20 June 2017 @ 12:51 am
 
esmu aizsapņojusies atvaļinājumā; labi, šodien ir pirmā oficiāli brīvā diena, bet galva bija mākoņos jau piektdien.

satiku vienu fiziķi no Kanādas; vairāk par pašu vīrieti mani interesēja viņa grāmatu kolekcija, tā nu, protams, nenotika nekas, ja neskaita to, ka nofotografēju viņa grāmatu kaudzi un ierādīju tumšo kviešu alu. terapeits šodien saka, ka tik un tā nebūtu bijusi krāpšana, ja nav bijis vienošanās par attiecību esamību. es, protams, joprojām ražoju vairāk jautājumu, nekā atbilžu, bet nuu .. reizi - divas nedēļā tiekos ar kolēģi, khmm. is this the dating thing, huh? tā iet, ka bijušas tikai uzreiz committed un ilgstošas attiecības - kaut kā randiņu periods ir izpalicis un es īsti nezinu, kas ir norma.

plāns vasarai ir - iegādāties velosipēdu, salādēt planšetē visas awesome pdf formāta grāmatas un meklēt mieru, iepazīstot fiziku vēlreiz no aptuveni pamatiem. paralēli esmu jaunas dzīvesvietas meklējumos un lēnām bīdu uz priekšu Vācijas studiju lietas. Glenlivet vēršu vaļā vietējās D-dienas gadadienā, 6. jūlijā.
 
 
Current Music: Bring Me the Horizon
 
 
06 June 2017 @ 10:28 pm
 
garāks komentārs būs rīt. īsais ir: Līva, domā, ko dari, un varbūt vajag vēlreiz paņemt pauzi alkoholam, a?

šodien bija kolēģu paēdēšana, kurā stingri turēju mugurkaulu par to, ka pamatskolu mācīt vairs netaisos. pretarguments - pat, ja mani nepaņem vācijā, institūts piedāvā pilnas slodzes darbu, so, skola ir mana izvēle, nevis vajadzība, tāpēc .. go figure.
 
 
Current Music: Slow Emotions
 
 
30 May 2017 @ 06:02 pm
 
uzminiet, kurš atbrauca uz konferenci bez gatavas prezentācijas? kurš taisīs prezentāciju divu dienu laikā pa starplaikiem?

- domāju, ka braukšu uz viļņu no rīta ātrāk, jo gribu pastaigāties pa pilsētu pirms došanās prom
- Tu gribi viena pati?

un tā nu man laikam būs kompānija.
_________________________________________________________________________
what happens in conference, stays in conference? turns out my gay colleague isn't gay at all.
 
 
Current Music: The Strokes
 
 
23 May 2017 @ 10:08 pm
 
šodien notika skolas formālā "paldies teikšana" skolēniem, vecākiem un skolotājiem par skolēnu sasniegumiem olimpiādēs, konkursos un arī zpd.(rīt tas pats notiks pilsētas mērogā, skaitās pieņemšana pie mēra, khmmm.) piefiksēju, ka tad, kad izsauca "manējos", sejā parādījās lepns smaids un prieks bija neviltots, kaut gan viss jau kādu laiku kā beidzies. neviena diplomu kaudzīte no visām institūcijām (sākot ar skolas administrācijas pateicības rakstu un beidzot ar visc atzinību) nerada tik lielu prieku kā 40 minūtes nākošajā nedēļā pēc valsts aizstāvēšanās, kad trīs puiši, kuru darbi tika izvirzīti uz valsti, manā brīvajā stundā atnāca ar kūku (un šķīvjiem, dakšām, pat nazis bija ffs!), lai pateiktu paldies par zpd vadīšanu. sēdējām, ēdām kūku un runājāmies, tas bija jauki. tikpat jauki kā tas, ka šodien viens no šiem pašiem jauniešiem izteicās, ka ar šī brīža skatu uz nākotni nopietni domā par studijām fizmatos.
Tags: ,
 
 
21 May 2017 @ 07:14 pm
 
pirms pāris nedēļām uztaisīju shitpost instagram kontu un sāku postot nenopietnas ar matemātiku saistītas lietas. izrādās, skolēni humoru novērtē. tad nu šodien nolēmu iet soli tālāk un, izmantojot iespēju vienā reizē ielikt vairākas bildes, iepostoju īsu pierādījumu tam, ka eksistē tādi divi iracionāli skaitļi x un y, ka x^y ir racionāls skaitlis. gan jau bars no visiem "like" ir inerces pēc, bet gribas ticēt, ka vairāk kā vienam cilvēkam tas tiešām likās interesanti vismaz tik daudz, lai veltītu kādu minūti, lai iedziļinātos un saprastu (jo pamatā tomēr elementārā matemātika).

