Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Jāatzīst, ka politika šajā zemē nav bijusi tik aizraujoša kopš 1988.-1991.gada. Vismaz man.
  • Ir viena liela atšķirība - tolaik bija labie un sliktie.
    • Tur Tev nenoliedzami taisnība. Bet es biju gribējusi teikt (un nez kādēļ nepateicu), ka salīdzināma ir tikai intereses intensitāte, nevis manas emocijas vai - vēl jo vairāk - notiekošie procesi.

      (Man, piemēram, neizsakāmi derdzas šobrīd popularā demagoģija, pielīdzinot Vecrīgas grautiņus ar 1991.gada barikādēm, kaut gan notikumu līdzība aprobežojas vienīgi ar ārējiem atribūtiem - norises vietu, gadalaiku un pūļa vai bara instinktīvā vienotību.)

      Taču, ja interese pirms 20 gadiem bija balstīta romantiska revolucionārā patosā, tad šobrīd es vēroju visnotaļ komplicētu spēli, kuras noteikumi ir vairāk vai mazāk zināmi, taču gājienu un pozīciju skaits praktiski neierobežots.
    • Jap, tagad ir tikai sliktie ;)
  • vispār arī starpkaru perioda politika bija baigi interesanta, it sevišķi 30to gadu sākums līdz Ulmaņa apvērsumam. man, piemēram, bija interesanti uzzināt, ka Kviesis ar Zemgalu līdz 2 rītā Prezidenta pilī spēlēja kārtis, kad pie viņiem atbrauca un paziņoja, ka Ulmanis apvērsies. tādi cilvēcīgi joki visu politiku padara interesantāku, bet arī spēles ar likumiem un to grozījumiem arī tajā laikā bija ļoti interesantas.
    • Noteikti jā. Un vēsturē vispar interesantu situāciju ir bez sava gala.
      Es biju domājusi tieši laikus, ko pati esmu apzinātā vecumā pieredzējusi.
      • man apzinaataa vecumaa naak laiki Vaachos - paareja uz eiro un tolaiku "kritums" visur un visam :(
        /man leenaam skjiet, ka manaa vecumaa jau paaraak biezhi taas kriizes - ik pa desmitgadiem viss sabruuk :(/
        • Ik pa divdesmit gadiem maza krīzīte - tas jau ir normāli. Mūsu vecvecākiem ik pa divdesmit gadiem bija pasaules karš un valsts iekārtas maiņa.:)
          • /ak tu mii - paarlasiiju savu tekstu - kljuudas, vaardi iztruukst... bet tu saprati domu, kaa manu :)/
            -
            protams - man teevs ar vienmeer teica: es tavaa vecumaa jau "to un shito" vai "mums bija taa un shitaa, nechiiksti..."...
            laiks iet - protams varam saliidzinaat sevi ar muusu vecvecaakiem... nocelt cepures vinju priekshaa - par izturiibu, pacietiibu, izdziivoshanas virtuozitaati... - varu njemt piemeeru no vinjiem - ciiniities, sakost zobus, iztureet utt...
            bet - samierinaaties ar situaaciju, pienjemt to, kaa pashsaprotamu un normaalu - tas par daudz prasiits...
            nu nav normaali, ka nav nekaada progresa - ka dziivo, kaa "kaamis savaa ritenii"...
  • moš Tu vienkārši esi noilgojusies pēc Sistēmas?;)
    • Nē, nekad!!!!!:DDDD

      Kāpēc tāds pieņēmums?:D
      • sāc interesēties, kā tai iet, ko tā dara!;)
        • Par mūsu kādreiz kopīgo darbavietu, ja Tu domāji to, šobrīd interesējos vēl mazāk, nekā tad, kad tur strādāju.:) Bet procesi valstī (ak dies, cik televizoriski skan!) mani kā plaša profila teorētiķi vienmēr ir interesējuši.

          Ak, jā - es taču zinu, ka mana jaukā galviņa ir daudz vairāk piemērota atlaižu bukletu lasīšanai un vārda "mohito" pareizrakstības studēšanai, bet esmu sapratusi, ka dumjai cacai daudz vieglāk uzturēt sarunu vīriešu pulciņā, ja viņa runā par politiku!:D
  • Varbūt tāpēc, ka atkal iespējams lielāks pavērsiens?
    • Nūuuu, valsts iekārta taču šoreiz, cerams, nemainīsies.:)

