vnk muld

« previous entry | next entry »
Feb. 27., 2011 | 11:12 pm

šodien man samilza kaķu barotavu tēma, tieši pēc tam, kad kārtējo reizi biju salamājusies ar savu kaimiņieni-klaidoņkaķu barotāju.
paspēju jau ar aizdomāties, ka tas noteikti mani tik ļoti neuztrauktu, ja man nebūtu suns, kuru esmu spiesta vadāt pie pavadas tikai tāpēc, ka manā rajona liekas, ka katra sevis cienoša pensionāre uzskata, ka viņas pienākums ir barot tos kaķus un pie katra mājas stūra izveidot kaķīšiem barotavu. es pat reizums brīnos vai to kaķu maz ir tik daudz cik man te to barotavu ir.
tā nu patiesību sakot kopš kašķa manā prātā rosās tikai divas domas:

1. kā tikt no tiem kaķiem vaļā par spīti manām kaimiņienēm, jo man tomēr ir ar dusma uz viņām, ka redz kaķus mēs varam barot ar veikalā pirktām svaigām zivīm un kaķiem paredzēto slapjo barību(kas acīmredzot viņam ir lielā vairumā, jo šodien savas kaimiņienes priekšā izmetu viņas izliktās divas porcijas un izskatījas, ka viņa bij gatava likt ar trešo + ceturtā, kuru viņa ar varu sargāja no manis, pat piesolot, ka viņas dēls sados man pa manu purnu un vispār es esot kuce), bet nomainīt nama apsaimniekotāju un nosiltināt māju mēs nevaram, jo tas redz sadārdzinās izmaksas (pilnīgas muļķības privātie namu apsaimniekotaji ir lētāki nekā pašvaldības + apsiltinot māju, mēs mazāk tērēsim elektrību, lai piesildītu mūsu dzīvokļus). vēl ar protams dusma ir par toreizi, ka tikai tāpēc, ka mums kaķus vajag pabarot mēs neierodamies uz dzīvokļu īpašnieku sapulci. un mans mūžam prieku stāsts par to, kā barojot kaķus ar to pašu veikalā pirkto kaķu barību manas kaimiņies skaļi sūdzas par to, ka viņām esot mazas pensijas (a kaķu barībai nauda pietiek?). varbut ar tas viss nebūtu patiesi tik ļoti sasāpējies, ja mēs to varētu ar kkā tomēr bet nu smuki izdarīt, piemēram, pie miskastes nelikt zivis uz kkādas vakardienas Dienas avīzes (nu labi, pie šitā esmu es pati vainīga, jo pāris traukus ar zivīm ar esmu izmetusi miskastē) tiesi ta, ka, ja neskaties uz kajam, tad vari ar tais zivis iekapt un nelikt vinjas uz pie majas esosas kanalizacijas trubas, no kuras acimredzot nak siltums, jo sniega uz tas nav, vai ar starp masinam stavvietā!! vienmēr barība kaķiem tiek nolikta tur, kur noteikti staigā cilvēki. WTF?! labi, ka vismaz tagad arā ir auksts un tās zivis sasalts nevis sapūst, kā tas nereti gadās vasarā un tad tu ej mājās un osti sapuvusu zivju smaku. un vispār manuprāt tā tomēr ir neliela bezatbildība vnk barot kaķus, bet nevienam no viņiem pajumti nedot - atbilde uz manis uzdoto jautājumu bij - bet tie taku ir ielas kaķi, ka es tādu mājās ņemšu!
2. ir tomer labi, ka ir kāds, kas tomēr līdz citu cilvēku vienaldzībā atstātajiem kaķiem. visus jau mājās paņemt ar nevar un katrs nu jau mūsdienās dzīvo kā māk. tomēr tās ir dzīvas radībiņas un man viņu ar ir žēl un gribētos viņiem ar kkā līdzēt, bet ne tikai atstājot zivis pie miskastes. gribetos lai šie kaķi saņem to, ko tā teikt cilvēks tos pieradinot tiem bij apsolījis ar dotu. ja ne tas, kas paņēma un izmeta kaķi, tad vismaz kāds cits. varētu jau viņus aizsūtīt uz patversi, bet, ja es pareizi atceros, ka vienreiz, kad sazinājos ar patversmi par esošo lietu, man atbildēja, ka ja tos kaķus baro, tad viņi tiem pakaļ nebraukšot, jo redz viņiem naudas neesot par ko tādu skaitu uzturētu. un tagad man radās jautājums vai patversmes pievērš uzmanību tikai izcili cietušiem un publiski iztirzātiem dzīvniekiem, bet ielu kaķiem uzmanību nepievērš un tie var nomirt salā nemīlēti, radīt pēcnācējus, kas šo salu neiztur? varbūt patiesi sākt cīnīties par ielu kaķu tiesībām uz pajumti un aprūpi un pievērts sabiedrības uzmanību esošajai situācijai, lai patversmes kā visu pamesto dzīvnieku dižās glābējas uzņemtos tos pagaidam izmitināt pie sevis?Ieskatos | iemuldēt | Add to Memories


Comments {4}

University of Awesomeness

vnk muld

from: [info]kini
date: Feb. 28., 2011 - 12:05 am
Ieskatos

man tā kaķu barošana ar kaitina suņa sakarā, jo viņam vēl pie tam no visādām ne savām paikām alerģija, bet uz tām vietām, kur samet zivis un ko nu tur vēl, taču deguns nesas.. ar par kaķiem nesen lasīju [kkādas pavecu gan] astes žurnālu, tur bija, ka pie mums ar varot nest un sterilizēt ielas kaķus, bet kā forša fīča likās pieminētā citu valstu pieredze ar sētas kaķu barošanu, barībai metot klāt arī hormonālās tabletes, lai nevairojas...

