- 2008.12.04, 12:09
- 9. novembris (2008), Gerhards: palīdzības lūgšana SVF nav valdības dienaskārtībā.
"Atsaucoties uz masu medijos izskanējušo ziņu, ka Latvijai būs jālūdz palīdzība Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) uzsver, ka šāds jautājums nav valdības dienaskārtībā."
"Finanšu ministrs Atis Slakteris (TP) bija kategoriskāks. "Latvija nav plānojusi vērsties SVF un pati var tikt galā ar savām problēmām," pauda ministrs."
20. novembris (2008), Latvija grib aizņemties no SVF.
"Godmanis gan neatklāja, cik lielu finanšu atbalstu Latvija cer saņemt, norādot, ka tas būs atkarīgs no sarunu rezultātiem. Arī Slakteris nekonkretizēja summu, kādu valsts cer iegūt no SVF."
"SVF eksperti ik gadu sniedz atzinumus par Latvijas ekonomiku, taču pēdējos gados valdības tos uztvēra vēsi. Piemēram, Aigara Kalvīša (TP) valdība ļoti skeptiski izturējās pret SVF ekspertu jau 2006.pavasarī izteikto aicinājumu rūpīgi sekot tam, lai Latvijas ekonomikai nedraudētu pārkaršana, kā arī ieteikumiem ierobežot valsts budžeta izdevumu pieaugumu, samazināt kredītu pieauguma tempu un pievērst lielāku uzmanību banku uzraudzības pastiprināšanai."
25. novembris (2008), Slakteris: Latvija no SVF un ES varētu prasīt līdz trīs miljardiem eiro.
""Latvija prasīs mazliet vairāk nekā divus miljardus eiro vai 2,5 miljardus eiro līdz trīs miljardus eiro," pavēstīja Slakteris. "
01. decembris (2008), Latvijai tomēr nepieciešami pieci miljardi eiro no SVF un ES.
"Latvijai no Starptautiskā valūtas fonda (SVF) un Eiropas Savienības (ES) nepieciešami pieci miljardi eiro (3,5 miljardi latu), pirmdien [...] paziņoja finanšu ministrs Atis Slakteris."
"Manuprāt, tā ir reālistiska aplēse. Aptuveni trīs miljardi (eiro) ekonomikas atbalstam, un aptuveni divus miljardus varētu tieši saistīt ar budžeta deficītu un lielākiem valdības tiešajiem izdevumiem," viņš teica.
02. decembris (2008), M. Bičevskis (TP) "100. pantā":
"Mārtiņš Bičevskis arī nevarēja apstiprināt, ka valsts var garantēt to, ka Parex nebankrotēs. Viņš stāstīja, ka valdība darīs visu, lai sekmētu Parex bankas turpmāko darbību, bet tā arī nekādas konkrētas garantijas nesniedza. Kad runa bija par iespējamo aizdevumu no Starptautiskā Valūtas fonda, valsts sekretārs negribēja nosaukt konkrētu summu, bet vēlāk atzinās, ka tā varētu būt no trešās daļas līdz pusi ģimenes budžeta, kas konkrētos skaitļos nozīmētu 5-7,5 miljardu eiro."
03. decembris (2008), "Fitch": Latvijai var nākties aizņemties pat 13,5 miljardus eiro.
"[...] saskaņā ar pamatscenāriju un pesimistisko scenāriju Latvijai būtu nepieciešami attiecīgi seši miljardi eiro (4,2 miljardi latu) un 13,5 miljardi eiro."
"Kā ziņots, "Fitch" 11.novembrī samazināja Latvijas kredītreitingu līdz zemākajam investīciju līmenim, brīdinot, ka Latviju visdrīzāk gaida "smaga finanšu un ekonomiskā krīze"."
"Fitch" reitings Latvijai samazināts uz "BBB-"."
04. decembris (2008), Slakteris: SVF apspriedis lata devalvāciju
"Starptautiskajā Valūtas fondā ir pārrunāta iespēja, ka Latvija no krīzes varētu iziet līdzīgi kā savulaik to darīja Argentīna – devalvējot savu nacionālo valūtu, ceturtdien uzrunā Saeimai atzina Atis Slakteris (TP)."
09. decembris (2008), Slakteris: Bez ārvalstu finansējuma Latvija 2009.gada pirmajā pusē kļūs maksātnespējīga.
""Ja Latvija nesaņems starptautiskos kredītresursus, tad tā nespēs izmaksāt algas un pensijas. Valsts kļūs maksātnespējīga," sacīja Slakteris.
"Viņš atteicās izpaust, cik lielu naudas summu valdība vēlas aizņemties no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Savienības (ES), jo sarunas vēl joprojām turpinās." - 17 rakstair doma
- Neviens neko nezina
- 4.12.08 13:49 #
-
Kā akcentē "Nordea bankas" Baltijas valstu un Polijas korporatīvo departamentu direktors Ēriks Plato, redzot notiekošo saistībā ar "Parex banku", rodas jautājums, vai tiešām bija vērts tajā ieguldīt pusmiljardu latu un vai sanāktu dārgāk, ja valsts būtu ļāvusi šai bankai bankrotēt.
"Jāatzīst, ka ir sajūta, ka valstī attīstās traģēdija - no valdības puses nepārtraukti tiek slēpta informācija par notiekošajiem procesiem. Es esmu pietiekami izglītots cilvēks ar noteiktām zināšanām un arī kompetences līmeni, bet man nav ne mazākās nojausmas par to, kas notiek valstī, jo informācija tiek nepārtraukti slēpta," uzsver Plato.
Kā akcentē baņķieris, var teikt, ka ārvalstu eksperti, kas brīdina par ekonomiskajām briesmām, ir muļķi, taču nauda ir beigusies tieši mūsu valstij.
"Ja valdība ir kompetenta vadīt šo valsti, tad tā to ļoti labi slēpj. Ja tā vispār kaut ko sakarīgu dara, tad tas tiek labi slēpts," uzsver "Nordea bankas" pārstāvis.
Arī "DnB Nord bankas" prezidentam Andrim Ozoliņam radusies sajūta, ka saistībā ar notiekošo "Parex bankā" ir ļoti maz informācijas. - Atbildēt