- 7/3/18 06:55 pm
- Vai tev kāda cita tauta ir iemācījusi kaut ko par savu tautu (vai valsti)? Man lietuvieši iemācīja, ka Selgas klasiskos cepumus var izmantot, lai iekurtu ugunskuru. Taču jārēķinās ar ļoti netīkamu ķīmisku aromātu. Līdz šim pieļāvu, ka vabūt viņi vilka mani aiz deguna, taču nē - patiesi deg (ne tik ātri, kā ekspektēju). Nesmird ne tuvu pēc kaut kā ēdama.kjiimikjis k-gs, varbūt jums ir zināms, kas izraisa šādu nešpetnu reakciju? Vienīgais, kas sastāvā izskatās "nejauki", ir irdinātāji - nātrija hidrogēnkarbonāts un amonija hidrogēnkarbonāts). Vai varbūt vairums cepumu sadegot rada ļot nejauku aromātu? It kā degtu riepas, kas veidotas no cietākas plastmasas.
- 4 atstāja kaut koatstāj kaut ko
- 7/3/18 07:40 pm
-
koka klucis Konstantīns
Tā ir dzeramā soda.
- Reply
- 7/3/18 07:55 pm
-
čipši ar labi deg
- Reply
- 7/3/18 10:22 pm
-
Vai ta ir kaut kāda pārtika, kas pilnībā sadegot, patīkami smaržo? Tauki vēl tā, bet jebkurš olbaltumvielu maisījums degot smirdēs, cukuri arī. Pieļauju, ka sākumā pasākumam sakarstot rodas kaut kādi salīdzinoši maziņi heterocikliski savienojumi (tādos apstākļos var notiktMaijāra reakcija, piemērotu izejvielu tur gan jau ir gana), bet kad tas viss aizdegas... Kas tik tur nevar notikt, gan jau ka simtiem dažādu vairāk vai mazāk smirdīgu vielu rodas, un šaubos, ka kāds to ir precīzi izpētījis. Bez tam, tas atkarīgs no lēruma apstākļu - cik strauji deg, cik daudz gaisa pieplūst, kas vēl deg kopā ar to cepumu, utt, utjpr.
Hidrogēnkarbonāti nebūs pie vainas, jo šamo tur ir baigi maz (ja būtu kaut cik vērā ņemams daudzums, nesanāktu aizdedzināt - nātrija hidroēnkarbonāts ir dzeramā soda, un amonija hidrogēnkarbonāts - retāk lietots tās analogs; ne viens, ne otrs ne vien nedeg, bet var pat palīdzēt uguni apdzēst, ja nu ugunsdzēšamais aparāts nav pa rokai). - Reply
- 7/4/18 04:00 pm
-
Paldies par insaitu.
- Reply