Septembris 11., 2015


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
08:19
Tātad, kamēr es pati neaizmirstu, ko no potenciālajiem hugo nominantiem esmu lasījusi/klausījusi/redzējusi:

Īsais stāsts:
Erica L. Satifka: Bucket List Found in the Locker of Maddie Price, Age 14, Written Two Weeks Before the Great Uplifting of All Mankind - cilvēcisks, personisks un precīzi uzrakstīts stāsts pre-virtualizācijas pasaulē, jes.

Novella:
Brandon Sanderson: Perfect State - atjautīgs, aizraujošs un labi uzrakstīts gabals post-virtualizācijas pasaulē; mani gan drusku apbēdināja tas, ka beidzās ar tvistu un kuslību, nevis kaut kā izdarīšanu, bet tas ir sīkums - kopumā jes

Romāns:
Naomi Novik: Uprooted - tas, kas notiek, kad Eksorcists izdrāž Džeinu Eiru un viņiem piedzimst bērniņš, neapšaubāmi mīlīgs un vilinošs bērniņš, kas drusku atsit Mitago mežu. Labs lingvistiskais pamats maģijas valodai. Vispār jēdzīgi uzrakstīts. Comfort food līdz brīdim, kad kļūst skaidrs, ka maģijas sistēma ir sliktākajās Lukjaņenko tradīcijās un asociācijas ar Mitago mežu ir pilnīgi šķērsām, jo autore for some fucking reason vispār nav pieskārusies kautkādam zemapziņas slānim, es pat nezinu, kā tas ir iespējams romānā par senu, bīstamu mežu, bet acīmredzot ir. Nea.

Ken Liu: The Grace of Kings - fantastiska tālo-austrumu-viduslaiku pasaule, kruti izdomāti notikumi, viss tāds vizuāls un smuks, un negaidīts. Mīnusi: 1) varoņi netiek tālāk par "interesantu uzstādījumu", ajmīn seriously, galvenais varonis tiek uzskatīts par besīgi krutāko cilvēku ever, jo viņam vienīgajiem no tās visas varzas piemīt spēja uz pašrefleksiju?! 2) nu i nahuj tie dievi tur bija vajadzīgi? tb it kā smuki, bet "es te ieviesīšu dievus, lai nodarbojas ar deus-ex-machina risinājumiem, un tu nevari iebilst, jo dievi ir grāmatas varoņi" ir, emmm, smieklīgi tikai pirmajā reizē, un pat tad tas nebija domāts smieklīgi 3) āāā šitā tieksme moralizēt un piekārt Dzīves Gudrību visam, zajebaļi. OK, tā ir kultūras lieta (nevar saprast, autora vai autora izveidotās pasaules), bet nu pizģec. Un tad vēl visi tie highlighteri kindlē, kas padara to visu vēl kretinējošāku. -- Kopumā nevar saprast, meibī.

Related work:
Theophilus Pratt: John Scalzi Is Not A Very Popular Author And I Myself Am Quite Popular: How SJWs Always Lie About Our Comparative Popularity Levels - parodija par Vox Day grāmatu par Džonu Skalzi; sākumā nepatika (man vispār žanrs nepatīk), bet, jo vairāk es par to domāju, jo vairāk patīk - reti tomēr gadās, ka cilvēks uzraksta parodiju, kas nav "pāršauta pār strīpu" un nešķiet aizvainojoša, drīzāk empātiska; meibī

Long dramatic form:
Ex Machina - vizuāli spēcīgs un psiholoģiski pamatots skatījums uz AI problemātiku, jes.

Short dramatic form:
Theophilus Pratt: John Scalzi Is Not A Very Popular Author And I Myself Am Quite Popular: How SJWs Always Lie About Our Comparative Popularity Levels, read by John Scalzi - lai kā man nepatiktu parodijas, šim konkrētajam lasījumam es nespēju turēties pretī, jes
Tags:

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

Comments:


[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Septembris 2015 - 08:58
(Link)
Vot kas ir jocīgi, ka virtualizācija tik bieži tiek uztverta un parādīta kā kaut kāda robeža. Neatgriezeniska pārcelšanās no vienas pasaules otrā. Bez minētā Satifka stāsta piemēram japāņu ``Evangelion`` sērijā un citur. Galīgi nav skaidrs kāpēc pamainot domāšanas substrātu no bioloģiska uz kādu citu, man pēkšņi vairs nebūtu pieejama fiziskā pasaule ar visu, kas tur ir. Protams, var norobežoties no tās, bet priekš kam lai kāds to darītu? Drīzāk vnk nāk klāt virtuālās ``telpas``.

