making sense - With a nod to Scott Aaronson [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

With a nod to Scott Aaronson [21. Jun 2012|15:19]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Fizikālisms varētu būt neruduktīvs tapēc, ka algoritmiskā sarežģītības teorija nepieļauj redukciju uz elementiem pieņemamā (tractable) laikā.
Tas ir, pat ja nav nekādu formālu šķēršļu redukcijai teorijā, var izrādīties, ka tādi nepārvarami šķēršļi ir praksē.
Piefiksēju domu.
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:21. Jūnijs 2012 - 20:24
(Link)
Es šādā sakarā drīzāk runātu par resursietilpības problēmu.

Algoritmiskā jeb Kolmogorova sarežģītības metrika vispāri neatļauj neko, jo nav skaitļojama (computable), taču tās tuvākie atvasinājumi, kā logaritmiskā Kt metrika, ir skaitļojami un redukciju tajos var pārvērst par reversu Levina meklēšanu. Tas gan tik un tā ir ārkārtīgi resursus prasošs algoritms, taču tas nav nedz uncomputable, nedz intractable.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:21. Jūnijs 2012 - 20:32
(Link)
Cita lieta, ka nopietna informācijas teorijas un vispārīgas zinātniskās metodes apvienošanās ir vēl tikai tapšanas stadijā.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:21. Jūnijs 2012 - 21:16
(Link)
Well, jūsu tik bieži piesauktā kompleksitāte (kuras matemātisku modeli pielietojumiem ētikā tā arī neviens nav uzrādījis) ir tikai viens no parametriem un ne pats interesantākais imho. Var tvert daudz plašāk un domāt par vispārīgu augsta līmeņa uzvedības izsecināšanu no zema līmeņa analīzes/simulācijas - vai tai pietiks resursu.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:21. Jūnijs 2012 - 21:18
(Link)
Vispārīgā gadījumā - jā, šādu izsecināšanu var izdarīt. "Vai tam pietiks resursu", savukārt, automātiski kļūst par "cik daudz resursu tam vajadzēs".
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:21. Jūnijs 2012 - 22:48
(Link)
In general there is a disctincition between polynomial algorithms (tractable) and exponential algorithms (intractable) - complexity 101.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:21. Jūnijs 2012 - 22:58
(Link)
I agree on the distinction but not on the specification. In practice tractability most frequently can be seen as equal to the upper bound of available computational resources.

Galvenokārt tādēļ, ka "praksē" ir stiepjams jēdziens kā tāds. Tiklīdz mēs esam šaipus computability robežai, jelkura problēma ir atrisināma ar universālo Tjūringa mašīnu galīgā skaitā soļu = galīgā laikā. Tas, ka šis laiks var būt ilgs, netiek apstrīdēts, taču es neredzu, kādēļ būtu problēma.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:21. Jūnijs 2012 - 23:31
(Link)
Principā, ir pierādīts (L. A. Levin, Universal sequential search problems, 1973), ka katru problēmu, kurai eksistē programma p ar garumu ℓ(p), kura apstājas laikā t(p), var sliktākajā gadījumā atrisināt ar universālo Tjūringa mašīnu laikā 2ℓ(p)+1t(p). Tas ir vismazāk optimālais gadījums, kurā tiek veikta Levina meklēšana pa koku no visām programmām, kas atbilst iepriekšminētajiem kritērijiem. Jau šobrīd eksistē virkne universālās meklēšanas algoritmu, kas atrod atbildi vai apstājas optimālākā laikā (Hatera meklēšana, pieaugošas varbūtības algoritmiskie ģeneratori) un universāliem tuvu algoritmu, kuru laika optimalitāte ir vēl augstāka (AIξtl aģenti, sakārtotu programmu koku pakāpeniska meklēšana (OOPS sistēma), metaoptimizējošā semantiskā evolucionārā meklēšana (MOSES sistēma)). Parādoties AGI, šai problēmai rodas vēl viens risinājumu virziens - inteliģentas sistēmas, kas spēj saprast uzdevumu un aktīvi ierobežot tā meklēšanas telpu.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:22. Jūnijs 2012 - 00:21
(Link)
Ja laiks ir ilgāks par paredzamo Visuma pastāvēšanas mums zinamajā veidā laiku, tad arī neredzi, ka tā varētu būt problēma?
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:22. Jūnijs 2012 - 00:28
(Link)
Tas, principā, ir vienīgais problemātiskais scenārijs, ko es šajā sakarā varu iedomāties. Un pat tādā gadījumā runa ir par meklēšanas laiku ar klasisku kanonisko Tjūringa mašīnu, kas izmanto vienu viena bita platuma lenti. Praksē ļoti daudzas sequentially neatrisināmas problēmas piepeši kļūst pat ļoti atrisināmas, iesaistot masveida paralēlismu un citas reālas skaitļošanas tehnikas, kuras parastie teorētiskie Tjūringa mašīnu apraksti neņem vērā.

