- atgadījums ar d-procesu
- 2009.03.16, 17:44
- Runājot par naudas aprites ātrumu (kas šobrīd tuvojas nullei - visi pietur naudiņu, lai mēģinātu saprast kas notiks tālāk, vai zaudēs darbu, vai vajadzēs pārcelties uz laukiem pie sievasmātes - ekonomika stājas), šis aprites ātrums būtu jāveicina.
Jo vairāk (biežāk, ātrāk) nauda maina rokas, jo ņiprāk ekonomika kust uz priekšu un aug.
Principā, ir daži apsvērumi par monetārās sistēmas būtību, bet uz ātru roku ir viens: ja piedāvātu devalvēt latu, par, piemēram, 12% lēnām, gada laikā - katru mēnesi samazinot efektīvo kursu pret eiro par 0.7 santīmiem (piemēram), tas stimulētu iedzīvotājus latu intensīvi apgrozīt, un īstenībā sildītu ekonomiku.
Vai arī stimulētu visus iespējamos iekrājumus konvertēt uz eiro un zeltu, un turpināt gaidīt? - 38 rakstair doma
- 16.3.09 18:13 #
-
nē, nu precēm cena ta nemainās (nekāda deflācija nenotiek), nākotnē varēsi nopirkt tikai tieši tik cik šodien, ja esi noparkojies valūtā kas netiek devalvēta.
- Atbildēt
- 16.3.09 18:49 #
-
Argentīnas modelī visus tavus bankā esošos eirikus nokonvertētu uz latiem un tad..devalvētu
- Atbildēt
- 16.3.09 18:58 #
-
a viss kas tur bija http://en.wikipedia.org/wiki/Corralito
, par piespiedu konvertēšanu atpakaļ gan nezināju. - Atbildēt
- 16.3.09 19:06 #
-
The corralón differed from the corralito in that most deposits were forcibly exchanged for a series of bonds denominated in pesos. The dollar-denominated accounts were automatically exchanged for pesos and peso bonds at a predetermined rate.
- Atbildēt
- 16.3.09 18:58 #
-
nē, jo visi eiriki argentīnā atradās ārvalstīs - ārvaltu bankās, kur argenrīnas valdībai rokas klāt nesniedzās ;)
bet viņi ilgi turēja fix valūtas kursu gadus desmit laikam (kad nebija nedz eiriki nedz lati nekā), un tad palaida vaļā un viss nostabilizējas praktiski pus gada laikā - Atbildēt