Maijs 13., 2012


r_h
14:07 - gaiļbiksīši /pēdējais laiks ievākšanai/

Gaiļbiksītes lieto: arī hronisku vēdera aizcietējumu gadījumos, tāpat kā urīnu dzenošu līdzekli. Augam ir vāji nomierinošs un iemidzinošs iespaids. Turklāt tautas medicīnā gaiļbiksītes lieto neiralģiju, neirožu, migrēnas reizēs, menstruālā cikla nojukšanas gadījumos, pie klimaksa sarežģījumiem. Gaiļbiksīšu ziedi un saknes īpaši labi palīdz cilvēkiem, kam ir nosliece uz histēriju, emocionāli nestabiliem, jutīgiem pret laika maiņām, kā arī sirgstošiem ar migrēnu un galvas reiboņiem. Saknei piemīt sviedrējošas, karstumus mazinošas un atkrēpošanu veicinošas īpašības.</div>

 Saponīnus saturošos augus pirmām kārtām izmanto pie klepus, īpaši pie sausa un lēkmjveida klepus, kad ir problēmas ar atkrēpošanu. Ieteicams lietot arī pie tā saucamā „vecuma” klepus, kas veidojas mazinoties sirds saraušanās spēkam, kā rezultātā pasliktinās asins pieplūde plaušām. Tas noved pie nepārtrauktas ieklepošanās. Šādos gadījumos nepieciešams ne tikai atvieglot klepus reizes, bet arī vienlaicīgi iedarboties uz asinsriti, priekš kā nepieciešams parūpēties par pastiprinātu šķidruma izvadīšanu no organisma.  Jāatzīmē, ka tieši tā iedarbojas gaiļbiksīšu uzlējums.

 Daudzas tautas gaiļbiksītēm ir piedēvējušas īpašu maģisku spēku. No senajiem ķeltiem un galliem tiesības vākt šo augu bija vienīgi par druīdiem sauktajiem priesteriem. 
Viens no savākto ziedu pielietojuma veidiem bija mīlas dzēriena izgatavošana. 
Tos vārīja kopā ar verbenu, mellenēm, rudziem, āboliņu, dažiem citiem tonizējošiem augiem un medu. Ticība šāda dzēriena visspēcībai ilga gadu tūkstošiem. Arī mūsu dienās gaiļbiksītes izmanto dzimumaktivitātes veicināšanai: ņem 4 ēdamk. gaiļbiksītes, 4 ēdamk  zeltsaknes jeb rodiolas sakni, 4 ēdamk marālsakni, 3 ēdamk - egļu skujas, 3 ēdamk - priežu pumpurus, 2 ēdamk - bērzu pumpurus. Visu pārlej ar 300 g degvīna, cieši aizvāko, ļauj iestāvēties 3 nedēļas tumšā vietā, periodiski saskalojot. Dzer pa 1 tējk. 2 reizes dienā pie tējas. Tāds līdzeklis nostiprina imunitāti, regulē nervu sistēmas darbību un veicina dzimumaktivitāti.

(ziedēt)

Decembris 21., 2011


str
15:57
Divšķautņu asinszāle (Hypericum perforatum) ir daudzgadīgs lakstaugs, kas diezgan plaši satopams arī Latvijā - pļavās, atmatās, krūmājos, kaut gan neveido ciešas audzes. Tam ir divšķautņu stumbrs, pretējas, veselas, ovālas lapas ar tumšiem punktveida dziedzeriem un caurspīdīgām sekrētailēm. Ziedi dzelteni, sakopoti vairogveida skarās, arī uz tiem ir melni punktveida dziedzeri.
Tējai ievāc lakstu galotnes ar lapām, ziediem, ziedpumpuriem, negataviem augļiem. Nedrīkst lietot plankumainās asinszāles lakstus. Tai ir četršķautņu stumbrs, lapas lielākas kā divšķautņu asinszālei bez caurspīdīgām sekrētailēm.

Ārīgi uzlējumu var lietot kā pretiekaisuma un dzīšanas procesus uzlabojošu līdzekli pie smaganu problēmām, apdegumiem, brūcēm. Iekšķīgi - zarnu trakta iekaisumiem, čūlām, aknu, žultspūšļa slimībām.

