glonalizācija un nabadzība

« previous entry | next entry »
Feb. 19., 2007 | 10:49 am
posted by: pr0cessed in pajautaa

Varbūt kāds varētu padot man ideju, kādā veidā pārāk liela globalizācija var izraisīt nabadzības palielināšanos.
Kursa darbā minēju globalizāciju, kā vienu no nabadzības cēloņiem, tagad nevaru izdomāt nevienu tēzi (galva nestrādā). izdomaju tikai par pārāk mazu globalizāciju.

:)

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {6}

Shelly

from: [info]shelly
date: Feb. 19., 2007 - 11:00 am
#

šausmīgi mīļs jautajums. Respektīvi, palīdziet man izdomāt, ko tad es te īsti esmu sarakstījis :))

Atbildēt | Diskusija


from: [info]pr0cessed
date: Feb. 19., 2007 - 11:05 am
#

nu jā, apmēram.
bet to cēloni es no wikipēdijas dabūju! tikai aprakstīt vajag.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]ninona
date: Feb. 19., 2007 - 11:26 am
#

Var mēģināt saistīt ar izmaiņām darba tirgū - uzņēmumi izvēlēsies par grašiem nodarbināt taivāniešus un āfrikāņus (attiecīgie strādnieki joprojām būs nabadzīgi), bet iepriekšējie paliks bez darba (kļūs vai joprojām paliks nabadzīgi).
Un lielā tirgū (kas rodas glob. rezultātā) vajadzētu būt lielākai plaisai starp nabagajiem un bagātajiem, varbūt tas ar kā der.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]kangaroo
date: Feb. 19., 2007 - 11:46 am
#

+1

Piemēri nav tālu jāmeklē. Rietumeiropas tekstiluzņēmumi sapirka pa lēto ražotnes Latvijā, bet kad iestājāmies ES un pieauga darbaspēka izmaksas, pārcēla ražošanu uz Baltkrieviju un Tālajiem Austrumiem.

Bet vispār jau jā- pozitīvā ir vairāk un tā tēze par nabadzības palielināšanu ir tāda aiz ausīm pievilkta. Drīzāk to varētu saukt par ienākumu līmeņa izlīdzināšanos ar tendenci kopumā pazemināties. Jo tādi aziāti sāk dzīvot labāk, bet Vecajā pasaulē sliktāk. Kopumā dzīves līmenis izlīdzinās, ja skatās valstis kā tādas, bet ja skatās mājsaimniecības atsevišķi, tad pazeminās, jo Eiropā vienā brīdī tas kritums varētu būt diezgan sāpīgs.

Atbildēt | Iepriekšējais


Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos

from: [info]prtg
date: Feb. 19., 2007 - 12:12 pm
#

Ienāk lielie uzņēmumi ar savu know-how un augstu efektivitāti, izkonkurē vietējos, samazinās kopējā nodarbinātība. Kaut kā tā.

Kaut gan - nabadzība nereti ir tikai galvā. Viens jūtas nabags, jo nesanāk rīsu bļodai, cits raud, ja nesanāk šikam pulkstenim. Kuri parādās skatlogos, ienākot tirgū lielajiem spēlētājiem.

Atbildēt