Pēteris Caune, jaunumi ([info]cu) rakstīja,
@ 2008-10-14 19:17:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Datu rezerves kopēšana ar Jungledisk

Kā zināms, dzīvē svarīgākās lietas nemaz nav lietas. Piemēram, rezerves kopijas. Tās ir metodika, process, un daudz datu visās malās. Rezerves kopija no vienas cietņa partīcijas otrā vai no iekšējā cietņa uz blakus datoram stāvošo USB cietni ir nestilīgi, jo, ja zibens iesper vai māja nodeg, tad abi pagalam. Rezerves kopijas jāglabā internetā!

Jungledisk:

Sanāk, ka līdzīgs Dropbox, par kuru Toms nesen rakstīja. Atšķirības:

Ko tad glabāt? Fotogrāfijas, būtu dikti žēl pazaudēt visas savas lielās, neasās bildes no ballītēm un brīvdienu izbraukumiem un ikdienas gaitām un un. Patlaban es to rezerves kopēšanu taisu kā matainie — ar rsync komandu. Man ir ērtā vietā skriptiņš ar vienu rindiņu:

time rsync -rvvWhu --size-only --stats --progress ~/Photos ~/jungledisk/Photos

Zem ~/Photos ir manas bildes un zem ~/jungledisk atrodas virtuālais disks. rsync visus klāt nākušos failus pārkopē no lokālās mapes uz attālināto. Salīdzina tikai pēc izmēra, failā iekšā vai atribūtos neskatās — lai ātrāk. Sākotnējo 43GB pārdzīšana aizņēma vairākas dienas, bet tagad jau klātpienākošo bilžu aizsūtīšana notiek pienācīgā laikā.

Cik maksā? Uzmanīgais lasītājs būs ievērojis, ka jāmaksā par gigabaitu. Amazon izcenojums. Es rēķinu, ka man katru mēnesi no kartes automātiski noskaitīs trīs līdz piecas naudiņas. Tas der. Tas ir mazāk kā vienas pusdienas galu galā.

Kā ar Mozy, SpiderOak, Dreamhost rsync iespēju, Picasa Web Albums, ... ? Ja pameklē, tīmeklī ir pa pilnam attālinātu rezerves kopiju risinājumu. Skaidrs, ka iesākumā vērtīgi izpētīt un pamēģināt pirms savu lielo vērtīgo blāķi kaut kur kopēt. Ja vēlies padalīties ar savu pieredzi personīgo datu rezerves kopēšanā — komentāri!



Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?