26. Sep 2016 @ 14:17 (bez virsraksta)
Israel/Palestine: FIFA Sponsoring Games on Seized Land
About this Entry
[info]basta
26. Sep 2016 @ 11:57 septembris
Tags:

Nolēmu, ka jāpaeksplorē romānu sērija "Mēs. Latvija XX gadsimts". Sāku ar Gailes "Stikliem" - it kā ok, bet kaut kas mani visu laiku kaitināja un likās neīsts (vai ne līdz galam? vai nepārliecinošs? vai nenoticams?). Tad pieķēros izdaudzinātajai Bērziņa "Svina garšai". Arī it kā ok, bet viss sākas ar spoileri - t.i. atbrīvošanos no priekšādiņas, kad skaidri zināms, ka grāmata beidzas 1941. gadā. Esmu izlasījusi kādas 3/4, situācija sāk sabiezēt un hitlerpolitika uzņem apgriezienus. Attiecīgi skaidrs, ka viss beigsies ļoti slikti un zūd motivācija lasīt tālāk. Nē, nu tas bija skaidrs jau tad, kad galv. varonis tapa apgraizīts, bet skaidrs bija arī tas, ka līdz vācu laikam Matīss noteikti izvilks. Tā jau forši tie citāti no tā laika aktuālas preses, vēsturiskās detaļas, valoda utt.
Ko man vēl no tās sērijas vajadzētu palasīt?
About this Entry
[info]inese_tk
26. Sep 2016 @ 09:15 Atmiņas-neatmiņas
Tags:

Jau kādu laiku kožu sev pirkstos par to, ka vairs nerakstu dienasgrāmatu. Ne jau šeit (lai gan šeit arī vairs nerakstu on a daily basis), bet tādu old school papīra dienasgrāmatu, kurā pierakstu savas ikdienas darbības, notikumus un sajūtas. Ik pa laikam Rūdis man saka :"atceries mēs tur to..vai tu darīji to, tad un tad." Un es māju ar galvu un domāju jā, es atceros, bet biju aizmirsusi, ka var tā kašāties savā atmiņās un pārcilāt tās kā lietas dzīvojamās istabas plauktos. Kāpēc es to vairs nedaru? Es gribu atcerieties visas jautrās un jaukās ikdienas lietas, kas ar mani notiek, jo mana dzīve ir tāda pati kā toreiz, kad 15 gados biju par visu excited. Tikai notikumi vairs neaizrauj, laikam palieku veca. Ja 25 gados varu izskatīties gandrīz kā 15, tad kāpēc nevaru tā justies? Ir nolemts - šodien pēc darba iešu uz grāmatnīcu un nopirkšu skaistāko kladīti ar cietajiem vākiem, kāda viņiem ir.
About this Entry
[info]visu_vai_neko
26. Sep 2016 @ 00:26 (bez virsraksta)
nu, re! NoMeansNo aiziet pensijā.
About this Entry
[info]basta
25. Sep 2016 @ 22:37 (bez virsraksta)
sprāgoņas.

'Over 100 strikes on besieged east Aleppo today, over 80 killed thus far. It's only 6 PM in Aleppo.'

Nu jau 106.
About this Entry
[info]basta
25. Sep 2016 @ 23:57 septembris
Garastāvoklis:: jāskatās Šeldons
Mūzika: Pēteris Vasks
Tags: , , ,

pirmdien bijām tādā kā, hmm, klases ekskursijā uz Dundurmuižu un Rundāli. braucām mēs, maģistrantes, un daļa no filologu-folkloristu bakalauriem. kopā kaukādi padsmit cilvēki mazajā busā. klases ekskursijas sajūtu ļoti paspilgtināja pirmkursnieces, kuras busā spraucoties uz aizmuguri skaļi paziņoja: "dzīve ir svētki, tāpēc mums ir paģiras katru dienu".

