entries friends calendar user info Previous Previous
labāk nodilt nekā sarūsēt
Add to Memories
Tell A Friend
tad nu tā, zemes man vairs nav, taču ir vairāk naudas kontā. šovakar dzeru Leffe un morāli nobriestu tam, ka nākošnedēļ atsākas darbs skolā. vēl visiem pagājušās (šīs, šīs taču) nedēļas notikumiem pa vidu paspēju pateikt kolēģim, ka to, kas mums bija (manā galvā ne gluži attiecības tomēr), nevēlos un pietiek, ja esam draugi un nekas vairāk. varētu gadīties, ka viņam ienāks prātā sarunāt kādas riebeklības (jo, protams, es vienmēr vispirms domāju, ka cilvēki ir nelieši), jo līdz šim viņš projekta vadītājam visādi mani esot cildinājis. laiks rādīs. 
Add to Memories
Tell A Friend
i'm an adult, okay?
Add to Memories
Tell A Friend
Vācijā dzīvo viens attāls radinieks, ko vectēvs lūdza uzmeklēt pagājušajā vasarā. to arī izdarīju un pēc vectēva bērēm neilgu laiku vēlāk sanāca mazliet iekš fb ar šo radinieku sarakstīties, jo viņu interesēja, kādi vēl radinieki ir palikuši Latvijā, jo to ar vectēvu viņi nebija paspējuši izrunāt. saziņa ar mani bija angļu valodā, jo tobrīd likās, ka vācu valoda galīgi nav opcija. tad nu - radiniekam pirms pāris dienām bija dzimšanas diena, un tā kā es vairāk vai mazāk cītīgi atkārtoju vācu valodu, nolēmu mēģināt apsveikuma teikstu un pāris jautājumus uzrakstīt vāciski. radinieks atbildēja angļu valodā un tagad man neliek mieru jautājums - tas tāpēc, ka tāda bija iepriekšējā saziņa vai arī tie pieci teikumi vācu valodā bija tik kļūdu pilni, ka viņš nevēlējās, lai turpinu mocīties? google tulks, protams, visu pārtulkoja gandrīz tā, kā biju iedomājusies, taču ar to sirdsmieram ir par maz.
Add to Memories
Tell A Friend
dark necessities
nolēmu apskatīt, kas ir tas rīts, par ko cilvēki runā un tā nu apzināti esmu nomodā jau pusotru stundu.
īstais iemesls, protams, ir tas, ka esmu apņēmusies šīs nedēļas laikā tikt vaļā no savas zemes daļas un liekas arī diezgan reāli, ka tas varētu izdoties. protams, žēl, ka tas notiek vasaras beigās, jo tas nozīmē, ka nekur aizbraukt vairs nepaspēšu.

par virsrakstu - šīs dienas vakarā pirms gada ierados Minhenē ar visām no tā izrietošajām sekām. jūtu, ka man tā RHCP dziesma vēl sāpēs, kad saņemšu kādu atbildi. nu, vai arī man jāsaprot, ka, ja nekādas atbildes no universitātes līdz šim nav bijis, viss ir cauri, pirms vispār sākās?

Tags:

Add to Memories
Tell A Friend
nu jau vairs neatceros, kā (šķiet, tam bija saistība ar vectēva brāli) vectēvs tika pie kaudzes interesantu grāmatu, no kurām daļu, pirms mest ārā, piedāvāja man - tas bija pirms nu jau vairāk kā gada. tagad, pēc pārvākšanās, pamazām cenšos paņemt visas mantas, kas vēl aizsēdējušās mammas dzīvoklī - šodien bija kārta dažām kastēm. tā nu man ir pirmskara (dažas ir no laika pirms abiem pasaules kariem) matemātikas grāmatiņas vācu valodā. nezinu, ko ar tām iesākt, bet ārā izmest nespēju un nemaz netaisos.

Tags:

Add to Memories
Tell A Friend
iegādājos kaut kādu tūristu variantu un pagaidām šķiet, ka pirmajam velo pietiek ar tādu - ik pāra vakarus izbraucu uz stundu, mazliet vairāk un pēc tam nevaru saprast, kāpēc gaidīju tik ilgi, lai pārkāptu sev pāri.

