Krustvārdu mīkla

Ne Gauss ne Rīmanis ne vējš ne karogs

Anna Marija Levi

Ne Gauss ne Rīmanis ne vējš ne karogs

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Plīstu no lepnības. Vakar, veltot laiku apmēram 2x10 minūtes, izdevās instinktīvi izrēķināt wunderkindu (4.klase) matemātikas papildu apmācībā uzdoto uzdevumu, jā, lūk, teicami! Tātad, naturālo skaitļu kopa N={1..60}, kā var ātri un veiksmīgi uzzināt visu šo skaitļu summu, (neizmantojot exceļus-šmekseļus un programmēšanas valodas), kā arī, kā var veikli iegūt 3 grupas, izmantojot visus kopas skaitļus, tā, lai katras grupas summa būtu vienāda?

Aaaa, atbilde man izskatījās pēc rokdarbnieces amatieres mēģinājuma pierakstīt Alsungas sviķeļraksta musturi cimdiem. Bez tam, es vispār neesmu tā glīti un pareizi mācījusies matemātiku, tikai loderējusi skolā un 6 semestrus izlikusies saprotam, ko runā augstākās matemātikas pasniedzēja, atstājot zemapziņā neizdzēšami iekaltus virsrakstu līmenī topikus "nenoteiktais integrālis kā parciālās summas robeža" vai "organiskās augšanas un radioaktīvās sabrukšanas dif-vienādojumi", betiņās, tikai vienreiz dzīvē cik necik ciešami esmu nokārtojusi vidusskolas matemātikas kursa eskāmenu, vopšem, es par to, ka arī salīdzinoši tauriņķērājs šo var izdomāt, aaaaaa, viii, cik feini!!
  • Nu, pirmkārt es šo šedevru neesmu lasījusi; otrkārt, kā tas palīdz sadalīt 3 grupās? :)
    • Nu, komentārs galvenokāŗt bija aiz laimes, ka reizēm noder šādas absolūti nejauši sagramstītas zināšanas.
      Un aiz šīs pašas laimes palaidu garām otro jautājuma daļu (regulāri šādas nelaimes gadījās arī matemātikas olimpiādēs), līdz ar to atbilde uz otrkārt ir "nekā" :)
      • Nu jā, tā laime un lepnība jau man aizmiglo acis pamatā par to, ka tā no nullītes drusku pasmadzeņojot var to izdomāt pats, nevis ka Pēcis Beisikānis to iemāca :) Pie kam, ja es būtu to izlasījusi tajos astoņdesmit-beigas/deviņdesmit sākums, kad tas hīts iznāca tautā (man tolaik bija svarīgākas lietas, ko darīt - notriekt laiciņu ar draudziņiem parkos, piemēram), vienalga, nāktos secināt, ka pagājuši 20+ gadi, kopš pēdējo reizi ir bijusi saskarsme ar matemātikām tādā akadēmiskā izpratnē :)
Powered by Sviesta Ciba