- atgadījums ar d-procesu
- 2009.03.16, 17:44
- Runājot par naudas aprites ātrumu (kas šobrīd tuvojas nullei - visi pietur naudiņu, lai mēģinātu saprast kas notiks tālāk, vai zaudēs darbu, vai vajadzēs pārcelties uz laukiem pie sievasmātes - ekonomika stājas), šis aprites ātrums būtu jāveicina.
Jo vairāk (biežāk, ātrāk) nauda maina rokas, jo ņiprāk ekonomika kust uz priekšu un aug.
Principā, ir daži apsvērumi par monetārās sistēmas būtību, bet uz ātru roku ir viens: ja piedāvātu devalvēt latu, par, piemēram, 12% lēnām, gada laikā - katru mēnesi samazinot efektīvo kursu pret eiro par 0.7 santīmiem (piemēram), tas stimulētu iedzīvotājus latu intensīvi apgrozīt, un īstenībā sildītu ekonomiku.
Vai arī stimulētu visus iespējamos iekrājumus konvertēt uz eiro un zeltu, un turpināt gaidīt? - 38 rakstair doma
- 16.3.09 18:12 #
-
ē, kad tieši? es vot domāju ka izstiepj pa gadu, tā ka zin, pēc gada tava naudiņa būs tieši par 12% mazāk pirktspējīga, tad tieši aprite stimulētos (cilvēki vairāk pirktu preces un pakalpojumus, lai iegūtu paliekošu vērtību).
ja nocērt kā ar cirvi, tad nekas nestimulējas, vnk vienā dienā visi ir nabagāki un viss tur. - Atbildēt
- 16.3.09 18:25 #
-
bet ar šito algu samazinājumu, kas tomēr ļoti daudzus skar, nebūtu jau brīvo līdzekļu, kurus ieguldīt paliekošākās vērtībās par kafiju, sieru un šokolādi, ne?
tāpat jau laba sabiedrības daļa ir gandrīz vienā dienā nabagāka pataisīta, ja vēl devalvētu latu, vispār būtu čau, jo mēs uz importētajām precēm dzīvojam nevis uz vietas saražoto. diemžēl. - Atbildēt
- 16.3.09 18:26 #
-
es runāju par pakāpenisku samazināšanu, nevis ka nogriež 15-20% kā ar nazi... protams ka tad ir šoks, un sāk "mēģināt iekrāt".
- Atbildēt