tikko māsīca padeva ziņu, ka nedēļas nogalē tikšu pie sen kārotā Glenlivet 18. cheers! :)
Tags: ,
 
 
Current Music: The Strokes
 
 
14 May 2017 @ 11:49 am
 
kā sauc to problēmu, kad nespēj atteikt palīdzību pat cilvēkiem, kurus daudz labprātāk redzi ejam, nevis nākam? zems pašvērtējums?

piektdien zvanīja bijušā drauga māsa ar lūgumu pamācīt viņas dēlam matemātiku - tā un tā, 12. klase, tā un tā, pēdējais brīdis, jo jau 19. maijā eksāmens. piekritu. šodien būtu tas pusis jāmāca, bet ļoti negribas (un pekšņi ļoti sāk traucēt tas, ka zinu, ka pašai bijušā drauga māsai joprojām šķiet, ka esmu teju elles izdzimums, ka aizgāju tā, kā aizgāju). tad nu tagad nezinu, ko darīt. no vienas puses - nav absolūti nekādas jēgas būt pieklājīgai, ja reiz mani tāpat jau vaino par visiem pasaules grēkiem. no otras puses - ja atsakos, viņiem būs taisnība, but then again - cik ļoti man tas rūp?
 
 
30 April 2017 @ 11:01 pm
 
tikos ar bijušo draugu, lai vienotos par atpirkšanas lietām saistībā ar mums abiem piederošo zemi. tik tālu viss bija labi, taču, kad tiku atpakaļ mājās, saņēmu ziņu ar aicinājumu uz The Sound Poets koncertu. ir pagājis diezgan ilgs laiks, bet viņš laikam joprojām nav līdz galam mierā, tāpēc priecāšos, kad tikšu vaļā no savas zemes daļas, lai nav nepieciešamības lieki tikties (man nav iebildumu, jo nav jūtu, bet nav milzu vēlmes viņu nejauši sāpināt).

laikam esmu nedaudz nogurusi, jo pēdējās divas naktis guļu ap 12 stundām un arī tad vēl šķiet, ka ir par maz. rīt jāliek modinātājs, jo ir plāns braukt uz institūtu. kā gan labāk atzīmēt darba svētkus, ja ne strādājot?
 
 
Current Music: Stabbing Westward - Save Yourself
 
 
23 April 2017 @ 11:40 pm
 
lasīju šo un domāju par to, kā (un vai vispār) tas strādātu matemātikas lekcijās - man jau šķiet, ka visus indeksu indeksus, summu zīmes, parciālos atvasinājumus (par grieķu alfabētu nemaz nerunājot) un ko tik vēl ne, krietni ātrāk un ērtāk ir pierakstīt ar roku. then again, TUM diferenciālģeometrijas lekcijas pasniedzējs vadīja, veidojot pierakstus datorā. nezinu gan, kas tā bija par programmu. iespējams, ja lekcija norit nesteidzīgi, tas ir reāli izdarāms, taču, kad atceros, piemēram, operāciju pētīšanu un to, cik milzīgā tempā viss notika, ļoti apšaubu, ka to būtu iespējams kvalitatīvi pierakstīt datorā reāllaikā. 
Tags:
 
 
23 April 2017 @ 09:47 pm
 
stāsts par to, kā skolotāja Līva nolēma vadīt 9 zpd matemātikā, paralēli vēl studējot un ņemoties pa institūtu, izvērtās neticami veiksmīgs. skolā pirmo reizi vispār bija matemātikas sekcija, kurā bija pārsvarā ļoti labi vērtējumi (un nu ir skaidrs, ka matemātikas sekcija būs arī nākošajā gadā, yo!). uz pilsētu tika aizsūtīti 4 darbi no visiem; vienam pirmā vieta, bet vispār tālāk uz reģionu tika 3 gab. reģionā tam pašam pirmā vieta, uz valsti tālāk izvirza un arī uzaicina aizstāvēšanai divus. un tad nu šajā nedēļas nogalē kļuva skaidrs, ka vienam no šiem darbiem ir trešā vieta valstī. ja vēl skolotāja Līva nejustos slikti par to, ka nespēja pietiekami daudz laika veltīt visiem darbiem (jo perfekcionisms tādās lietās prasa savu), tad būtu iemesls priecāties.
Tags: ,
 
 
18 April 2017 @ 11:50 pm
 
cik gan daudz prieka var rasties no paris glāzēm viskija un Rick and Morty pēdējās sērijas.. it kā varētu kaut ko komentēt par pieaugšanu, bet šodien gudri muldēju starptaustiskā skolotāju seminārā, tāpēc viss ir līdzsvarā.
 
