesākt savas štelles. Gan tādā ziņā, ka ir kas piemet bišķi naudiņas, gan ir no kā aizņemties kādu instrumentu, gan arī gluži vienkārši var tikt pie kāda puslīdz sakarīga padoma, kuru kaut cik apstiprina padomdevēja veiksmīgā dzīve.

        Drīzāk te ir jautājums, vai vecākiem ir bijis pietiekošs laika un smadzeņu resurss, lai kaut ko tām atvasēm iemācītu.

        To rakstu par Y paaudzi jau kaut kad biju lasījis. Likās sakarīgs un tā varētu būt. Bet nu es pēdējos gadus esmu lamīgs, tāpēc pofig. :D

Powered by Sviesta Ciba