brauciens bija ļoti kruts. sākām ar Dundurmuižu - tas ir Lietuvā, bet ļoti netālu no LV robežas. tur ir latviešu kolonija jau kopš zviedru laikiem. šobrīd gan jau krietni sarukusi un asimilējusies leišos. bijām ciemos pie vienas latvietes, pie kuras prasītos braukt kārtīgā ekspedīcijā. apmeklējām latviešu kapus un pašu Dundurmuižu, kas ir visnotaļ bēdīgā stāvoklī. kopā ar mums bija arī lietuviešu arheologs Ernests Vasiļausks un Lietuvā ieprecējusies mazsalaciete (vai salacgrīviete - man tās vietas jūk), kas vada un gana vietējo latviešu kopienu.
pēc Donerhofas braucām uz Rundāli, kur divas stundas sava dārgā laika mums veltīja Lancmanis, vedot cauri vēl nepabeigtajai izstādei "No gotikas līdz jūgendstilam" un stāstot epikšit stāstus. ne par mākslas teoriju, bet tādus dīvainus, savādus, pat mistiskus stāstus par to, kā izstādē redzamie priekšmeti nokļuvuši Rundālē, kādus neticamus ceļus tie gājuši, kā izšķīrušies un pēc veselas mūžības atkal satikušies - citā vietā un citā kontekstā. man liekas, ka šīs pieredzes dēļ vien bija vērts iestāties maģistrantūrā. pēc tam vēl izrikšojām cauri pārējai pilij un paviesojāmies restauratoru darbnīcā, kur šobrīd restaurē Lestenes baznīcas kanceli.

ilustrācijas )
About this Entry
[info]inese_tk
25. Sep 2016 @ 09:48 (bez virsraksta)
Kurdish Rap/HipHop Peshmerga
About this Entry
[info]basta
24. Sep 2016 @ 22:40 (bez virsraksta)
About this Entry
[info]vikuks
24. Sep 2016 @ 14:59 usa it is
Mūzika: spēlē futboly
Tags:

Es laikam pamanījos izdzert dārgāko sidru mūžā- 12.27 Usd par mazu glāzīti- kaut kas starp 250 un 330 ml.
Un ja vēl pēc tam sajūsmā spiegtu, bet nea! :(
About this Entry
[info]traffico
24. Sep 2016 @ 15:24 (bez virsraksta)
1) Šogad lapsenes ir nemanāmas
2) Tas ir psec ko Krievija Aleppo tagad dara.
About this Entry
[info]basta
24. Sep 2016 @ 16:51 Chris Staples - Golden Age
Chris Staples - Golden Age
About this Entry
[info]redz
24. Sep 2016 @ 08:43 you need clear directions? why yes, i've got all the cleared erections for ya
Garastāvoklis:: esmu lorenas gultā muahahā
Mūzika: -

4dien es izgāju apstīties dzīvokli ap stūri no darba, līdz ar ko loloju naivas cerības, ka būs skaisti un brīnišķīgi un varēšu no rītiem celties 15min pirms darba. bet tad es tiku vardarbīgi atgriezta realitātē, kas man iesita pa nāsi, kad saimnieks atvēra durvis - gandrīz paģību no tādas labi senas miskastes smakas, kas kā smaga miglas sega nosedza visu māju, un mēs pat miskastei nebijām vēl pietuvojušies. mājā tātad dzīvo 3 puikas vai, pardon, jauni vīrieši, tip manā vecumā, bet es jau pēc mājas redzēju, ka lohi. viesistaba izskatījās pēc visādu sūdu karalauka, bet tas tā, jo visvairāk mani traumēja virtuve - tur izstījās, ka kāds būtu uzspridzinājis spaini samazgu, visa plīts tādos izžuvušos pleķos, uz sienas viss pēdējo mēnešu meņū polloka labākajās tradīcijās. nu un miskaste, jā. ārpusē, dārziņā, kur es ar saimnieku izgājām uzpīpēt, 2 pilni konteineri un smirdīgā misene virtuvē piekrauta līdz malām, smaka skaicka attiecīga. un saimnieks tik dudina, kur puikas parasti tīrīgi, nez, kas viņiem noticis. bēgu neatskatīdamās, un vispār rokas drusku nolaižas.