also thnx par apskatu :)
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Septembris 2015 - 09:12
(Link)
Sandersona gabalā tas ir pamatots, nu tipa "lētāk uzturēt a brain in a jar nekā veselu humanoīdu", Satifkas keisā, domāju, runa ir par pilnu augšupielādi

un es arī samulsu par to, kā es pati to uzrakstīju, bet bija slinkums domāt korektāku terminu (jo "augšupielāde" nenozīmētu obligāti virtualizāciju tādā veidā, kā tas ir Sandersonam, bet varētu nozīmēt tā, kā ir Satifkai... woshim sloppy thinking, sorrī)

[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Septembris 2015 - 09:45
(Link)
Vispār man šķiet, ka ar to pilno augšupielādi enīvej ir vairāk līdzīga nekā atšķirīga (pret patreizējo), provēšu paskaidrot. Nu tātad doma ir, ka viņi kļūst par atsevišķiem (elektriskiem acīmredzot) procesiem kaut kādā lielā skaitļotājā vai to tīklā. Labi. Bet kas mēs esam pašlaik? Ķīmiski/ elektroķīmiski procesi, norobežotas to grupas vienā lielā biosfērā. Nemaz nav TIK atšķirīgi.

Vobščem ir (pa manam) tā: Ja man ir piespiedu kārtā jāpārceļas un rezultātā es zinu, ka vairs nekad neredzēšu, teiksim, dabu un draugu sejas un savu istabu un tā - tad tas nekur neder. Tāda augšupielāde nav vajadzīga, bet pati pārlādes ideja kā tāda neko no šādiem ierobežojumiem nepieprasa.

Tas ir līdzīgi kā Lema stāstiņā par profesoru Dekantoru ( no ``Ijona Klusā`` sērijas), kurš bija savu sievu pārlādējis no ārpasaules pilnīgi izolētā nesējā aiz maniakālas idejas padarīt viņu nemainīgu. Viss būtu labi ja ne šī papildu murgainā ideja.
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:11. Septembris 2015 - 10:12
(Link)
Tas Sandersona gabals ir lasāmāks par Wheel of Time un Mistborn?
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Septembris 2015 - 10:15
(Link)
Neesmu lasījusi ne vienu, ne otru. Bet "lasāmības" kategorijā noteikti ierindojas starp "viegli lasāms, pilnīgi nekādu kreņķu" + labticīgi pieņemu, ka hinti uz tipiski puiciskām fantāzijām ir galvenā varoņa zamaška, nevis autora Stāsts Nav Stāsts Ja Tur Nav Pupu princips
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:11. Septembris 2015 - 10:21
(Link)
Kā tu tā pagājšgad par Hugo nobalsoji visu Wheel of Time neaizlasot!! :)

Stāsts nav stāsts ja nav pupu varētu gan būt autora iezīme, ja pareizi saprotu, kas ar to domāts... WoT un Mistborn vēl ir tāda īpatnība 'oh wait, jauna aina un viņai bija iespēja pārģērbties==>divu lappušu apraksts ar to, kas viņai tagad ir mugurā!'. (WoT abus vēl labticīgi novēlu uz nodevu Džordana rakstības stilam, jo, nu.. Sandersona WoT daļa tomēr ir krietni lasāmāka par pārējo WoT. Mistborn diemžēl liek minēt, ka viņš laikam vienkārši tā raksta).

Idejas viņam foršas un citādi jau izklaidējošs, ja ne tie garderobju apraksti.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Septembris 2015 - 10:28
(Link)
Nē, nebija tur nekādas baisās garderobes, viss kedā :)
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:11. Septembris 2015 - 10:28
(Link)
good.
tagad jānomedī.
From:[info]pet
Date:11. Septembris 2015 - 17:06
(Link)
I mean, virtualizēties var viskautkā, daudz kas no tā būtu neatgriezeniski, bet jebkuram brain in a jar ar nelieliem finansu resursiem ir pieejams, kā minimums, šāds tehnoloģijas līmenis http://www.doublerobotics.com/ kas ļauj (ja ir vēlme) brīžiem integrēties fiziskajā pasaulē.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Septembris 2015 - 17:10
(Link)
Sandersona gabalā tiek pieņemts, ka tādai vēlmei nevajadzētu būt (un cilvēki arī nekļūtu laimīgāki reālajā pasaulē)

Tajā otrā gabalā principā tas varētu būt iespējami, beeeeet stāsts nav par to, imo
honeybee -

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi


> Go to Top
Sviesta Ciba