Jūlijs 1., 2011


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
r_h
12:49 - sarkanais āboliņš


Sarkano āboliņu izmanto kā atkrēpotāju līdzekli pie garā klepus, pret drudzi, saaukstēšanās slimībām, bronhiālo astmu, bronhītu, aizdusu, galvas reiboņiem, mazasinību un tāpat arī kā diurētisku, urīndzenošu, žultsdzenošu, pretsklerozes, asiņošanas apturošu, brūču dziedējošu, sāpju mazinošu, pretaudzēju un antiseptisku līdzekli. Aizkavē holesterīna uzkrāšanos asinīs, attiecīgi profilaktisks līdzeklis pret aterosklerozi.

Jaunas, maigas sarkanā āboliņa lapas var lietot pārtikā tāpat kā spinātus.

Agrākos laikos pulverī saberztas kaltētas āboliņa lapas pievienoja rudzu maizes mīklai un siera masai. Kirgīzijā sarkanā āboliņa lapas ir nacionālais ēdiens, bet Kaukāzā skābē neizplaukušas ziedu galviņas, ko ziemā lieto salātu vietā.


Baltā āboliņa ziedi ir vieni no «sieviešu zālītēm» – noder dzimumorgānu iekaisumu un nevēlamu izdalījumu gadījumā. Ar to ārstē arī tuberkulozi un saaukstēšanās slimības. Sagatavo tāpat kā sarkano āboliņu.

Sarkanā un baltā āboliņa novārījumus vēl izmanto dziednieciskām vannām. Sevišķi ieteicams cilvēkiem, kuriem uz ķermeņa ir strutainas pumpas un bieži parādās augoņi.
Ar āboliņu ziedu tēju skalo iekaisušas acis. Pateicoties sastāvā esošajām miecvielām izmanto gļotādu saslimšanu gadījumos, arī kuņģa – zarnu trakta (caurejas gadījumā). Pielieto kā lielisku asinsattīrošu līdzekli. Blakus efekti nav novēroti. Reimatisma un podagras gadījumā efektīgāk ir lietot balto āboliņu. Palīdz maziem bērniem kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumu gadījumā, īpaši vēdergraižu gadījumā vasaras periodā. Antibakteriālo īpašību dēļ izmanto mutes dobuma skalošanai.

Gan sarkanais, gan baltais āboliņš ir ar antisklerotisku iedarbību. Āboliņam ir laba asins tīrītāja slava. Āboliņā esošās vielas paaugstina organisma izturību pret infekcijām, kā arī kavē ļaundabīgo audzēju attīstību. Āboliņa ēteriskajai eļļai ir pretiekaisuma, pretsāpju, urīndzenoša un atkrēpojoša iedarbība. Ziedu un lakstu uzlējumu lieto kā labu atkrēpotāju klepus, bronhīta, astmas un bronhiālās astmas ārstēšanā. Āboliņš ir sviedrējošs pretdrudža līdzeklis drudža un saaukstēšanās gadījumā. Lieto arī urīnpūšļa un prostatas iekaisuma mazināšanai.

personiski: uzlējumus: asins/organisma attīrīšanai vasaras sākumā vai pēc ilgstoši neveselīga perioda vai smaga ēdiena lietošanas, arī tad, ja parādās nedzīstošas brūces, alerģijas vai izsitumi.
Pret klepu un bronhīdu elpoju tvaikus, kam piepilinu 5-7 pilienus eikalipta tinktūras.

ieteikums : stiprs uzlējums atņem spēkus un nedaudz "iesit" pa sirdi, tamdēļ Deviņvīruspēku dzeru ne vairāk par tējkaroti uz glāzi un ne biežāk kā 2x dienā.

(2 ziedēja | ziedēt)

Comments:


[User Picture]
From:[info]str
Date:1. Jūlijs 2011 - 13:38
(Link)
attīrošu- tējā?
[User Picture]
From:[info]r_h
Date:1. Jūlijs 2011 - 13:48
(Link)
dzerot tējas, jā.
No kompresēm labāk Kumeļus likt.
augu_dabā - sarkanais āboliņš

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi


> Go to Top
Sviesta Ciba