Jāpiezīmē, ka šeit es pieturos pie maksimāla present-grounded reālisma, kas neapsver hipotētiskas iespējas par tehnikām un iespējām, ko varētu ultramasīvai skaitļošanai izmantot nākotnē.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:22. Jūnijs 2012 - 10:58
(Link)
Eksponenciālie algoritmi ir un paliek eksponenciāli, un parastais paralēlisms tos kvalitatīvi neatrisinās.
Vienīgā no fizikas viedokļa puslīdz ticamā pretinde ir kvantu datori, bet arī tie spēj panākt eksponenciālu uzlabojumu tikai atsevišķām problēmām.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:22. Jūnijs 2012 - 11:19
(Link)
If you can't use a computable problem with adding more computational resources, you aren't adding enough. Pie tam, kā jau sacīju, klasisks universālam meklēšanas algoritmam eksponenciāls pieaugums ir novērojams tikai sliktākajā, tīra brute-force gadījumā.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:22. Jūnijs 2012 - 05:46
(Link)
Ne visai saprotu kādā sakarā programēšan-matemātik-nērdismi vispār tiek piesaukti kontekstā ar tādām sfērām kā ētika. Tas ir lietas, kas pārklājas tikai tiktāl, cik otro var tīri mehānistiski un impartiāli un nepilnīgi aprakstīt ar pirmo. Iedoma, ka no matemātikas var deducēt morāli ir idotiska to say the least.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:22. Jūnijs 2012 - 11:20
(Link)
Jo... ?
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:22. Jūnijs 2012 - 11:28
(Link)
Don't get me wrong, no tīras, abstraktas matemātikas tiešām nav iespējams iegūt ētiku. Bet tāds jau arī nav mērķis. Mērķis, vienkāršos vārdos, ir radīt ētikas izvēļu teoriju (decision theory) vai izteikt ētiku ar kādu no esošajām izvēļu teorijām.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:22. Jūnijs 2012 - 11:37
(Link)
Nu tas ir tāpat, kā no tīras matematikas nevar ``iegūt`` fiziku, bet ar matematiku to var aprakstīt.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:23. Jūnijs 2012 - 14:39
(Link)
Jo? Jo morāle ir aksiomātiska. Tu vienkārši ZINI kas ir labi un kas ir slikti. Tu nekad nevari to zinātniski pierādīt, jo aksiomas netiek poierādītas un ētika ir 100% aksiomātiska.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:23. Jūnijs 2012 - 14:44
(Link)
Horse-fucken'-shit. Nevis ētika ir nepierādāma, bet Tu pats esi saspiedies idejā par "faktiski visas zināšanas mūsos jau ir by default un vienīgais uzdevums ir tas atcerēties". Jā, empātija ļauj mums "zināt" preferences atsevišķu lēmumu pieņemšanā, taču ētikas sistēma, kas balstās tīri uz empātiju, ir reizē redundanta un outright nevēlama.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:26. Jūnijs 2012 - 14:52
(Link)
Tas būtu patiesi vienkārši, ja visas zināšanas saturētu Gnidrologs un mums būtu Gnidrologs tikai jāizpētī....