Ļoti interesanta ir asinszāles preparātu iedarbība pacientiem ar depresiju. Aptiekās ir pieejami dažādu ražotāju preparāti. Asinszāles preparātus lieto depresijas, baiļu, nemiera, psihoveģetatīvu traucējumu gadījumā - regulācijas traucējumiem nervu sistēmas daļā, kas nepakļaujas mūsu gribai. Tie ir traucējumi dažādos orgānos, pie kam neuzrādot nekādus diagnostiski pierādāmus orgānu bojājumus. Šie traucējumi izpaužas kā sirdsklauves, sirds sažņaugšanās, nemiers, bezmiegs, galvassāpes, mitras ekstremitātes, spiediens kuņģī u.c.

Asinszāle
Īpaši daudz pētījumi veikti Vācijā, Austrijā. Daudzi no tiem dod pārliecinošus rezultātus, ka asinszāles preparāti iedarbojas tikpat spēcīgi vieglas un vidējas depresijas gadījumā kā daudzi sintētiskie pretdepresijas līdzekļi. Viens no tādiem pētījumiem ilga 12 gadus un tajā tika iesaistīti 3000 pacienti. Asinszāles preparāti tika salīdzināti ar fluoksetīnu u.c. sintētiskajiem antidepresantiem. Efektivitāte bija vienlīdz laba.

Ir bijuši pozitīvi pētījumi arī bērnu praksē. Mātes pienā asinszāles aktīvās vielas izdalās, nekādas nevēlamas iedarbības uz bērniņu nav novērotas, tomēr nepieciešami vēl papildus pētījumi šajā jomā. Asinszāles lietošanas laikā svarīgi izvairīties no intensīvas sauļošanās, īpaši pacientiem ar gaišu ādu. Bez tam tiem piemīt mijiedarbība ar citiem zāļu līdzekļiem. Asinszāles preparāti varētu būt laba alternatīva sintētiskajiem antidepresantiem, jo tiem nepiemīt otro blakus efekti un nerodas pieradums.

(ziedēt)

Septembris 12., 2011


r_h
10:03 - nekaunīgais falls, jeb zemes tauki

apraksts )

mani brīnumainā kārtā šis izdzēsa audzēju no ķermeņiekšas un, attiecīgi, paglāba no aperācijas. Dzēru izvilkumu spirtā, pa ēdamkarotei 3x dienā

(7 ziedēja | ziedēt)

r_h
09:22 - Sarkanā mušmire

ārstniecībā )
svarīgi )
es pati )

(5 ziedēja | ziedēt)

Jūlijs 8., 2011


r_h
11:44 - Asinszāle

kā atpazīt asinzāli: auga dzelteno ziedu saberžot izdalās sarkana sula. Tādas kā auga asinis.
vairāk par augu )
personiski: kā nomierinošu līdzekli, kā antidepresantu; pirms un mēnešreižu laikā (noņem sāpes un trako sievišķa aizkaitinājumu).
Dzerot vidēju stipruma uzlējumu, personīgi, man sakārtojas domas un ir vieglāk pieslēgties rakstu darbiem un koncentrēties konkrētajam uzdevumam.

(2 ziedēja | ziedēt)

Jūlijs 1., 2011


r_h
18:32 - Deviņvīruspēks

vairāk par augu )
personiski: uzlējumus: pret galvas sāpēm, pret klepu un iesnām. Možumam.
ieteikums : stiprs uzlējums atņem spēkus un nedaudz "iesit" pa sirdi, tamdēļ Deviņvīruspēku dzeru ne vairāk par tējkaroti uz glāzi un ne biežāk kā 2x dienā.

(3 ziedēja | ziedēt)

r_h
12:52 - žāvēšana dzīvokļa robežās
Man ir dzīvoklis un bieži vien tīri fiziski pietrūkst vietas kur žāvēt ziedus.
Uz galda ir vieta, bet tur trako kaķis.
Uz skapja nav kaķa, bet grūtu tikt klāt un krājas putekļi.
Ir iespējams siet buntītēs, bet vidējie ziedi ne vienmēr labi izžūst.


Ziemā atradu pietiekami optimālu risinājumu - maksimā nopērkamus auduma, apaļos skapīšus. Maksā 2Zatleru robežās un patiesi ir ērti, labi ventilējas, nekrāj putekļus un piekaramai visur, kur vien sienā/ grieztos ir nagla.
Vislabāk tomēr ir uz lodžijas, ēnā, vēja dēļ.
/bildi nevaru atrast/
+zemenes un citus augus var žāvēt traukā ar pāri pārklātu papīra loksni uz datorkastes, tur ir pietiekami liels karstums un ventilācija, lai 2 dienu laikā tās izžūtu.

