Fri, Oct. 16th, 2015, 02:28 pm
Tēvi

Kas tie tādi?

Fri, Oct. 16th, 2015, 02:42 pm
[info]tethys_

Nē. Tos "kaut ko" sauc par tēviem. Taču kas tie īsti ir, es nezinu. "Tēvs" tas ir tikai vārds.
Sabiedrībā ir kaut kāds priekšstats, kādam jābūt tēvam, bet tas absolūti neatbilst realitātei. Lielākā daļa neatbilst.
Mātes parasti kaut cik vairāk atbilst. Protams, ir izņēmumi, bet parasti viņas tomēr vismaz minimālā līmenī rūpējas par bērniem līdz viņu pilngadībai. Nu kaut vai kaut cik. Protams, ir izņēmumi.
Bet kas tie tēvi tādi īsti ir?

Fri, Oct. 16th, 2015, 03:01 pm
[info]sirdna

Hm, ja priekšstati neatbilst realitātei, tad varbūt problēma ir priekšstatos? Vai, ja precīzāk, tieksmei pievilkt realitāti pie priekšstatiem, īsti neapzinoties, kā tam īsti jānotiek un kādus papildus resursus/atteikšanos no resursiem tas prasa.

Fri, Oct. 16th, 2015, 04:04 pm
[info]tethys_

Nu jā, tieši par to es runāju, ka vārdu "tēvs" Latvijā lieto tā, kā tas realitātē ir ļoti reti. Daži lāči māk braukt ar velosipēdu, bet vai tāpēc mēs šo spēju pierakstīsim visiem lāčiem? Man liekas, ka līdzīgi ir ar tēva vārdu. Vismaz pie mums tam būtu jāapzīmē spermas donoru, kas labākajā gadījumā mīl un rūpējas par savu bērnu, bet sliktākajā - sit, pazemo, viņa klātbūtnē dzer un vāļājas, pamet novārtā un pa vidu vēl visādas gradācijas kā pilnīga ignorēšana, alimentu nemaksāšana un tamlīdzīgas lietas.
Manuprāt, ka vārds "tēvs" nozīmē vienkārši bioloģisku terminu, būtībā vairāk neko, vismaz Latvijas kontekstā.
Kurpretim "māte" parasti arī nozīmē to, kas vismaz kaut cik rūpējas, vismaz pievērš kaut kādu uzmanību. Protams, ar izņēmumiem, bet nu kopumā tomēr tā ir.