- 2015.11.02, 11:29
- Saites uz LSM: par Lailu Brici, un precizējums par Anglijā no latviešu ģimenēm atņemtajiem bērniem: 61 ģimene ir sociālo dienestu redzeslokā, bērni ir atņemti 19 gadījumos.
- 10 rakstair doma
- 2.11.15 13:13 #
-
Ārprāts, tā Brice patiesi ir bezatbildīga māte.
„Es aiz durvīm dzirdēju smilkstēšanu (..) Kad es atvēru durvis, es redzēju istabu (..) rotaļlietas bija it visur izmētātas un divguļamā gulta izskatījās ļoti netīra. Istabā stipri oda pēc urīna un fekālijām. Bērns bija saritinājies embrija pozā. Kad mēs iegājām istabā, viņa gulēja uz gultas, uz spilvena. Viņa rokās turēja tukšu rozā pudelīti (..) Viņa piecēlās un nāca man pretī. Es redzēju, ka viņas apģērbs ir slapjš un pampers karājās viņai starp kājām (..) Es redzēju, ka viņa trīc. No viņas dvesa stipra smaka un bija skaidrs, ka viņu visu dienu nepieskatīja un nemainīja pamperu. Es viņai noņēmu pamperu un tur bija gan svaigas, gan jau izžuvušas fekālijas. Pampers bija tik piepildīts ar urīnu, ka bērns nespēja normāli staigāt. Uz viņas ķermeņa bija izžuvuši ekskrementi, āda bija noklāta ar urīnu, kas tecēja no autiņiem un apģērba,” rakstīja likumsargs. - Atbildēt
- 2.11.15 13:49 #
-
Par šo jau bija diskusija pie viena no iepriekšējiem ierakstiem. Watt ieskatā tas ir "apmēram tas pats ka ja ilgākā izbraucienā bērns automašīnā guļot apkakājas, un tad vairākas stundas vēl brauc līdz mājām ar piekakātu pamperu."
http://klab.lv/users/watt/609182.html?thread=4459422#t4459422 - Atbildēt
- 2.11.15 14:14 #
-
Lai daļa kaku piekalstu, būtu jābrauc pāris diennaktis. Watt ir ieciklējies uz labajiem vecākiem un ļaunajām bāriņtiesām. Slikti, ka šito histerēšanu paviršs lasītājs var ņemt par pilnu. Patiesība, droši vien, kā jau visā, ir pa vidu.
- Atbildēt
- 2.11.15 14:22 #
-
Brices lietā vislielākais akmens ir metams tieši LV žurnālistu dārziņā, kuri nekritiski atreferēja "nevainīgi cietušās, normālās" mātes versiju.
- Atbildēt
- 2.11.15 14:36 #
-
Es to tekstu vērtēju kritiski - par "sakaltušām" kakām var gana viegli sociālais darbinieks piedzejot. Pierādījumi nav pārbaudīti - tas ir hearsay līmenī.
Ja grib bērna likteņus tā izšķirt, jābūt nopietnākai pierādījumu pārbaudei. - Atbildēt
- 2.11.15 14:53 #
-
Ko tu (ja neskaita pašas Brices subjektīvo notikumu interpretāciju) zini par tiesas sēžu norisi, lai varētu izteikt apgalvojumu, ka "pierādījumi nav pārbaudīti"?
- Atbildēt
- 2.11.15 14:59 #
-
Un vispār - tas ņemts no "police officer", nevis sociālā darbinieka ziņojuma.
- Atbildēt
- 2.11.15 14:52 #
-
jap, šorīt dzirdēju:
Tikmēr Inese Ejugbo, kas savulaik strādājusi juristu firmā „Blavo&Co”, kas vēl nesen bija viena no lielākajām valsts apmaksātu juridisko pakalpojumu sniedzējām Lielbritānijā, piekodina – iedzīvojoties problēmās ar turienes atbildīgajiem dienestiem, Latvijas pilsoņiem noteikti nevajadzētu izvairīties no sadarbības ar tiem:
„Sociālie dienesti Lielbritānijā neierodas, lai atņemtu bērnus. Viņu pirmais un galvenais uzdevums ir palīdzēt ģimenei atrisināt savas problēmas. Līdz ar to uz šiem sociālajiem darbiniekiem ir jāskatās kā uz sadarbības partneriem, nevis kā uz draudu. Ar viņiem ir jāsadarbojas pat tad, ja to ne visai gribas.” - Atbildēt
- 3.11.15 08:09 #
-
Britiem ir drusku cits viedoklis par saviem sociālajiem dienestiem. ;) Latviešu sajūsma tikai norāda, ka Latvijā lietas ir daudz daudz sūdīgāk.
Patiesība ir kaut kur pa vidu. Ļoti atkarīgs no pasta indeksa loterijas – ir bagātāki rajoni, kur lietas ir normālas, un ir citas vietas, kur dienesti strādā ļoti slikti. - Atbildēt