- atgadījums ar d-procesu
- 2009.03.16, 17:44
- Runājot par naudas aprites ātrumu (kas šobrīd tuvojas nullei - visi pietur naudiņu, lai mēģinātu saprast kas notiks tālāk, vai zaudēs darbu, vai vajadzēs pārcelties uz laukiem pie sievasmātes - ekonomika stājas), šis aprites ātrums būtu jāveicina.
Jo vairāk (biežāk, ātrāk) nauda maina rokas, jo ņiprāk ekonomika kust uz priekšu un aug.
Principā, ir daži apsvērumi par monetārās sistēmas būtību, bet uz ātru roku ir viens: ja piedāvātu devalvēt latu, par, piemēram, 12% lēnām, gada laikā - katru mēnesi samazinot efektīvo kursu pret eiro par 0.7 santīmiem (piemēram), tas stimulētu iedzīvotājus latu intensīvi apgrozīt, un īstenībā sildītu ekonomiku.
Vai arī stimulētu visus iespējamos iekrājumus konvertēt uz eiro un zeltu, un turpināt gaidīt? - 38 rakstair doma
- 16.3.09 20:16 #
-
Es piekrītu viedoklim, ka pakāpeniskā devalvācija nestimulētu naudas apgrozījumu- vairāk būtu to, kas gaidītu pašu "grīdu", lai veiktu kaut kādas investīcijas.
Savukārt pie krasas devalvācijas uzreiz būtu tā "grīda" un tad arī visiem būtu skaidrs, ko kurš var atļauties, un tiem, kas var atļauties būtu skaidrs, ka lētāk, kā tagad nebūs.
Zinu, ko domā investori manā darbavietā- neveikt nekādas investīcijas pirms ir notikusi devalvācija, un jo ātrāk jo lābāk, no viņu viedokļa.
Lai gan, protams, viņu līdzekļi nav latos. - Atbildēt
- 16.3.09 21:04 #
-
priekš kam gaidīt grīdu - ar pakāpenisku devalvāciju viss ar katru mēnesi kļūst dārgāks, t.i., pēc 12 mēnešiem būtu 12% griesti, nevis grīda.
tas ir, ja tavi līdzekļi ir latos.
ja tavi līdzekļi ir citā (stabilā, nedevalvētā valūtā), tad jā, pēc 12 mēnešiem būs par 12% lētāks darbaspēks, un lētākas mantas kas tiek ražotas Latvijā uz vietas (vietējā pārtika, pakalpojumi). importa preces paliks salīdzinoši tādā pašā cenā. - Atbildēt