- 2.9.09 09:32
-
"Rīgas skolās pagarinātās dienas grupas būs par maksu, jo valsts atteikusies maksāt mērķdotācijas"
Kā ir: valsts savāc no tevis apmēram pusi (50%) tavas nopelnītās naudas, un pēc tam to "pārdala", jo zina, kā vajag labāk. Tas ir - novirza naudu slimnīcām, skolotājiem... telpu īrei no kautkādiem saviem favorītiem...
Nu jā, bet kad naudas pamaz, tad jāsāk prioritizēt. Skaidrs, ka telpas ir jāīrē, jo ministrijas vietā neviens cits to nedarīs. Bet slimnīcas, piemēram, droši var slēgt: ja vajadzēs, slimais aizlīdīs līdz privātpraksei, un no kautkādiem līdzekļiem samaksās - nemirt taču viņam nost? Tāpat ar skolām: ja bērnu jāsūta pagarinātajā dienas grupā, tad jāsūta: gan jau vecāki grasīšus sagrabinās - kur liksies.
Ja pakalpojums ir vajadzīgs, iedzīvotāji naudu atradīs. Ja "pakalpojums" ir birokrāta resnās dirsas treknināšana, nauda iedzīvotājiem ir ar varu jāatņem.
Tātad - valsts prioritātes ir skaidras: atteikties sniegt tādus pakalpojumus, kas patiešām iedzīvotājiem ir vajadzīgi: jo tos iedzīvotāji apmaksās kaut kā paši.
Ierēdņi un birokrāti aizmirst, ka nodokļu sistēmas leģitimitāte tiek sagrauta.
Ja no tavas nodokļu naudas tiek uzturētas stulbas slampas ministrijā, kas tikai formāli atrakstās uzdotiem jautājumiem, tad - varbūt aizklapēt to iestādi vispār, samazināt nodokļu slogu?
Varbūt nemaksāt nodokļus, lai sāk referentiņi spirināties; naudiņas nav un nebūs?
Nodokļus nemaksāt ir ļoti viegli. Tevi atlaiž no darba: vienā mirklī valsts kasē pārstāj ienākt tavs IIN(23%), soc. nodoklis (33%), un arī PVN(21%) ienākumi samazināsies, jo tu sāc taupīt.