(2 ziedēja | ziedēt)

r_h
12:49 - sarkanais āboliņš

vairāk par augu )
personiski: uzlējumus: asins/organisma attīrīšanai vasaras sākumā vai pēc ilgstoši neveselīga perioda vai smaga ēdiena lietošanas, arī tad, ja parādās nedzīstošas brūces, alerģijas vai izsitumi.
Pret klepu un bronhīdu elpoju tvaikus, kam piepilinu 5-7 pilienus eikalipta tinktūras.

ieteikums : stiprs uzlējums atņem spēkus un nedaudz "iesit" pa sirdi, tamdēļ Deviņvīruspēku dzeru ne vairāk par tējkaroti uz glāzi un ne biežāk kā 2x dienā.

(2 ziedēja | ziedēt)

Jūnijs 28., 2011


r_h
23:25 - vīgriezīte

vairāk par augu )
personiski: kā nomierinošu līdzekli, pirms nakts kā atbrīvojošu. Nevajadzētu sajaukt ar miega tējām, jo vīgrieze tāda nav. Pati esmu dzērusi stipru un ar domu ātri aizmigt, panācu pretēju efektu un lielas galvas sāpes. Ieteikums jums: nespīlējiet ar tējas stiprumu.

(ziedēt)

r_h
23:16 - kumelīte

vairāk par augu )
Bērnībā kumelīti taisīja bieži, tāpat kā liepziedus un pelašķus. No tā laika, tas ieguvis nozīmi kā zāles un garlaicīgā tēja. Ne viņa īpaši garšīga, nedz negaršīga, vnk. viena no tējām, kas bija jādzer, kad bija klepus iesnas vai drudzis. Jādzer bez cukura un pretrunām. Tāds ir mans pirmais iespaids. Protams, laika gaitā tas ir mainījies un pat tējas ir iegaršojušās, tomēr pašas kumelītes lietoju gana šauri : galvenokārt kā nomierinošu, pretiekaisumu un pret sāpju (galv. kuņģa sāpju) līdzekli. Vēl kosmētikā, kad slinkums nav stiprāks.

(2 ziedēja | ziedēt)

malvine
22:26
savācu kaudzi lielo nātru. sasēju slotās, taisīšu tīrīšanas kūri.
te


(ziedēt)

Jūnijs 27., 2011


r_h
21:15 - galma runa
īsumā: es neesmu viszinis, neesmu botāniķis un hipijmens,; esmu tāpat - parasta sieviņa, kas mīl puķītes un mīl izmantot to, kas dots.
Ātru mācos, viegli aizsvilstos, bieži kļūdos, tomēr cenšos citiem neieteikt resursus, kas nav pašas pārbaudīti.

Augus lasu jau kopš bērnu dienām un laika gaitā esmu sapratusi, ka runa iet ne tikai par puķīšiem, ne tikai par zaļumiem, bet gan par fizisko, garīgo un morālo veselību.
Kamēr, daba vēl dzīva, to ir jāmāk izmantot un tai dot.

(1 noziedēja | ziedēt)

r_h
20:30 - Ārstniecības augu ievākšanas kalendārs

 skatīt )

(2 ziedēja | ziedēt)

r_h
12:32
meklēju brīvu brīdi, lai saliktu visu pa vietām.
Pagaidām, saku labdien!


un plūškoka ziedus mājās žāvēt neiesaku, smaržo spēcīgi un nedaudz pēc kaķiem. Meklējiet bēniņus.

upd. ātri un čakli saliku ziedus sīrupā (klepum un aizsmakumam) un pārējo uzstiepu kaimiņa bēniņos.
sīrupa recepte:
Sastāvdaļas
50 plūškoka ziedu ķekari
3 citroni (ar mizu)
3 apelsīni ( ar mizu)
100 gr citronskābes 5
l ūdens
5 kg cukura

Pagatavošana:
Plūškoka ziedu ķekarus liek katlā ( katlam jābūt emaljētam), apelsīnus un citronus ar mizu sagriež gabaliņos un arī liek katlā, ber citronskābi. Katla saturu samaisa, lej vārošu ūdeni un atstāj 24 stundas. Pēc 24 stundām nolej katla saturu un pievieno cukuru. Sīrupu uzkarsē, lej pudelēs vai burkās, aizvāko.

(ziedēt)

augu_dabā

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi


> Go to Top
Sviesta Ciba