 
14 April 2017 @ 12:42 am
 
tātad, Salaspils.. esmu mazliet vīlusies, kaut gan laikam nebija sapratīgi gaidīt, ka man par prieku kaut ko dedzinās tikai tāpēc, lai es varētu paskatīties uz liesmas formu un novietojumu attiecībā pret outlet'u. uzņēmu pāris attēlus, un vēl viens doktorants, kas strādā tur uz vietas, izstāstīja šādus tādus sīkumus, ko gan biju apmēram jau secinājusi pati. viņš gan arī solīja atsūtīt ģeometriju, kas viņam esot apmēram šai "krāsnij", bet to vēl joprojām gaidu (čalis paprasīja manu epastu un aizgāja, pat nepaguvu pajautāt viņējo. vārdu, protams, aizmirsu uzreiz pēc iepazīstināšanas). tālāk bija sapulce, kurā gan vairāk runāja ar finansēm saistītas lietas un kas man šķita uzjautrinoša, jo viens un tas pats tika pārrunāts trīs reizes, turklāt katru reizi ar vieniem un tiem pašiem secinājumiem. brīdī, kad tika pārrunāti rezultāti (raksti, kas iesniegti publikācijām, pieteikumi konferencēm u.c. lietas) projekta vadītāja skatījās uz mani un šķita, kas stāsta tieši man. protams, vēlejos palīst zem galda un tur arī palikt (par daudz uzmanības, ja). tālak nekā īpaši interesanta vairs nebija - atpakaļ uz Rīgu. ar kolēģi palikām institūtā un parunājām par to, ka projekta lietas ir projekta lietas un līdz kaut kādai robežai interesantas, bet ne gluži tas, ko gribētos iekļaut disertācijā.

plāns lieldienām ir graujošs - cerēt, ka institūta dežuranti rīt nedzīs mani prom, lai varu palaist simulāciju, ko pēc tam reizi dienā pārbaudīt .. un tā līdz pirmdienai.
 
 
Current Music: Billy Joel - A Matter of Trust
 
 
09 April 2017 @ 02:31 pm
 
otrdien ar institūta kolēģiem brauksim uz Salaspils institūtu skatīt eksperimentālo iekārtu. iepriekšējā reizē, atzīšu, būtu bijis bail braukt, jo likās, ka mans contribution projektam ir pārāk niecīgs, bet tagad, kad viss notiek, tiešām piedalīšos. ir parādījusies kaut kāda apmņēmība vai arī atdzimis mans nemiers ar to, ka kaut ko nesaprotu līdz galam - tik ilgi, līdz process ir izprasts. palēnām lasu lekciju konspektus un secinu, ka vajag konsultāciju ar kādu fiziķi un ķīmiķi, jo nevaru atcerēties to, ko nekad neesmu zinājusi/ sapratusi. esmu diezgand droša, ka pēc tam arī matemātiskā daļa kļūs skaidra.

three weeks sober. šķiet, paņemt pauzi bija laba ideja, kaut arī tikai solidaritātes vārda, ne gluži sava labuma dēļ.
 
 
03 April 2017 @ 11:11 pm
 
kopš sāku twitterī sekot Ambainim, Auziņam un Kaščejevam, tur atkal ir interesanti, t.i., ir vērts apskatīt katru dienu.

visa cita starpā - varu turpināt burties ar magnētiskā lauka ietekmi uz liesmu, paralēli simulējot gazifikāciju; piektdien būs mazliet skaidrākas norādes. (visa problēma slēpjas faktā, ka gazifikāciju modelē melnā kaste, kurā iekšā notiek maģija, bet magnētiskā lauka problēmai kodu rakstu es. jā, jā, kods šobrīd nestrādā, bet tur es vismaz 100% visu saprotu un pārzinu.) vēl jāsāk lēnām lasīt padziļināti ar difūziju saistītā literatūra, pieņemot, ka atradīšu stipendiju studijām Vācijā.