16 February 2009 @ 02:35 pm
Levinas  
Iedomājos, cik būtu labi, ja dažiem ļautiņiem būtu godaprāts un pilnībā atzītu savas kļūdas un atbildību. 'I.Blūma arī atzīst: viņa nebija paredzējusi, ka bankas tiks vainotas arī tajā, ka kredīti ņemti neapdomīgi: "tā ir viena lieta, ar kuru es personīgi nebiju rēķinājusies — ka man būs jāuzņemas morāla atbildība par manu klientu izšķiršanos ņemt vai neņemt kredītu", intervijā saka I.Blūma.'
 
 
( Post a new comment )
thel[info]thel on February 16th, 2009 - 05:19 pm
Un tomēr es palikšu pie tā, ka vismaz formāli ir jāmāca kaut kāda biznesa ētikas izpratne - vai to ņems par pilnu vai nē, tas ir cits jautājums. (Citātdi - arī mediķiem nebūtu jāmāca med. ētika, jo, redz, tāpat neņems vērā un rullēs pa vecam). Ieguvums būtu ļoti vienkāršs - vismaz miglainā atmiņu līmenī saprastu, ka morālā atbildība ir kas sarežģītāks nekā 'kā šodien jūtos un - vai man tas liekas vai neliekas ok'. Turklāt apskaties kā citzemēs banku darbinieki reaģē uz ievārītajiem sūdiem. Tikai viens no daudzajiem piemēriem: Barclays chief executive John Varley says sorry for banks crisis (http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/epic/barc/4571960/Barclays-chief-executive-John-Varley-says-sorry-for-banks-crisis.html). Šādas pašas atvainošanās bija ne tikai GB, bet arī Īrijā, USA un citur. Bet šeit?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]antons_v on February 16th, 2009 - 06:31 pm
Labi, ir jāmāca, es jau nestrīdos. Un panākt atvainošanos ir pirmais solis tam, lai cilvēkiem sāktu veidoties atbildības apziņa kaut vai publiskās komunikācijas līmenī. Jo atvainoties nozīmē parādīt, ka tev ir par ko justies vainīgam un tu tāds arī jūties.
(Reply) (Parent) (Link)