      Nē, es vairāk pat par procesu, nevis prognozejamo rezultātu. Man patīk tā straujā notikumu mainība, emocionālā spriedze visapkārt, manipulāciju mehānismi utt.
      • Es arī ceru un domāju, ka iekārta lielos vilcienos nemainīsies. Ceru, ka pamatīgi pamainīsies cilvēki valsts vadībā. Tiesa, joprojām neredzu tos, kas viestu cerības, ka prastu un spētu izvest valsti no tagadējās situācijas.
        • Manas zināšanas makroekonomikā ir, maigi sakot, elementāras. Iespējams, tāpēc, analizējot man pieejamo informācju, es neredzu nedz šausminošas kļūdas līdz šim pieņemtajos valdības lēmumos, nedz arī kaut mazāko ideju, ko tieši vajadzēja darīt citādi. Un man neliekas, ka personālijas te kaut ko daudz mainītu. Apstākļi ir tādi, kādi tie ir, iespējamie risinājumu varianti arī i ierobežoti.
          • Manas studijas uzņēmējdarbības vadībā, un konkrēti ekonomikas kursā, mani noveda pie pārliecības, ka ar ekonomiku kā zinātni nav daudz labāk kā ar teoloģiju ;-) Kad satiekas vairāki ekonomisti un sāk apspriest vienu un to pašu problēmu, ieteiktie risinājumi atšķiras polāri un radikāli.
            Arī pie neideālas valsts vadības mums būtu gājis daudz labāk, ja valdošie nebūtu zaguši tik ļoti.
            • Domā - Islandē un Bulgārijā šie arī paguva sazagties?:)

              Nezinu. Es negribu noliegt visādu korporatīvi-koruptīvo saišu nozīmīgumu Latvijā, bet man nešķiet, ka tas ir būtiskākais šībrīža situācijas iegansts. Galu galā - valsts budžetu var šķērdēt, bet nozagt to nemaz nav vienkārši.:)

              Var runāt par kreditēšanas sistēmas nepilnību, par to, kāpēc ar nekustamo īpašumu tika pieļautas spekulācijas, kas vēriena ziņā daudz neatpaliek no tulpju buma 17.gadsimta Holandē (par to bija diezgn asprātīgs rakstiņš decembra "Patronā"), utt. Man grūi spriest par nodokļiem, jo no tiem es tiešām maz jēdzu, pieņemu, ka tur arī daudz kas varēja būt labāk sakārtots.
              • Islande taisīja finansu piramīdu. Bulgārijā zaga līdzīgi, kā pie mums. Nu labi, ja nepatīk vārds "zaga", var jau runāt par budžeta līdzekļu izlietojumu, kas nav saistīts ar valsts budžetā noteiktajiem mērķiem, ja nu gluži labāk patīk šādi formulējumi :) Bet man tomēr leģendāros "otkatus" un dažas citas pavisam vienkāršas shēmiņas gribētos saukt vienkārši par zagšanu.
                Kauč kur nesen lasīju, ka Latvijas "elite" esot apmēram 3000 cilvēku, un tie arī visu izlemjot un visas lietas savā starpā nokārtojot. Pārējiem atliekot tikai par to maksāt.
                Vēlā vakara stundā drusku lauž garākās pārdomās izplūst, bet vispār mans viedoklis par līdzšinējo politiku Latvijā ir ļoti kritisks.
                • Cilvēkiem vienmēr ir ļoti kritisks viedoklis par viņu apdzīvotās valsts vadītājiem, tas ir nezbēgami.
                  Nē, diespas, es negribu tagad kļūt par kādu konkrētu politiķu aizstāvi, galu galā - neba nu kāds bez grēka!
                  Taču mani uz noteiktām pārdomām uzvedināja pirms dažām nedēļām uzņemtie vācu viesi, kas savas valsts politisko situāciju raksturoja ļoti līdzīgiem vārdiem. Un man ta' bija licies, ka, lai vai kur ir "richtige Ordnung"...:)
                  • To esmu pamanījis :)
                    Bet mums ir ar ko salīdzināt. Ar tuvākajiem kaimiņiem. Un kaut vai nodokļu politika uz lietotajām automašīnām, kad puse Latvijas brauca ar leišu numuriem, vai mūsu AKKA/LAKA ieviestās nodevas uz datu nesējiem, kas būtībā tirgus lielāko daļu nodzina pagrīdē un atdeva tiem pašiem leišiem, tāpat arī piena kari, kuros nez kāpēc cieta tikai mūsu zemnieki un pilna Latvija ar lietuviešu un igauņu uzņēmumiem, kamēr kaimiņvalstīs mūsējie ir retums - tas viss ir valdības darbības un bezdarbības rezultāts.
                    Tās pašas "nulles deklarācijas" tiek gadiem muļļātas un tagad, protams, no tām jēga daudz mazāka, nekā ja būtu ieviestas sākumā.
  • "naacaas parrunaat ar kaadu profesoru likumdoshanaa LV Komerclikumu. Es gan aizmirsu vinam pateikt, ka iedevu apskatiities komerclikumu, vins domaaja, ka tas ir mans darbs un dusmiigi mani nobaara par to, ka neesmu ieveerojusi pamatlikumus un darbs esot pilniigaa pretrunaa ar sevi.. kad pateicu, ka tas ir tikai Komerclikums nevis mans darbs, izskaneeja: Oh goodness! So God help you all back there..

    so, God, please, help us all back there! "


    (C) igotblues
    • Varētu pasmaidīt, ja nebūtu tik skumji.

      Ar Komerclikuma kolīzijām pat man gadījās nepatīkami sastpties, strādājot Sistēmā, bet tās, ka es pieņemu, bija tikai sīkas blusiņas.:/
Powered by Sviesta Ciba