- 2013.02.04, 21:26
- "“We’re getting older and older here in Denmark. Kids who are ten years old today should be able to work until the age of 80. In return, they won’t need to work more than 25 hours per week when they become adults".
"”The way it is today, young people are slaving their way through work, looking forward to a long retirement. But why not move that retirement period around a bit so that young people get more valuable time off work?”"
Te risinājums pensiju problēmai - nevis strādāt smagi un daudz, lai ietu atvaļinājumā "agrāk" un tad "izbaudītu" savus 60-tos, 70-tos, 80-tos gadus, bet gan strādāt īsākas stundas, bet ilgākus gadus, izbaudīt savu jaunību un pusmūžu vairāk, bet turpināt iet uz darbu vecumā [kaut vai līdz kapam].
Stradāt mazāk arī atrisina darbaspēka problēmu, ka ja darbinieki neiet pensijā, tad jauniešiem nav darba vietu, jeb ka pensionārus vienalga nevajag, jo strādnieku jau tā pietiek un pat ir bezdarbs. Spānijā esot 55% jauniešu bezdarbs. Vai tas nav absurds? Ar tādu bezdarba struktūru, valsts ekonomika nocērt sev kājas. - 3 rakstair doma
- 4.2.13 23:00 #
-
Ē, nesapratu - ja jāstrādā mazāk stundas, bet vairāk gadus & ja ņem vērā, ka ļaužu skaits uz Zemes nesamazinās, tad tik un tā sanāks, ka to darbavietu būs tik, cik būs, bet ļaužu, kuriem jāstrādā - arvien vairāk tik un tā.
Respektīvi - ja Spānijā vecāki ļauži aizņem tās vietas tāpēc, ka pensijas vecums nav pienācis, tad kā tad to atrisinās 25h darba nedēļa, bet jāstrādā līdz 80 gadiem enīvei (vecie prom neiet pirms pensijas)? Vai arī es kaut ko palaidu garām? - Atbildēt
- 4.2.13 23:22 #
-
ja vecais strādā 25 stundas, tad darbā jāņem arī kāds jaunais, kas atlikušās 25 stundas nostrādās. elementāri taču! nedēļā nepieciešamas 40 cilvēkstundas (vai piemēram 50), bet divi cilvēki tagad dara viena cilvēka darbu. un arī algu dalīs uz pusēm, ar to atšķirību, ka vairs nebūs jāmaksā "pensijas nodoklis", kas būtu pendžai atdots kamēr kamēr tas "atpūšas".
- Atbildēt