Atmuldēt | Diskusija


muldēšana

vnk muld

from: [info]zeerava
date: Feb. 28., 2011 - 08:27 am
Ieskatos

būtu jau jauki, ja viņas ar par šo tēmu tālāk aizdomātos. bet redz mani ieteikumi par kaķiem parūpēties vairāk nekā tik pie miskastes un citās vietās izliekot barību viemēr beidzas ar to, ka tieku nolamāta par dzīvnieku nīdēju. tb tas, ka man ir suns nozīmē, ka es ienīstu kaķus laikam.
un viņi vairojas. te pat netālu ir laikam vesela ģimenīte, jo visi kaķi ir identiski, šo ziem tieši pirms lielā sala manīju apkārt skraidelējam kaķēnus, kurus nu jau es vairs nemanu. es patiesi ceru, ka nav tā kā pie maniem vecākiem, kur kādus 4 beigtus kaķēnus (nosaluši laikam bij) atrada pagrabā.

Atmuldēt | Iepriekšējais


vnk muld

from: [info]kepinas
date: Feb. 28., 2011 - 12:27 am
Ieskatos

ak, nejauši šo izlasīju

īsumā,
patversmē vietu visiem nebūs nekad.

jā, tas ir normāli & absolūti atbalstāmi, ka primārie, kuriem jāpalīdz ir
1) ex-mājas kaķi, svaigi pamestie
2) slimie
3) kaķi, kuri dzīvo nedrošās vietās

Tā kā jā, ja ir laba, droša kolonija & viņi tiek baroti, tad principā nav iemesla viņiem neko pārmest. Un, tici man, daļa ielas kaķu būs ļoti, ļoti nelaimīgi, ielikti tajā patversmes būrī. Jāskatās individuāli.

Neticu, ka, runājot ar barotājām civilizētā un jaukā tonī, viņas lamājas un nevēlas uzklausīt ieteikumus kaut kā apvienot un uzturēt kārtību kaķu barošanas vietās. Protams, ka ar tukšiem pārmetumiem neko panākt nevar. Ticu, protams, ka ir arī īpaši gadījumi.

Visjēdzīgāk ir saprast visa cēloni = noorganizēt pagalma kaķiem pavasarī, kad siltāks, bet vēl nav lieli vēderi, sterilizācijas operācijas. To bez maksas varēs izdarīt ziedot.lv progamm Ielas Kaķu Dzīve, jāved būs pašai uz tuvāko klīniku.

: )

Rīgā ir neeeenormāli daudz ielas kaķu, pagaidām pie šis sistēmas ir utopiski gaidīt, lai "kāds cits" to visu izdara. Katrs palīdz savam pagalmam & tas jau būs liels labums.

Atmuldēt | Diskusija


muldēšana

vnk muld

from: [info]zeerava
date: Feb. 28., 2011 - 08:40 am
Ieskatos

manuprāt tieši tur ar ir tā problēma, ka visi rēķinās, ka pensionāres ar savam mazajām pensijām šos kaķus baros. bet viņas nav tik informētas par to kā vēl var viņiem palīdzēt un, liekas, ka ar nedomā par to interesēties.
ar sterilizācijas iespējām biju dzirdējusi - māsa izstāstīja, kas ar bij reiz sakašķējusies ar barotāju, kas viņai ar bij teikusi, ka kaķus nesot sterilizēt, mazos kaķēnus aiznes uz patversmi un rupējas tikai par tiem, kas nav pieradināmi.
ja manas barotājas būtu tik attapīgas, bet tu viņas kaut vai painformē par to - viņām nekas cits neinteresē, kā tikai tos kaķus barot. viņām ir vienalga kas notiek ar tiem dzīvniekiem tais mirkļos, kad viņas viņus nebaro. kapēc man tā liekas, tāpēc, ka es uz jautajumiem vai nevajadzētu mēģināt kkā vairāk līdzēt dzīvniekiem es saņemu atbildi tikai - ja ņemogu, mņe ģeneg ņetu utt. + lamas uz sevi, ka esmu kaķu nīdēja, jo redz man ir suns (kas vispār dievina kaķus jo ar tiem uzauga).
manuprāt tieši tapēc, ka par kaķu iespējam uz jauku dzīvi neviens necīnas un sabiedrība ir vnk pieradusi pie tā ka kaķus baro šādas tantiņas - visiem ir uz viņiem vienalga.
būtu iespējams atrisināt šo tēmu kaut vai ja dzīvnieku ķērāji (a mums tādi LV vispār ir?) aizvestu šos kaķus uz sterilizāciju un apsekotu šīs barotavas savācot mazos kaķēnus un piefiskētu lielos. ta dar kaķu populāciju varētu paregulēt.
pārsvarā man tā dusma ir nevis uz tiem kaķiem bet tieši uz cilvēku egoismu. es pat būtu par to, ka visi cilvēku ņemtie dzīvnieki būtu jāreģistrē + ik pa laikam varētu apsekot mājās un pārbaudīt dzīvnieku stāvokli un tos, kuri izmet savus dzvniekus uz ielas piespriest naudas sodus. bet vai tad kāds ar kko tādu nodarbojas? ne taku. mums sabiedrībai interesē tikai smagi cietuši dzīvnieki, kurus parāda ziņās. pati nesen bij lasījusi vienā patversmes mājas lapā, ka cilvēkus no patversmes vairāk interesē ņemt tikai tos "populāros" dzīvniekus nevis citus.

Atmuldēt | Iepriekšējais