- 2018.04.22, 13:35
- "Proof [...] was provided in 2016, when a Berlin court ruled that the nightclub, Berghain, produces work of cultural significance and should be allowed to pay tax at the same rates as theatres and concert halls."
Ja tā padomā, kultūra priekš manis nav teātri, filharmonijas, opera vai balets. Priekš manis tie ir reivi, klubi, festivāli un rokkoncerti. Tikai tāpēc ka es palieku vecāks, es pēkšņi nesākšu mīlēt operu, vai arī iesvilšos vēlmē ģērbt stērķelētu kreklu un doties uz pirmizrādēm.
Ja nav mans, tad nav mans un nebūs taču arī! Ar šo es paredzu ka klubu kultūra, DJ, elektronika, viss kas ir mutuļojis kaut kur zem virsmas, ārpus oficiālā kanona, izlauzīsies uz āru arvien vairāk. Un viss kas ir bijusi oficiāli stutētā "kultūra", tipa nacionālais teātris, orķestri un visādi operdziedātāji - noies aizvien vairāk malā. Tāpēc ka viņi nevarēja uzrunāt "manu" paaudzi, tad mēs arī ļausim viņiem aiziet.
Viss kas bija mūsu īstā kultūra - tas ko mēs klausījāmies, apmeklējām, paši muzicējām (utt) kļūs par oficiālo versiju.
Piemēram: Makronam orķestris spēlē Daft Punk ; baznīca nozvana Avicii (lai vieglas smiltis) - 4 rakstair doma
- 22.4.18 14:43 #
-
Pošļaķina un profāna popkultūra arī kultūra, protams. Vienmēr bijusi. "Stutēta" pārsvarā tiek kultūra ar paliekošu vērtību, kas iztur 'test of time'. Man pašam patīk roki, elektronikas etc., bet uzskatu, ka vajag stutēt filharmoniju, kas spēlē Bahu un Bēthovenu, jo tās ir paliekošas vērtības, kurām vajag piekļuvi un tā kā tās sevi nespēj atpelnīt komerciāli (jo Bēthovena koncerts nav reivs, kur klubs papildus ieejas maksai pelna naudu uz overpriced šmigas u.c. sūdu tirdzniecību), tad labi, ja to mazliet atstutē. Tas nenozīmē, ka viss stutētais ir vienlīdz labs. Šaubos vai latvju teijāteris ir diez ko labs, bet princips ir normāls.
- Atbildēt