Likantropiskās · piezīmes

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Pēdējā laikā sanācis visai daudz saskarties ar mātēm, jaunajām mātēm, soon-to-be mātēm un wannabe mātēm, un man patīk redzēt gan viņu sapņošanu par vēl topošo vai iecerēto bērnu, gan to prieku, ar kādu viņas ar saviem bērniem darbojas, kad reiz tie jau ir piedzimuši. Un, no otras puses, vienprātība jautājumā, ka "vairs nav laika sev", "nogurums", "negulētas naktis", "varēju tā dzīvot, kad vēl nebija bērnu, bet nu vairs jau nē"... Līdz sāku domāt - kāda ir egoisma pēdējā robeža, kuru pārkāpjot vairs nebūtu veselīgi nedz sievietei kļūt par māti, nedz jaunajam cilvēkam - par viņas bērnu? Jebšu tiešām tas viss maģiski mainās līdz ar apaugļošanos? :D Vismaz man šobrīd liekas - man ir tik svarīgi veltīt laiku sev, man ir tik svarīgs liels klusuma un vienatnes daudzums un iespēja atmest pienākumus, lai vienkārši dzīvotu sev, ka nevaru iedomāties, kas ir tik labs sugas pavairošanā, lai ziedotu to, kas patīk pret mūžīgu pacietību.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
On 5. Novembris 2010, 11:35, [info]vegjma commented:
Jā, šis domu gājiens man arī savulaik bija aktuāls. Tagad mēģinu būt par pasauli labākās domās par spīti tai miskastei, ko radījusi cilvēce kopīgiem spēkiem plecu pie pleca. Ja rada bērnu ar domu, ka viņš pats ir izvēlējies paviesoties/pamocīties uz šīs grūsnās zemeslodes nevis piedzimst tādēļ, ka es tā gribēju, ka radīta tiek tikai miesa kā biļete uz šo apšaubāmo ceļojumu nevis pati būtne un izdodas atmest visas ilūzijas par šīs pasaules būtību kā tādu(lai vai kas, bet atpūtas zona tā pavisam noteikti nav), ilūzijas par to, ka varbūt vismaz viņš būs laimīgs/es būšu tā, kas viņam šo laimi nodrošinās bet pēc tam krāt niknumu uz visu pasauli par uzbrukumiem pašradītai laimes zonai, tad varbūt tajā visā var iedvesmoties šim procesam.
[User Picture]
On 5. Novembris 2010, 11:46, [info]vilkate replied:
Tā jau ir, es piekrītu, ka vismaz lielākajā tiesā gadījumu varētu teikt, ka izvēlas pats, bet arī sievietei tomēr ir (vai vajadzētu būt) izvēle - apaugļoties vai nē. Meh. Ja kaut kas no svētā gara gadītos, abortu jau netaisītu. Šajā šausmīgajā pasaulē ir šausmīgi daudz skaistuma tomēr.
On 5. Novembris 2010, 12:46, [info]vegjma replied:
Jā, protams, neapšaubāmi, izvēle ir ļoti svarīga. Vismaz man noteikti. Vispār gribas tikt pāri visiem 1. kategorijas grūtniecības iemesliem (man šķiet, ka pārsvarā, kaut arī neapzināti, cilvēce vairojas dēļ skološanās funkcijas- bērni dzimst, lai apmācītu, papildinātu, atspoguļotu, turpinātu). Tāda nu tā skološanās sistēma ir izveidojusies, tas viss ir labi, tā vajag utt, bet mani tas kaut kā nesaista. Nemaz jau nerunājot par tiem gadījumiem, kad sieviete ar bērna palīdzību cenšas saglābt/izveidot/uzturēt saikni ar vīrieti :D(šis iemesls man vispār šķiet atbaidošs jau kopš bērnības). Un vēl tas mīlestības bads- vajag bērnu, jo beidzot būs, kas mani mīlēs, es būšu kādam vajadzīga utt. Viss jau varētu būt jaukiņi, bet bērni izaug un aiziet, bet šis tukšums paliek tik un tā neaizpildīts.
Augstāks līmenis varētu būt izskolot pašam sevi līdz tādiem augstumiem, lai bērns nebūtu tikai viens no savas būtības ķēdes posmiem bet tāds kā jaunas ķēdes sākums.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry