PiRX A tut i ja...

Thursday, December 1st, 2016

Dūmenis nevaid miris

Jaunais dūms un stīma seiļi aizsniedza mani. Do recommend. Plus jaukā lieldienu ola ar vecā dūma līmeņiem. [info]phz, ceru, ka esi iegādājies. Atā!

CMYKA BIUŽA )

Wednesday, July 15th, 2015

Ziloņi istabā

Kamēr visi cepas, es klusiņām traktorista piezīmju blociņā uzrakstīju par dažiem citiem ziloņiem Latvijas sabiedrības mazajā istabiņā.


Sveiks, lasītāj!

Šodien es ar Tevi gribu uzspēlēt vienu spēli. Viss ir ļoti vienkārši. Rūpīgi izlasi apgalvojumu sarakstu zemāk un saskaiti cik daudz apgalvojumu Tu vari attiecināt uz sevi. Droši, saņemies un brutāli godīgi sev atbildi, mani šis cipars neinteresē. Tevi gan varētu interesēt.


Spied uz linka un laimē rakstu BEZ REĢISTRĀCIJAS MAKSAS UN SMS!!!!

Wednesday, July 1st, 2015

Eu, bet pēdējo dienu lielākais notikums ir AC/DC parādīšanās dažādos online mūzikas servisos (piem., spotify)

Monday, June 29th, 2015

Mājokļa jautājums. 3. sērija.

Sveiks, lasītāj! Te atkal es. Šoreiz ar trešo "Mājokļa jautājuma" sēriju. Līdz tai nācās tik ilgi gaidīt tādēļ, ka es cerēju ar trešo sēriju nobeigt šo stāstu. Diemžēl, lietas Spānijā risinās tādos tempos kā risinās un tāpēc izlēmu uzrakstīt interesanto daļu, lai gan atrisinājuma vēl īsti nav.



Mājokļa jautājums. 3. sērija.

Monday, June 15th, 2015

2. sērija

Sveiks, lasītāj! Esmu pārvarējis slinkumu un nolēmis uzrakstīt turpinājumu Olgas piedzīvojumiem dzīvokli meklējot.

Otrā nodaļa, jeb viss nokārtojas



Iepriekšējā nodaļā mēs atstājām Olgu apjukušu pēc sarunas ar melnādainajiem jauniešiem. Nākas atzīt, ka situācija atrisinājās vienkārši, jo pēc neilgām pārrunām noskaidrojās, ka jaunieši vēl nav vienojušies par līguma slēgšanu un “kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ.”.
Nākošā diena pagāja normāli. Nu salīdzinoši normāli, jo izrādījās, ka saimnieks grib vēl 300€, savādāk savākšot mēbeles. Dritvaikociņ! Vajadzīgs ir mēbelēts dzīvoklis, tāpēc nav variantu, jāmaksā. Tas gan bija vienīgais nepatīkamais pārsteigums (tajā dienā), jo pēc naudas pārskaitīšanas aģentūrai un atslēgu saņemšanas mūsu stāsta varone varēja sākt ievākšanos dzīvoklī.

Mājokļa jautājums. 2. sērija

Tuesday, May 26th, 2015

Vai Tu jau lasi ko? Ak tad vēl nelasi? Tad tūlīt lasīsi!

Nu es jau tikai tā amzierējos par mūzikas tēmu. Tāpēc šodien pastāstīšu jums par susļikiem. Spāņu susļikiem. Citiem vārdiem sakot, par smago mūziku kas nāk no Spānijas karalistes (jā, šī burvīgā dienvidu valsts ir karaliste, ja vēl nezinājāt).
Vienvārdsakot, pagājušonedēļ izlēmu, ka kaut kā nepieklājīgi ir neiepazīties ar vietējo rokmūziku. Tāpēc apbruņojies ar bingu un ciešu apņemšanos klausīties spāniski dziedošas spāņu grupas sākot meklēt. Jāsaka, ka meklēšana nav nemaz tik viegla, jo ja pirmais nosacījums izpildās, tad vēl ir jāpārbauda vai tā tiešām ir spāņu grupa vai nāk no kriminālās Dienvidamerikas.

Pirmais man patrāpījās vokāli instrumentālais ansamblis Panzer. Nedaudz vecāki par mani, kā jau lielākā daļa pieklājīgo rokgrupu, dibināti Madridē. Spotify neko jēdzīgu netradu, bet youtube kā parasti glābj. Drillēju uz riņķi "Al Pie Del Cañón" un visu laiku gribu šos dēvēt par spāņu Judas Priest.

