making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[26. Mar 2018|22:42]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Latvijas zinātnieku līmenis ir krindžīgs. Tas varētu būt sekas tam, ka zinātnieka profesija valstī netiek cienīta konsekvenciālā veidā (pretstatā "tas izklausās cienījami" veidam). Varbūt arī daļēji iemesls, kā jau parasti kādas jomas līmeni nosaka tās prestižs un spēja pievilkt sev talantus.
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
From:[info]hessin
Date:27. Marts 2018 - 00:50
(Link)
Ir konkrēti piemēri, atgadījumi?
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Marts 2018 - 00:53
(Link)
Vispār tas bija kopiespaids no Internetā un no personīgi redzētā, bet pat ja būtu konkrēti, būtu no comments par šo tēmu, pārāk maza valsts.
From:[info]hessin
Date:27. Marts 2018 - 00:59
(Link)
ok, necerēju, ka būs atbilde, bet vismaz mēģināju :)
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Marts 2018 - 01:19
(Link)
Tev par prieku - zinātnieki nav vienīgie, kas izceļas:

> Darbaspēka izmaksas uz 1 produkcijas vienību (ULC) IKT nozarē Latvijā 2016.gadā bija viens no augstākajiem rādītājiem starp ES valstīm. [Datorprogrammēšanas] Latvijā 2015.gadā produktivitāte bija viena no zemākajām starp ES valstīm, zemāka tā bija tikai Bulgārijā.
From:[info]hessin
Date:27. Marts 2018 - 14:17
(Link)
tad IKT maksā pārāk lielas algas? :) Jo produktivitāte LV laikam visās nozarēs ir slikta.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:27. Marts 2018 - 06:39
(Link)
Diemžēl jāpiekrīt, it sevišķi attiecībā uz jaunāko paaudzi, kur tu esi vai nu tik ļoti fanāts, ka dzīves komforta līmenis tev ir galīgi mazsvarīgs, vai arī zinātne ir "pamatdarbs", kuram atliek pamaz laika, jo jāpelna citur, vai, sliktākajā gadījumā, nekur citur tevi nemaz tā negrib. Šobrīd pamanāma kļuvusi tendence, ka jaunais zinātniskais darbinieks atnācis strādāt ap to laiku, kad studē maģistros, bet jau pēc pāris gadiem sāk nopietni domāt par profesijas maiņu, jo prasības pret dzīves līmeni no studentības jau izaugušas.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Marts 2018 - 13:26
(Link)
Bet tev neliekas, ka tieši vecie, pirmspensijas un pensijas vecuma onkuļi dzīvo kaut kādā savā burbulī, kurš no pašreiz pasaulē zinātnē notiekošā atpaliek par gadiem 10-20?
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:27. Marts 2018 - 14:06
(Link)
Es teiktu, ka ļoti individuāli, ir gan tādi, kas smagi atpaliek, gan tādi, kas aktīvi seko līdzi jaunākajām norisēm.
[User Picture]
From:[info]garamgajejs
Date:27. Marts 2018 - 16:47
(Link)
Neesmu lietas kursá, bet ká ir ar finanséjumu, sadalíjumu, pieejamíbu? Lai piesaistítu talantus un lai apietu senilos, ir nepieciesama nauda un piekluve tai. Organizet, aicinat, braukt un piedalities, dibinát kontaktus. Esmu redzéjis dazus CfP konferecém un ir skaidrs, ka probléma ir gan intelektuála, gan materiála.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Marts 2018 - 17:45
(Link)
Domāju, ka zini, ka LV ir viens no zemākajiem zinātnes finansējumiem ES, un ka netiek pildīts solītais zinātniskās darbības likumā. kas paredzēja pakāpeniski sasniegt diezgan utopiskos 1.0% IKP no zinātnes (Not sure if a reasobale effort was even made to move in that direction.) Apsolīt kaut ko un nedot nav labākā metode bērnu zinātnieku audzināšanā un uzturēšanā.
[User Picture]
From:[info]garamgajejs
Date:27. Marts 2018 - 17:58
(Link)
Zinu protams aptuveni, ka ir loti zems, un pec tevis teiktá, ir pavisam slikti. Lídz ar to vél svarígák ir tas, ká tiek sadalíts un izmantots tas pats mazums. Kas nav viegli gadijumos, kad senilie sez uz siena kaudzes un dikté novecojusus noteikumus, turpina 'tradiciju'
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:28. Marts 2018 - 00:26
(Link)
Fun fact: https://scholar.google.lv/citations?user=ek_IXwQAAAAJ&hl=en
"Student at University of Latvia" un citētākais pētnieks tur vienlaikus.
Redzams, kāpēc Google Scholar nevar uzticēties - izskatās, ka katrs var pievienot savam profilam visas iespējamās publikācijas.