- 2020.04.09, 11:38
- Berlīnē ir ļoti silts, un visiem ir grūti nosēdēt mājās. Infekciju līkne paleksies - bet ar novirzi par apmēram 10 dienām. Skat, Bojo, 10 dienas tupēja mājās, kamēr saprata ka nu ir sūdi un ielikās ICU (Intensive Care).
Šeit, man liekas, neviens testēties neskrien, un pie oficiālās statistikas gan jau tiek pieskaitīts tad, kad ieveļas slimnīcā ar smagiem simptomiem, un dabū testu un diagnozi.
Viens faktors kas varbūt Vācijā samazina vīrusa izplatīšanos, ir ka šeit viss ir svētdienās slēgts - cilvēkie neiet burzīties pa visādiem iepirkšanās centriem. (Restorāni, krogi, klubi - tas gan ir [bija] vaļā.) Tad vienu brīdi bija runas ka atļaus veikaliem svētdienās strādāt - es īsti nesapratu ar ko tas beidzās - bet ceru ka, neatļāva strādāt. Jo fakts ir tāds, ka cilvēki testēties iet tikai kad simptomi ir nopietni, bet infekciozi ir visu laiku (un daudzi ir un būs slimi, bet asimptomātiski).
The Daily Show nodemonstrēja tādu kolāžu kā ziņu cilvēki ASV vīrusu nolika par "just a flu", un "just common cold" - tagad kad tuvu 2000 cilvēki dienā mirst, biški citu dziesmiņu sāk dziedāt. Ar koferīšiem skraida un aizsargmasku sūtījumus āzijas lidostās skaidrā naudā pārpērk. (Es nebrīnītos ja tās kravas drīz sāks vīri ar stobriem sargāt, lai citi vīri ar koferīšiem netuvojas.)
***
Kad viss šis būs aiz muguras, es domāju Ķīnai būs diezgan smagi jautājumi jāatbild: kāpēc būtu jāēd sikspārņi un pangolin. Kāpēc būtu pangolin jāķer un jātirgo, ja tie jau tā ir aizsargājama suga? Kāpēc Ķīna savus ārstus, kas slimību jau no paša sākuma sauca par SARS2 policejiski sodīja? (Interesanti gan, ka Ķīna pēc tam saņēmās un visai ātri reaģēja, tik ātri ka rietumi par nesamērīgu reakciju sāka apsaukāties. Bet paši rietumi to laiku tik urbināja degunu un sēdēja dziļā denial.)
Tas, kā Ķīna rīkojās ar ārstiem pašā sākumā, es domāju CCP varētu diezgan smagi atsaukties. - 4 rakstair doma
- 9.4.20 13:33 #
-
Spānijā arī viss ir ciet svētdienās, tāpēc tas neizskaidro Vācijas zemo izplatības līmeni. Varētu būt, ka ietekmē vides saspiestība. Spānijā un Francijā viss ir ļoti saspiesti, šauras ielas, veikaliņi, mājas viena pie otras, cilvēki transportā berzējas viens pret otru, mazāk zaļās zonas, kas atdala dažādas celtnes. Vācijā šķiet visur ietur lielāku distanci. Bet Latvijā vispār ir tāda viensētnieku valsts.
- Atbildēt