- 2009.09.06, 15:50
- Interesants demagoģijas (jeb negodīgas strīdēšanās stratēģijas) princips ir šāds: ja tu piekrīti definīcijām, kas tiek dotas sākumā, tad tev arī būtu jāpiekrīt secinājumiem ko autors izvirza.
Noskatījoes es vienu klipiņu youtube, tur tiek apskatītas pārvaldes sistēmas (sociālisms, liberālisms, nacisms, komunisms, konservatīvie, progresīvie, utt., ...), secinot ka beigās tam visam ir tikai 2 kategorijas: individuālisms vs kolektīvisms.
Bet tad tiek secināts ka kolektīvisms = slikti, un individuālisms = labi. (No vienas puses, to var saprast, kolektīvisma sistēmas ir nodarījušas milzīgu ļaunumu, un patiešām, tās dabiski deģenerējas līdz totalitārismam. Un jā, individuālisma sistēmas nav tik destruktīvas.)
Nebūtu jau pat par ko runāt, tikai šobrīd mēs redzam ka mūs kā individuālistus tā arī pa vienam salauž un izmēž mēslainē.
Ja iedzīvotāji ir individuālisti, bet valsts (pēc definīcijas) ir kolektīvs, tad pret kolektīva patvaļu vienatnē nevar cīnīties.
Amerikā to var redzēt ļoti skaidri - tur cilvēki cenšas brīvību aizstāvēt caur tiesu sistēmu (tiesām), pa vienam, caur individuālām tiesas prāvām, cerot piespiest valsti ievērot pašas likumus - sodīt amatpersonas (valsts vai uzņēmējus), kas pārkāpj likumu.
Individuālisma ideoloģija uzspiež rīkoties tiesiskā veidā, un nevis politiskā veidā - lai rīkotos politiski, ir jāapvienojas, un tā jūs nokļūstat kolektīvistu teritorijā.
Bet tomēr - tiesiski cīnīties ir neefektīvi. Kāpēc censties apelēt pie valsts pamalikuma, ja īstenībā tu pats vari izdot vai anulēt likumus? Un caur sabiedrības spiedienu, tu vari piespiest policiju šos tevis izdotos likumus piemērot - vēršoties pret valsts sistēmu nevis individuālā, tiesiskā veidā, bet kolektīvā, politiskā veidā.
(Diemžēl jautājums par kolektīvisma deģenerēšanos uz totalitāru, nedemokrātisku sistēmu paliek atvērts. Nu nav te mums iedzīvotāju masa apgaismota, nav te nekāda Zviedrija, Dānija vai Nīderlande. Palasi tvnet komentārus = šeit dodot tautas masai varu (kolektīvisms), iestāsies tāds police state ka tik turies.) - 18 rakstair doma
- 6.9.09 18:01 #
-
Jā, Amerikā valda individuālisma ideoloģija, tādēļ lielajos medijos aicinājumi apvienoties skan reti (atšķirībā no, piemēram, PSRS, kur aicinājums apvienoties gozējās katras avīzes "galviņā"). No otras puses, man ir lielas aizdomas, ka amerikāņi daudz efektīvāk spēj (vai vismaz baltie vidusslāņa amerikāņi spēja) apvienoties lokālā līmenī, ko parāda lielais skaits dažādu asociāciju un biedrību, kas darbojas ļoti zemā līmenī. Protams, tam pamatā arī ir individuālisms - sadarbība egoisma, tas ir, savu interešu realizēšanas, dēļ.
- Atbildēt