- 2010.12.08, 13:33
- Lasot komentārus rakstā par to ka ANO ir norādījis ka Latvijas valstij jāizbeidz iejaukšanās iedzīvotāju privātajā dzīvē uzspiežot (mums) kautkādus likumus kā oficiālos dokumentos rakstāms vārds uzvārds, rodas izpratne ka Latvijā ir uzvarējusi demokrātija.
Jo, izrādās, vārdu un uzvārdu rakstības uzspiešanu paši iedzīvotāji karsti atbalsta. Tas ir, latvietis mazais ir iemīlējis savu lielo brāli un karsti vēlas lai viņam diktētu, kā pasē uzvārdu rakstīt, kādu vārdu bērnam dot, kādu vārdu pašam izvēlēties.
Lai kāds, bet idiokrātija joprojām ir demokrātijas paveids. - 68 rakstair doma
- 8.12.10 20:44 #
-
francijā jaundzimusī annužīte nekad nekļūs par annužīti jo tēvs anužs un māte anužiene!
vot i visa diskriminācija no tā kurā pusē alpiem dzimis - Atbildēt
- 8.12.10 20:52 #
-
Sniegtajā piemērā ir par maz faktu.
Ja Anužs un Anužiene ir Lietuvas pilsoņi, viņu bērns ir Lietuvas pilsonis, lai vai kur nebūtu dzimis, un attiecīgi, paņemot viņas pilsoņa pasi Lietuvā, lai vai kas nebūtu rakstīts Francijā (vai jebkur) izsniegtajā dzimšanas apliecībā, esmu diezgan droša, ka viņai ir labas šances būt par Anužīti, ja viņa to vēlas.
Ja Anužs ir Francijas pilsonis, droši, ka pasē rakstīts Anuzs. Ja māte ir arī Francijas pilsone, viņai hipotētiski pasē var būt rakstīts ļoti daudz kas, piem. Anuziene vai Anuzs. Bērns, saņemot Francijas pilsonību un pasi šai gadījumā (jo vecākiem atšķiras uzvārdi) varēs izvēlēties starp Anuzs un Anuziene. - Atbildēt
- 8.12.10 20:54 #
-
un lūk arī diskriminācija, jo viņa ir Annužīte ;) nevis Anuzs vai Anuziene neskatoties uz to, kas ir vai nav pilsonis ;D
bet šāda problēma ir arī latvijā, tā kā tā ;D - Atbildēt
- 8.12.10 21:01 #
-
Es atvainojos, ja viņa vēlas būt Annužīte, tad viņa vienmēr var pretendēt un pieņemt Lietuvas pilsonību, pierādot savas vēsturiskās saknes un kļūt par Annužīti. Es pieņemu, ka, ja vecāki ir Francijas pilsoņi, viņi ir izvēlējušies to apzinoties, ka Francijas Republika viņiem pēc noklusējuma nevar piešķirt lietuviešu tradicionālos uzvārdus. Pilnīgi neesmu droša, bet, varbūt, ja viņi vēršas Francijas tiesās un pierāda savu lietuvisko cilmi un vēlmi saglabāt lietuviešu uzvārddošanas tradīciju, par spīti Francijas pilsonībai, iespējams, ka tiesa apmierinās viņu prasību. Tiešām neesmu stipra jurisprudencē, bet varbūt, ticami, ka tādi gadījumi ir bijuši, jo frančiem ir lielas marokāņu, alžīriešu u.c. ziemeļāfrikas diasporas un gan jau, ka ir bijuši cunduri ar tiem uzvārdiem. Uz tāda precedenta pamata lietuviešiem varētu būt labas izredzes.
- Atbildēt