Vairāk burti un video ir traktorista blociņā

Friday, May 22nd, 2015

Mājokļa jautājums

Ievads, jeb priekšvēsture


View
Nebija jau tā, ka es pavisam negaidīti aizdevos uz Barselonu. Olga (red. piezīme: mana draudzene) jau pagājušā gada septembrī devās uz Barselonu, lai izbaudītu dienvidu klimatu un studētu spāņu valodu.
Tas varētu likties jocīgi, bet vajadzēja atrast dzīvokli. Te nu sākas interesantas lietas. Tā kā Spānijas likumi ir izteikti par labu īrniekam (spoileris - tā tiešām ir), tad izīrēšana ir sarežģīts process. Pirmkārt, īres cenas ir samērā augstas - mēbelēts dzīvoklis ar guļamistabu(-ām) būs sākot no 500€ mēnesī un uz augšu. Otrkārt, pie līguma noslēgšanas bieži tiek prasīts darba līgums, lai pārliecinātos, ka īrnieks ir maksātspējīgs. Treškārt, drošības nauda mēdz būt vairāku mēnešu īres apjomā. Ceturtkārt, neviens saimnieks īsti negrib īrnieku no 3ās pasaules valsts (Ukrainas mūsu gadījumā).

Tālāk traktorista pierakstos...

Monday, May 18th, 2015

Šokējoši!

Mēdiju multimākslinieks Ivars atklāj šokējošošokāko patiesība par sabiedrisko transportu! Bez SMS un reģistrācijas!

Friday, May 15th, 2015

Es tagad esmu stilīgs blogeris! Uzzini šokējošo patiesību par dzīvi Barselonā!!!! Ievadvārdi

Gribējās jau banāli sākt ar sveicienu spāņu valodā. Ņefig. Vienkārši sākšu rakstīt.

Kā jau mani draugi un radi zin, pirms nedaudz vairāk kā mēneša sapakoju mantas mašīnā un devos pāri visai (gandrīz) Eiropai, lai sāktu darba gaitas kantorī, kas atrodas Barcelonā. ~3000km tikai veiksmīgi pievarēti (paldies māmuķītim par ko-pilotēšanu) un pirms mēneša un vienas dienas varēju varonīgi uzsākt jaunās darba gaitas.

Iespaidu par dzīvi "trimdā" ir daudz. Laika gaitā centīšos ar spilgtākajiem padalīties, ja vien rakstītkāre nepazudīs. Lēts vīns, lēti frutas y verduras (redziet, neatturējos paspīdēt ar valodas zināšanām), dārgas pusdienas. Silts laiks un klimata kontrole kantorī. Uz ielām spāņi un katalāņi, kas angliski nerunā un dažādu nacionalitāšu kolēģi, kas lielākoties daudzmaz ciešami prot angliski. Šobrīd gan jāsamierinās ar tīzerīti, jo man gribās nedaudz nopietnāk sagatavoties iespaidu aprakstīšanai.

Darbā pagaidām strādāt daudz neliek. Vairāk sanāk lasīt/skatīties video par kompānijas iekšējo struktūru un politiku, pamazām gatavojoties būt zobratiņam mašīnā. Nu un mācīties profesionālās lietas, par kurām biju dzirdējis, bet pielietot sanāca mazāk. Jo ārečenu, no .NET izstrādātaja nākas pārkvalificēties par Javascriptistu ar visām no tā izrietošajām sekām. Tad nu sēžu un študierēju, kas tie tādi Angular, Dojo, Jasmine, Bower, Grunt un citi zvēri patiesībā ir. Tāds diezgan smags moments, kad nākas apzināties to, cik daudz patiesībā vēl nezini.

Nobeigumā ceļojums dažās bildēs.
Gatavi startam:
Piloti gatavi startam

Un gandrīz pie galamērķa (~100km palikuši)
Māmuķītis:
Māmuķītis gandrīz pie galamērķa

Es:
Es gandrīz pie galamērķa


¡Hasta luego!

p.s. Šo var lasīt arā manā svaigi piešķiltajā traktorista blokā

Saturday, February 21st, 2015

Mūsdienu jaunatne

Lasi par to, ka jaunieši domā - programmēšana ir grūta specialitāte. Un pats, nebūdams jaunietis, domā, kādu sūdu tomēr sastūmuši jaunieši. Programmēšana nav viegla, tur jāpiekrīt, bet nu ne jau dēļ minētajiem iemesliem. Programmēšana ir grūta dēļ dumjiem cilvēkiem, kas nezin, ko paši grib.

Un apgalvojams par programmēšanas valodām, kas paliek arvien grūtākas un visas jāzin vispār nobeidz. Ceru, ka Toms programmēšanai tuvumā neparādīsies.