|
[16. Apr 2010|08:17] |
Svešā cibā redzu sašutinājumu par to, ka sērojam ar poļiem un viņu mirušajiem 96 cilvēkiem, bet nesērojam par ķīniešu 600 mirušajiem. Te: http://klab.lv/users/mako/491853.html
Te, starp citu, komentāros, redzam darbībā vienu no stulbākajiem cibas radījumiem, kuru dēļ tapa viens no maniem iepriekšējiem ierakstiem.
Bet ne par to. Par ķīniešiem. Citēšu pats savu komentāru:
"Ja sarēķinām mirušo attiecību pret kopējo iedzīvotāju skaitu, tad par Ķīnu nesanāk sērot pat vienu stundu. Sanāk nepilna stunda sēru. Lai mūsu sēru līmenis sasniegtu 1 dienu (par pamatu ņemot sērošanas līmeni par Poliju), tad Ķīnā būtu jānomirst ~ 3300 cilvēkiem."
Paturpinot tēmu, vēlējos parēķināt, kāds ir sēru koeficients krievu nesenajiem metro sprādzieniem. Lai mūsu sēru līmenis par krieviem sasniegtu sērošanas līmeni par poļiem, Krievijā būtu jānomirst... (aritmētika)... 355 cilvēkiem. Metro mira 38 cilvēki, bet, piemēram, Kursk zemūdenes traģēdijā - 118 cilvēki. Latvijā, savukārt, lai mēs sērotu tāpat, kā par svešiem poļiem būtu jānomirst 5,6 cilvēkiem.
Visi aprēķini, protams, ir veikti pamatojoties uz to, ka sēru līmenis ir atkarīgs, nevis no mirušo absolūtā skaita, bet mirušo attiecības pret kopējo valsts iedzīvotāju skaitu.
Kāda jēga šim ciniskajam matemātiskajam aprēķinam? Gandrīz nekāda. Tikpat liela jēga kā sašutināties par to, ka kāds par kaut ko nesēro. |
|
|
Comments: |
O jā, mana žults arī uzsit burbuli, kad gadās izlasīt šito prātvēderu spriedelējumus.
par to Ķīnas zemestrīci - nu tur vairāk nekā 2000 tibetiešu gājuši bojā http://www.freetibet.org/newsmedia/earthquake-eastern-tibet protams, rēķinot no Ķīnas tautas republikas mērogiem tas nav pat špļāviens okeānā, bet tīri no tibetiešu tautas/minoritātes viedokļa tas ir daudz un traģiski. sērošanai vai nesērošanai jābūt katra cilvēka iekšējai padarīšanai. bet personīgi man liekas stulbi, ka masu mediji var ik pēc piecām minūtēm atjaunot datus par nelietīgajiem vulkāna pelniem, to cik šausmīga nelaime aviokompānijām un cik cilvēkiem izjukuši brīvdienu plāni, bet par šito Tibetas nelaimi par neiepīkstēties. par to, kādas sekas tas atstās uz Islandi, tās dabu, iedzīvotājiem un lauksaimniecību ar tiek runāts tik garāmejot. phe.
Bet no otras puses, nebūtu arī godīgi pieprasīt, lai, piemēram, tevi vairāk interesētu 2000 ķīniešu vai tibetiešu labklājība, nekā pašas sīkbērna saķertās iesnas. Tāda nu ir tā pasaule.
| |