- 2016.12.24, 16:43
- Paskatījos The Revenant, un rodas man tāda teorija, ka viss tas primitīvisms, naids un necilvēcība viņiem dēļ tā, ka nevarēja normāli izgulēties. Gultā, ar segu, un tā sirsnīgi, lai nav agri jāceļas. Tā vietā - cieta guļvieta uz aukstas zemes, aizmigt tikai tad, kad vnk jau slēdzies ārā no negulēšanas, jāmostas no katra sīkākā troksnīša, un jebkurā gadījumā - kā saule uzlec, tā esi augšā. Cilvēki atradās nepārtraukta miega bada, neizgulēšanās stāvoklī, vazājās kā dzīvi zombiji.
Tikai kad cilvēkiem parādījās drošas mājas, mīkstas gultas un iespēja labi izgulēties, cilvēce bija gatava veikt nākamo attīstības lēcienu.
Sakarā ar šo teoriju, nākamais attīstības lēciens būs, kad cilvēce ieviesīs UBI (Universal Basic Income), un katram būs garantēts jumts virs galvas un pārtikšana. Pazudīs stress par izdzīvošanu, un atvērsies patiešām neierobežota brīvība katram realizēt savu potenciālu. Tas ir, līdzīgi kā mājokļi un gultas atbrīvoja cilvēci no neizgulēšanās, tā arī garantētais ienākums atbrīvos cilvēci no stresa, nenoteiktības un bailēm (kas arī samazinās psihisko saslimšanu risku utt utt), ļaujot domāt par veselu kārtu sarežģītākām, svarīgākām lietām.
Šī brīža kapitālisma žņaugi man atgādina kā 80-tajos gados pasauli bija pārņēmis noziedzības vilnis, izraisīts dēļ sabiedrības saindēšanās ar svinu. (Daudz automašīnu, svina piedevas benzīnā. Vispār, kļūst skaidrs arī kāpēc agrāk futbols bija tik populārs.) - 8 rakstair doma
- 27.12.16 11:55 #
-
"In an age where food is oversized and soda cups are overfilled, it’s hard to imagine that we’re a species built for anything other than gluttonous eating, let along endurance running.
But when it comes to long distance running, human beings can outrun every animal on the planet, and in conditions that no animals can endure."
Kāpēc tā ir, kā tu domā? - Atbildēt
- 27.12.16 14:04 #
-
Dēļ evolūcijas un dabiskās atlases savulaik ir izdzīvojuši cilvēki, kas var sekot medījumam, līdz tas ir nogurdināts, un tad kārtīgi pierīties un uzkrāt taukus, lai pietiek ilgam laikam, jo figviņzinkad atkal kaut ko izdosies noķert. Cilvēki ir maz evolucionējuši kopš mednieku-vācēju laikiem, nu, nav mums vēl ofisā sēdētāju rase izveidojusies, tādi, kam neparādās veselības problēmas dēļ mazkustības, un kuriem apetīte būtu samērojama ar enerģijas patēriņu, jo pārnpildības laikmetā rezerves uzkrāt nav vajadzīgs.
- Atbildēt
- 27.12.16 14:10 #
-
P.S. Tas arī zināmā mērā izskaidro, kāpēc populārākie datorspēļu žanri ir shooter, action un sport - tās ir tās primitīvās lietas, kas mūsdienu dzīvesveidā un sabiedrībā cilvēkiem pietrūkst, bet kam viņi ir evolūcijas gaitā sagatavoti un piemēroti.
- Atbildēt
- 27.12.16 17:50 #
-
es gribēju komentāru dzirdēt tieši par frāzes fragmentu "it’s hard to imagine that we’re a species built for anything other than gluttonous eating,", jo tu līdzīgu tekstu mēģini bīdīt: ka grūti iedomāties ka cilvēki varētu gribēt kaut ko citu darīt nekā "vārgi, resni un čīkstulīgi - guļ visu dienu pie teļļuka un grauž čipšus".
- Atbildēt
- 27.12.16 19:41 #
-
Ā, nu tas nav pilnīgi no pirksta izzīsts. Man nav datu par Latviju, bet šeku te ir par ASV: https://www.bls.gov/news.release/atus.t0
1.htm
Leisure and sports: 5.21h diennaktī. No šīm 5 stundām 2.78h tiek ziedotas TV lūrēšanai, 0.68h Feisbukam, 0.31h sportam, un atlikušās 1.44h viskautkam potenciāli radošam, nu, tur tamborēšanai, plankingam un "par veselu kārtu sarežģītākām, svarīgākām lietām". Tobiš, ja cilvēkiem nebūtu jāstrādā, tad es pieņemu, ka ka iegūto laiku sadalītu izklaidei apmēram tādās pašās proporcijās kā līdz šim, t.i., TV lūrēšanai tiktu 2x vairāk, nekā tamborēšanai. - Atbildēt