- 2009.04.26, 19:50
- Man īstenībā ir drusku kauns ka es tik bieži metu liberāli un right-wing orientētas pārdomas, jo mēs zinām ka tā ir tikai fasāde un īstenībā lietas tiek bīdītas pavisam citādi. Right-wing vārdi nesaskan ar darbiem. Viņu agenda nesakrīt ar retoriku.
Tāpēc jāskatās būtu uz left-wing spēkiem, jo tiem darbi ir tuvāki vārdiem. Bet vai tā ir? Vai left-wing ievēlot nemet kažoku uz otru pusi, un piesūcas silei vēl negausīgāk? Ar sociālistiem un komunistiem tas, vēsturiski, ir apstiprinājies. Vai pasaulē ir bijusi korumpētāka, melīgāka un vairāk izvirtusi organizācija nekā Padomju Savienības komunistiskā partija? - 43 rakstair doma
- 26.4.09 23:15 #
-
"Nuss, korupciju PSRS varas elitei var pārmest varbūt tikai pēdējos gados, kad sistēma jau sāka brukt."
- tu ar šito pat muti maizi ēd? aizej nokaunies un papēti vēsturi. - Atbildēt
- 27.4.09 07:41 #
-
Protams, vēstures zināšanas man minimālas, par ko kaunos visai pastāvīgi. Tak es tai laikā dzīvojis esmu un visai labi atceros sistēmu kā tādu. Korupcija (konkrētāk, "blatu" sistēma - veikala vadītājs ko izgādā sadzīves pakalpojumu kombināta vadītājam un otrādi) pastāvēja tikai zemākajā ešelonā, jo vidējā augstākajā viss на халяву tika nodrošināts. Vara savā struktūrā esošajiem deva visu legāli pieejamo materiālo labumu (dzīvokli, vasarnīcu, auto) par velti, katram atbilstoši tā rangam hierarhijā. Tikko kādam parādījās kādi labumi, kas tam nepienācās pēc ranga, par to ieinteresējās KGB vai OBHSS. Un neviens augsta ranga partijas/valsts čiekurs nevarēja, piemēram, paņemt kukuli, lai atvieglotu kādai franču firmai ceļu naftas sūknēšanas licences iegādei vai lai kam tur izgādātu Dienvidu tilta celtniecības pasūtījumu. Pirmkārt, visi projekti tika īstenoti, centralizēti plānojot, un pat "republikas" (augstākā teritoriāli administratīvā vienība PSRS) vadības līmenī nevarēja neko dižu ietekmēt. Otrkārt, šādus gadījumus KGB apkaroja visai cītīgi (lielākā daļa KGB struktūru bija orientētas tikai uz ekonomiskajiem noziegumiem) un attiecīgā persona riskēja vienā mirklī zaudēt statusu (attiecīgi visus ekonomiskos bonusus, kas statusam nāca līdzi) visai apšaubāma ieguvuma dēļ (jo nebija neko daudz iespēju augstākā ešelona darbiniekiem izmantot blakus ienākumus - klāt automašīnu, villu Rivjērā, ceļojumus utt. neiegādāsies, jo visi šāda lielāku līdzekļu kustība tika kontrolēta). Tb būtu interesanti uzzināt, ko piemēram iegūtu LPSR CK otrais sekretārs, paņemot par kādu būvataļauju teiksim 100 000 rubļu, kurus pat nevar iztērēt sievai kažoku nopērkot (par tādu fīču kā konts Šveices bankā varēja ij nesapņot)? Tb labprāt uzzinātu kaut hipotētiskus (bez atsaucēm) piemērus, kā izpaudās vidējā un augstākā varas ešelona pārstāvju korumpētība, tb kukuļņemšana?
- Atbildēt