bet ir arī gadījumi, kad tajā istabīres veblapā atraksta arī jaunie cilvēki, kas, iespējams, nav dzirdējuši par tinderi, jo koļī mani caur manu "dodiet man kaut kur dzīvot" sludekli, nēnu, čo za huiņā, ne. tā man te viens kardiolōgs - un kardiolōgs, starp citu, cik tomēr irōniski, jo es tieši nesen domāju, vai man ir sirds vai tomēr nav - piedāvāja dzīvesvietu, uz ko atteicos un pateicos, bet tad viņš man atrakstīja eseju par to, kāpēc mums būtu jāiet uz randiņu un, kad es biju atteikusi arī šo piedāvājumu, tad viņš tā stipri optimistiski man ieteica pārdomāt [kādudien! jo viņš gaidīšot]. bet tas nav ne tuvu tik dīvaini, kā viens cits jaunēklis, kurš man no sākuma piedāvāja mesties uz vienu roku un meklēt kaut kādu divistabnieku [standarta prakse, starp citu]. viss itkā sākās normāli, bet tad viņš sāka čīkstēt par to, kur viņam šobrīd grūti viss, jo viņš tāds emacanāls un viņam vajadzēšot daudz apskāvienu un mēs taču būšot draugi uz mūžu, vai ne [šeit es vēl nevarēju saprast, vai viņš ir krīpī vai vienkārši drusku stulbs]. vēlāk noskaidrojās, ka viņš dzīvo ar savu bijušo un viņu kopīgo bērnu, bet tur viss nogājis greizi un viņš meklē jaunas mājas. ājā, un seksu. negribi seksu, starp citu? tāds sūds.

bet šodien es par to visu nedomāšu, jo mums būs droška pēdējais vasarīgais bārbekjū. kriss vakardien uzķūnēja mums šķūnīti, 4 krēsliem bōnusā ir nācis virteņlampiņu apgaismojums, tepiķis un bongugaldiņš. droška dzīvošu tur.
About this Entry
[info]neoplasm
23. Sep 2016 @ 23:11 (bez virsraksta)
Sen tā nebiju smējies...
... tālāk ... )
About this Entry
[info]runcis
23. Sep 2016 @ 14:57 Making love is nothing wrong
https://www.youtube.com/watch?v=4_k2iRPDWBQ
About this Entry
[info]vikuks
22. Sep 2016 @ 23:06 (bez virsraksta)
Mūzika: Neurosis - Bending Lights

cik daudz laika es ietaupu ejot pāri ielai pie sarkanā? un cik pārsniedzot ātrumu? kur tas laiks paliek?
About this Entry
[info]inese_tk
22. Sep 2016 @ 20:19 (bez virsraksta)
Mūzika: Aizskatuve
Tags:

Tvnet: Sarkandaugavā sieviete sētniekam uzlej svētīto ūdeni
About this Entry
[info]inese_tk
22. Sep 2016 @ 14:35 (bez virsraksta)
Nav ticamības, jo neviens cepurē neguļ!
Klik )
About this Entry
[info]soul_embraced
22. Sep 2016 @ 12:46 usa it is
Garastāvoklis:: uff

Nu ko- the longest journey ( un arī garākā diennakts) var sākties. 1 als Rix, 2 stundas Lufthansā, 2 stundas Frankfurtē, aš 9 ar nākamo Lufthazi uz Chicago O'Hare un ja vien tā atslēga būs vaļā un mans vaigs pieņemams, tad 2 nēdėļas paies nemanot. Vienīgi jauno PIN kartei pimirsu nomainīt- nāksies mocīties ar atcerēśanos.
About this Entry
[info]traffico
21. Sep 2016 @ 13:01 Ivo Dimchev
“It ’s time to raise yourself above 
 And sing a stupid song of love"


About this Entry
[info]vikuks
21. Sep 2016 @ 11:00 (bez virsraksta)
pierādīju sev, ka tas ka es gribu visur būt gudrākā nav kaut kāds zemapziņas smērējums, tas īstenībā ir vislielākais draivs. ar visu to, ka gudrākais spēj vērot situāciju ar distanci, bet rīkojās tad, kad tas ir vajadzīgs. un tad ir tas "stiprums" kas iemoiesojās dažādi, piemēram ka ārēji jocīgā meitene ir ieksēji tehniska, strukturēta.. bet neizslēdzot emocionālo pasauli. emocijas nav saistītas ar struktūru, mērķis nav kontrolēt, bet atpazīt.


bet tad kad patiešām, patiešām nogurstu, tad ir sevis saglabāšana, kad ir riktīgs pofig par ārējo pasauli.
About this Entry
[info]platformene