Vīpsnas Kakts -

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Februāris 14., 2012


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
14:26
Nupat ar kolēģēm sākām gvelzt par aktuālo – proti, referendumu. Un viena no viņām saka, ka viņa tomēr gribētu zināt to krievu viedokli, kas integrējušies, pilsonību dabūjuši untā. Vai tie balsos par vai pret. Manā paziņu lokā ir tikai viena tāda integrējusies persona. Kas vidusskolu mācījusies latviešu skolā, latviski runā labāk par jebkuru čangali, tagad arī ar latvisku uzvārdu. Tik tautība pasē cita, un vārds krievisks. Piezvanīju viņai un saku – khem, man te socioloģisks pētījums integrētajiem (haha) - referendumā par vai pret? Promska pret! Viņa saka – jā, esot ar savu mammu par to vairakkārt sastrīdējušās, jo mamma (nedaintegrējusies) nevar un nevar pieņemt to, ka šī valsts nav PSRS. Un viņa uzskata par savu svētu pienākumu savas mammas balsi neitralizēt ar savējo.
Viņa stāsta, ka ved bērnu uz kādām nodarbībām, kur esot arī viens nēģerpuika, un mamma, kura viņu tur ved, ir pavisam melna. Un, lieki piebilst, runā latviski bez akcenta. Viņa man saka: „Tad es iedomājos – kāpēc viens cilvēks, kurš pavisam nesen sēdēja palmā, var iemācīties valodu, a vovans no purčika, kas visu mūžu te dzīvojis, nevar? Lai viņi velkas uz savu Krieviju un auklē savu vareno valodu un kultūru tur.”
Tikai.. Skaidrs jau, ka uz katru tādu integrētu krievu ir divi PSRS laika krievu un viens vovans no purčika.

(2 izteicās | m?)

Comments:


[User Picture]
From:[info]tipa75
Date:14. Februāris 2012 - 15:01
(Link)
Daugavpilī ir daudz krievu, kuri balsos pret.
Man vairāk nepatīk tas histērijas apmērs, kas ir sacelts latviešu mēdijos, itkā pēc referenduma visiem LIKS runāt tikai krieviski. Tāpat ir zināms jau, ka referendums nemainīs valsts valodas likumu (visi tie statistikas cipari par kuriem vēl pirms 2 nedēļām runāja), kamdēļ jākurina šāds naids.
Es iešu un balsošu pret, bet man nepatīk tas, kas pašlaik notiek latviešu sabiedrībā. Tas jau robežojas ar stulbumu pat no inteliģentu cilvēku puses.
[User Picture]
From:[info]unpy
Date:14. Februāris 2012 - 15:25
(Link)
Zināmā mērā esmu latviešu sabiedrības daļa un man arī nepatīk tas, kas notiek visapkārt un, jā, uzskatu, ka kliedzēji no abām pusēm ir bezatbildīgi urlas šī vārda sliktākajā nozīmē.

Iešu un balsošu "pret", bet ne jau dēļ šitiem kliedzējiem, kuri uz šī pamata grib kaut kādu krējumu nosmelt uz vientiešu rēķina, drīzāk, neskatoties uz to, ka šie kliedzēji ir.

> Go to Top
Sviesta Ciba