- 2007.10.28, 10:46
- Statistika par ieslodzīto skaitu pasaules valstīs/uz 100'000 iedzīvotājiem
Lūk daži datu punkti:Latvija 337 Igaunija 339 Lietuva 234 Krievija 532 Īrija 85 Somija 71 Zviedrija 75 Vācija 96
Ieslodzīto skaits uz iedzīvotāju, pēc manām domām, ir ļoti svarīgs valsts režīma demokrātiskuma indekss. T.i., ja valstī ir daudz likumi, par kuru pārkāpšanu soda ar brīvības atņemšanu, un tāpēc valsts ir pilna ar cietumiem, un sekojoši, pilna ar zekiem, tad kāda tur demokrātija? Valsts tikai tupina cietumā savus pilsoņus.
Tas pat ož pēc korupcijas: valsts pieņem ļoti stingrus likumus, un soda par tādiem pārkāpumiem, ko īstenībā vairākums subjektu izdara neapzinoties ka īstenībā viņš veic noziegumu, t.i., par kriminālu tiek uzskatīta uzvedība ko būtībā valstī piekopj pat likumpaklausīgs pilsonis - jautājums ir tikai cik no viņiem tiek pieķerti, un cik no viņiem tiek pierādīta vaina. Cietumā viņus visus! (Kā Krievijā atzīmēja KGB dienesti: "tas ka jūs esat brīvībā nav jūsu nopelns, tikai mūsu resursu trūkums". ASV ir vispār briesmīgi likumi, un viņi dzīvo ar apziņu ka vienalga visus nenoķers, un vienalga visus neiesēdinās - t.i., spēlē loteriju, kuram tad izkritīs policejiskas valsts lielais laimests.)
Bez tam, cietums (brīvības atņemšana) kā tāds, ir diezgan skarbs soda mērs. Valstij - ekonomiski neefektīvs, cilvēkam - sociāli graujošs. - 40 rakstair doma
- 28.10.07 17:28 #
-
paskaidro par Somiju. kuru tur nav skāris karš?
Somija bija krievu impērijas varā 1809–1917.
http://en.wikipedia.org/wiki/Russification_of_Finland
un
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_history_of_Finland_during_World_War_II - Atbildēt