Kaimiņu skaņas izolācija

« previous entry | next entry »
Aug. 7., 2019 | 01:05 am
posted by: p_petersons in pajautaa

Visiem pazīstams, sāpīgs jautājums - skaļi kaimiņi. Ķieģeļu māja. Siena starp dzīvokļiem diemžēl nav nesošā un nav īpaši bieza. Saskaros gan ar bļaustīšanos, gan zirgveidīgu bērnu pakavu dimdēšanu, kas krata manu gultu.

Ir dzirdēts, ka izolēt skaņu, lai tevi nedzird, ir vieglāk, nekā izolēt kaimiņus, lai es viņus nedzirdu.

Kāda ir jūsu pieredze ar skaņas izolēšanu starp dzīvokļiem? Kādus materiālus izmantojāt un kāds bija rezultāts? Varbūt tomēr ir vērts mēģināt?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {3}

rūsganais sprakšķis

from: [info]mufs
date: Aug. 7., 2019 - 02:19 pm
#

gultas krateklim var līdzēt tikai remonts kaimiņu grīdai; bet skaņai ir gan kautkādi speciālie materiāli

mums vecā koka mājā sienu starp kaimiņiem nosiltinājām un vēl piesita fibrolīta plāksnes (jo šķūnī mētājās) un es reāli neko nedzirdu, izņemot to,ka čīkst grīdas lāgas vai kas tml,kad viņi staigā aiz sienas
respektīvi,tas nav neiespējami

Atbildēt | Diskusija


from: [info]p_petersons
date: Aug. 7., 2019 - 04:02 pm
#

Paldies par reālu atbildi uz jautājumu.

Atbildēt | Iepriekšējais


Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos

from: [info]prtg
date: Aug. 26., 2019 - 11:57 pm
#

Pameklē pēc Isolgomma. Piņķos ir izplatītājs, var aizbraukt aprunāties. Isolgomma GY ir gumija + riģipsis, ar tādu apskrūvējot sienu, izolācijai vajadzētu būtiski uzlaboties. Vienīgi tā gumija ir no riepu pārstrādes granulām un ož, bet ja tā nav uz āru, tad nejutīs.

Akustiski izolējot sienas, svarīgi ir izolēt pēc iespējas "dziļāk", t.i. izolācijai jātiek pēc iespējas tālāk cauri grīdas (un griestu) malām, citādi pa zemgrīdas (virsgriestu) telpu skaņa var tikt cauri. Ja izolējamā starpsiena uzbūvēta pa virsu grīdai, tad zem grīdas zem starpsienas jāieliek akustiskā barjera, visticamāk nāksies izņemt sienai tuvākos dēļus un pēc tam tos atkal ielikt atpakaļ. Ideāli izolē filcs, samērā labi - akmensvate. Efektīvs mazbudžeta barjeras variants ir cieši sarullēta burbuļplēve.

Domā par skaņu kā par ūdeni - kur ūdens varētu izsūkties, tiks cauri arī skaņa :)

Atbildēt