23 Septembris 2012 @ 01:33
 
"Drugs are tested by the people who manufacture them, in poorly designed trials, on hopelessly small numbers of weird, unrepresentative patients, and analysed using techniques that are flawed by design, in such a way that they exaggerate the benefits of treatments. [...] In their 40 years of practice after leaving medical school, doctors hear about what works ad hoc, from sales reps, colleagues and journals. But those colleagues can be in the pay of drug companies – often undisclosed – and the journals are, too. And so are the patient groups. And finally, academic papers, which everyone thinks of as objective, are often covertly planned and written by people who work directly for the companies, without disclosure. Sometimes whole academic journals are owned outright by one drug company. Aside from all this, for several of the most important and enduring problems in medicine, we have no idea what the best treatment is, because it's not in anyone's financial interest to conduct any trials at all."

http://www.guardian.co.uk/business/2012/sep/21/drugs-industry-scandal-ben-goldacre
 
 
( Post a new comment )
[info]karuna on 23. Septembris 2012 - 10:30
Nu re. Pirms pāris dienām ar alchemist diskutējām par neveiksmīgiem drug trials, bet tad manas šaubas par lielo korporāciju korupciju tika nosauktas par konspirācijas teoriju. Bet tomēr ir. Kur ir liela nauda, tur vienmēr būs liels bias.

They found more than 500 trials in total: 85% of the industry-funded studies were positive, but only 50% of the government-funded trials were.

Brīvā tirgus aizstāvji to izmantos kā argumentu, ka privātās kompānijas ir efektīvākās par valsts pētījumiem. Bet tas ir absurds, jo pētītas tiek vienas un tās pašas zāles. Atšķirību var izskaidrot vienīgi ar to, ka tiekšanās pēc peļņas "padara" rezultātus pozitīvākus.
(Atbildēt) (Link)
_zirgs[info]_zirgs on 23. Septembris 2012 - 12:40
Šeit viss ir zīmēts tā, ka izejas no apburā loka nav. Nu feini!
Jā, sfērā tiek algoti apķērīgi un motivēti (finansiāli) cilvēki, kas veiksmīgi nodrošina perfektu shēmu, lai viss notiktu tā, kā vajag.
Ļoti jauki, bet ir skaidrs, ka tas nav uz nākotni vèrsts scenārijs. Domāju- uz medicīnas kvalitātes uzlabošanu pēc būtības.

Zirgaprāt, šajā brīdī, kad mēs zinām, kas kur un kā ir nepareizi, ir nevis atkārtoti jānorāda kas kur un kā ir nepareizi, bet jāatrod veidu kā kur un cik ātri var panākt izmaiņu.
Piemēram, jāpanāk akadēmisko žurnālu autonomiju, trials pētamo grupu jāatlasa no veicējiem autonomai komisijai, rezultātu atspoguļošanas kritēriji jāpārdefinē. Farmācijas kompānijām jāiebaro tas, ka patiesāki rezultāti, kam patiešām var ticēt, nesīs stabilāku peļņu, jo nav šmuces utt.
Vienīgi! Svarīgi ir spēlēt labu taktisko spēli.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 25. Septembris 2012 - 09:59
Tu te raksti ļoti skaisti un pareizi. Grūtības sākas tajā brīdī, kad šo noteikumu pildīšanā jāsāk paļauties uz cilvēku godaprātu. Farmācijas kompānijas ir gatavas izmantot jebkurus līdzekļus, lai sasniegtu augstākus peļņas rādītājus un pat ja viena gribētu būt godīga, tai nākas spēlēt netīri, jo to dara arī konkurenti. Reputāciju varētu graut skandalozas tiesas prāvas, taču tās parasti nekad nenotiek, jo tiek sasniegta "pirmstiesas vienošanās" par kompensāciju upuriem. Tā ka pašlaik visas atbildība gulstas uz ārstiem, kas paraksta zāles, un pacientiem, kam pašiem uzmanīgi jāseko līdzi tam, ko viņi lieto.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 25. Septembris 2012 - 14:48
Taisnība, bet no otas puses, protams, tā ir pamatīga izgāzšanās. Šāds stāvoklis nav uzskatāms par apmierinošu un kaut kāds kapitālais remonts visais sistēmai ir vajadzīgs. Problēma tikai tā, ka laikam nav daudz cilvēku, kas var piedāvāt kādas sakarīgas un tajā pašā laikā praksē realizējamas izmaiņas, kas varētu situāciju uzlabot.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
_zirgs[info]_zirgs on 25. Septembris 2012 - 21:09
Pag, raksta autors ir ārsts, kas raksturo to, kā visa sajātā sistēma viņu un pacientu apčakarēja... Tad Tu peidāvā palikt pie tā paša?

Cik ārstu, tavuprāt, ir pilnībā kompetenti par farmakoloģijas jaunākajiem atklājumiem? nu reāli - ārsts taču nav ķīmiķis un nez vai no kaut kāda jocīga jauna nosaukuma viņš sapratīs, kur un kā tā zāle iedarbojas.

Un tad ja pacients seko līdz tam, ko viņš dzer. hmm... vēl labāk. Kur gan Tu - pacients -, piemēram, iegūsti sev nepieciešamo info? Cik daudz no tās Tu ķer? Vai Tu tiešām saproti? Pat ja Tu uzzini kas tā par vielu, kā gan bez trialiem Tu vari zināt, ko tā dara? nevari, tādēļ jau tos rīko.

Nepiekrītu, ka ārsts un pacients ir spējīgi vieni tikt galā ar maldu info.

Es iesaku regulas, ierobežojumus no starptautiskām organizācijām, kas nosaka to, ka ir tā vai šitā. Izpratni, ka, tā kā tā vairs nevar turpināties, ir jāmaina shēma.
Kaut kā globālāk jādarbojas, lai nav dažas 'tīrās' dažas 'netīrās' farmkompānijas.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)