- bērnkopība
- 2015.01.08, 21:23
- kā mums it: šovakar saraudājās un vakarā temperatūra bija pāri 37, un tad jau naktī redzēs vai ir saslimusi vai nē. auss termometrs ir vis-superīgākā lieta šajā ziņā. vienmēr var izmērīt, un diezgan precīzi zināt.
mēs temperatūru (ausī!) nesitam ja vien nav pāri 39,5. modernās atziņas saka, tas viss ir organisma cīņa pret vīrusu, un bērnam nav bīstami. ir risks ka var sākties krampji, ir risks ja temperatūra ap 40. bet tā - bērnu izģērbjam pēc iespējas, un lai tik cīnās. ja paceļas virs, tad gan biški nurofen, bet citādi - vīruss tiek nīdēts, un mazā atveseļojas pēc dienas, divām.
ņem vērā: nurofen tikai samazina temperatūru, noņem sāpes, bet reāli neko neārstē! noņem tikai simptomus, bet ķermeni atstāj vīrusa varā. tā slimība var tikt tikai ielaista.
no rīta 6:30 mazā jau modināja ar saucieniem: tēti, kaka. tad cēlos, slaucīju un mazgāju. kopā - 10 minūtes. pēc tam gājām atpakaļ guļamistabā, gaidīt līdz 7:00 un pulkstenītis iedegsies zaļš. bet vakar bija tā, ka mazā nogulēja līdz 8:00, jo pulkstenītim es nejauši biju aizmirsis uzlikt garo periodu kad zaļš spīd. pēc noklusēšanas ir 30 minūtes, un ja mazā noguļ, tad izskatās ka zaļš nemaz nav bijis. un tā viņa arī līdz astoņiem vārtījās. izlaboju, uzliku 2h atkal. tad var kaut līdz 9 nogulēt (kas nekad nav gadījies), un vienalga redzēs, ka ir zaļš, un var celties.
upd: 39,0. slimiba klāt. - 6 rakstair doma
- Re: starp citu
- 9.1.15 14:56 #
-
redz, ja iekaisums ir ķermeņa reakcija pret baktēriju/vīrusu infekciju tad to mazināt ir traucēt ķermenim atlabt...
pretiekaisuma funkcija der ja ieksaisums ir kautkāda autoimūna reakcija, vai piemēram mehāniski izraisīts un ķermenis ir tikai jānomierina. - Atbildēt