- 2016.02.02, 12:42
- Varu apstiprināt, ka Vācijā homeopātiskos līdzekļus lieto plaši. Un pie tam nav tā sajukuma kā Latvijā, kad par homeopātiju var saukt gan to atšķaidīto hz ko, gan zālītes un tējiņas (t.i., augu valsts bāzētos līdzekļus). Vācijā homeopātija ir tie Dx šķīdumi, nepārprotami.
Un cilvēki diezgan aktīvi lieto un apgalvo ka tas strādā. Tas it kā homeopātijas trumpis ir - cilvēki redz (jūt? domā?), ka tas strādā. Ja galīgi nestrādātu, tad jau neviens nelietotu? Otra lieta - placebo efekts kļūstot arvien stiprāks (tikai ASV?).
Aflubin gadījumā, gan jau aktīvā viela ir tas spirts vien. Iešaut pāris piles spirta varētu būt pret saaukstēšanos normāla profilakse... - 11 rakstair doma
- 2.2.16 14:11 #
-
Pilnīgi normāla placebo reakcija. Bet ne jau par to ir cepiens. Tas ir par to, nezinu, kā latviski pateikt – breach of public trust. Ja ir daudzas slimības, kuras nevar izārstēt, hroniskas vai pēdējās vēžas stadijas utt., tad šie cilvēki ir ļoti vārīgi pret spekulantu piedāvājumiem. Ir ļoti daudzi, kas iedzīvojas uz šādu cilvēku bezizeju. Tāpēc sabiedrībā ir sistēma, kas licencē ārstus, zāles utt., lai nepieļautu cilvēku apkāšanu. Ja cilvēks iet pie aptiekāra, tad viņam ir uzticība, ka iedos (vai arī neiedos, ja tas būs pamatoti) kādu efektīvu preparātu. Slēpta placebo ieteikšana nav ētiska, jo no pacienta tiek slēpts, ka tas nav placebo.
- Atbildēt