Jūnijs 28., 2011


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
r_h
23:16 - kumelīte


Ārstnieciskā kumelīte patiesi ir viena no visplašāk pielietotajām gan medicīnā, gan skaistumkopšanas industrijā, jo tās iedarbība ir plaša un efektīga. Pretiekaisuma, pret alerģijas un nomierinošo īpašību dēļ, kumelīti var lietot gan iekšķīgi, gan ārīgi. Vissenāk zināmais šī auga pielietojums-stipra kumelīšu tēja sakārto pārāk “šķidru vēdera izeju”, savukārt vāja kumelīšu tēja atrisina “cieta vēdera izejas” problēmu.
Kumelīšu tēja, kas sagatavota vidēji stipra, vienādās daļās ar piparmētru lapām-atrisina jebkura rakstura nepatīkamās sajūtas vēderā-sāpēs, krampjus, “sastrēgumus” utt. Visefektīgākais līdzeklis cīņā ar iesnām un kakla sāpēm ir kumelīšu tvaiku elpošana. Sagatavo sekojoši – katliņā ieber labu šķipsnu kumelīšu-uzvāra, galvu tur tā, lai neapplaucētos uzreiz, pārsedz lielu dvieli un vienā mierā dziļi elpo kādas 5 minūtes. Ja vēl šim vārījumam pievieno šķipsnu kliņģerīšu un kādu ķiploka daiviņu, tad saaukstējums pāris dienu laikā ir prom. Turklāt-ja vien sejas ādai nav kādu medicīnisku problēmu un ir atļauts tvaikos būt, tvaika kosmētiskais efekts ir lielisks-āda kļūst manāmi maiga, tīra un viegla. Kumelīšu novārījumu šad tad leju klāt vannai-efekts uz ādu ir redzams un jūtams, tā nomierinās un izskatās tik svaigi kā pēc laba miega. Pirts mīļotājiem laba ir kumelīšu slotiņa, tikai jāuzmanās, lai pēršanās procedūra nav pārāk ilga-kumelītei ir stipra iedarbība

Bērnībā kumelīti taisīja bieži, tāpat kā liepziedus un pelašķus. No tā laika, tas ieguvis nozīmi kā zāles un garlaicīgā tēja. Ne viņa īpaši garšīga, nedz negaršīga, vnk. viena no tējām, kas bija jādzer, kad bija klepus iesnas vai drudzis. Jādzer bez cukura un pretrunām. Tāds ir mans pirmais iespaids. Protams, laika gaitā tas ir mainījies un pat tējas ir iegaršojušās, tomēr pašas kumelītes lietoju gana šauri : galvenokārt kā nomierinošu, pretiekaisumu un pret sāpju (galv. kuņģa sāpju) līdzekli. Vēl kosmētikā, kad slinkums nav stiprāks.

(2 ziedēja | ziedēt)

Comments:


[User Picture]
From:[info]inese_tk
Date:29. Jūnijs 2011 - 00:55
(Link)
vispār tā, kas Tev bildē izskatās pēc pīpenes.
kumelīte tak ir šitāda
[User Picture]
From:[info]r_h
Date:29. Jūnijs 2011 - 07:34
(Link)
nomainīju, paldies
augu_dabā - kumelīte

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi


> Go to Top
Sviesta Ciba