esmu pārvākusies, joprojām esmu augšējā stāvā un dzirdu kaijas, bet dzīvestelpa ir mazliet lielāka, ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku un noteikti ātrāku internetu. pagaidām nav galda darbam, tāpēc vienīgais pieejamais galds ir tas brīnums, kas atrodas virtuvē, ar ko man, protams, ir par maz (un nav, kur likt savas garās kājas, ja). pie bijušā jau gadu stāv galds, ko atstāju tur, kad pārvācos, tā saucamais collateral damage, kaut gan viņš uzstāj, ka labprāt to nogādātu man jebkurā laikā. no mana skatu punkta šajā brīdī būtu racionālāk sažmiegt jostu un iegādāties citu galdu, nekā ļaut viņam uzzināt, kur dzīvoju vai citas detaļas par manu dzīvi. tiesa, tā arī joprojām gaidu naudu par zemi. bija runa par jūlija sākumu.

viskijs ir tieši tik labs, kā atceros.

studijām nepieciešams iesniegt savu CV un, jā, man ir nopietnas problēmas mēģināt uzskaitīt visu - nu, jo šķiet, ka nekas nav significant enough, kaut gan, piemēram, zinātniskais vadītājs saka, ka ir reizes, kad jāpiemin visu.

Current Music: Hermitude - Vibration

Add to Memories
Tell A Friend
- What are you in for?
- Everything.

Current Music: Nine Inch Nails - Hurt

Add to Memories
Tell A Friend
iekšējais pulkstenis saplīsis un miega zāles nedarbojas. pirms 10 minūtēm sapratu, ka nav jēgas turpināt izlikties, ka guļu, un tā nu pēc 2 stundu snaudas ceļos augšā.

Current Music: Editors - Papilon

Add to Memories
Tell A Friend
plāns bija iegādāties velosipēdu, bet pēdējā laikā, kad tiešām sāku to lietu pētīt, saprotu, cik ļoti neko nesaprotu un gribas atmest ar roku, jo tā būs miers. lai arī rūgts, bet miers.

rant )

Current Music: Worakls - Bleu

Add to Memories
Tell A Friend
ir visādas lietas, ka liek man justies vecai, bet tas, ka mana māte iegādājās fidget spinner, jo tas griežoties "ļauj sajust telpu 3D", bija kronis visam. aizņēmos to brīnumu līdz rītdienai. šovakar neesmu skaidrā, un nav arī īsti skaidrs, what's all the fuss about.
Add to Memories
Tell A Friend
esmu aizsapņojusies atvaļinājumā; labi, šodien ir pirmā oficiāli brīvā diena, bet galva bija mākoņos jau piektdien.

satiku vienu fiziķi no Kanādas; vairāk par pašu vīrieti mani interesēja viņa grāmatu kolekcija, tā nu, protams, nenotika nekas, ja neskaita to, ka nofotografēju viņa grāmatu kaudzi un ierādīju tumšo kviešu alu. terapeits šodien saka, ka tik un tā nebūtu bijusi krāpšana, ja nav bijis vienošanās par attiecību esamību. es, protams, joprojām ražoju vairāk jautājumu, nekā atbilžu, bet nuu .. reizi - divas nedēļā tiekos ar kolēģi, khmm. is this the dating thing, huh? tā iet, ka bijušas tikai uzreiz committed un ilgstošas attiecības - kaut kā randiņu periods ir izpalicis un es īsti nezinu, kas ir norma.

plāns vasarai ir - iegādāties velosipēdu, salādēt planšetē visas awesome pdf formāta grāmatas un meklēt mieru, iepazīstot fiziku vēlreiz no aptuveni pamatiem. paralēli esmu jaunas dzīvesvietas meklējumos un lēnām bīdu uz priekšu Vācijas studiju lietas. Glenlivet vēršu vaļā vietējās D-dienas gadadienā, 6. jūlijā.

Current Music: Bring Me the Horizon

Add to Memories
Tell A Friend
garāks komentārs būs rīt. īsais ir: Līva, domā, ko dari, un varbūt vajag vēlreiz paņemt pauzi alkoholam, a?

šodien bija kolēģu paēdēšana, kurā stingri turēju mugurkaulu par to, ka pamatskolu mācīt vairs netaisos. pretarguments - pat, ja mani nepaņem vācijā, institūts piedāvā pilnas slodzes darbu, so, skola ir mana izvēle, nevis vajadzība, tāpēc .. go figure.

Current Music: Slow Emotions

Add to Memories
Tell A Friend
uzminiet, kurš atbrauca uz konferenci bez gatavas prezentācijas? kurš taisīs prezentāciju divu dienu laikā pa starplaikiem?

- domāju, ka braukšu uz viļņu no rīta ātrāk, jo gribu pastaigāties pa pilsētu pirms došanās prom
- Tu gribi viena pati?

un tā nu man laikam būs kompānija.
_________________________________________________________________________
what happens in conference, stays in conference? turns out my gay colleague isn't gay at all.

Current Music: The Strokes

Add to Memories
Tell A Friend
šodien notika skolas formālā "paldies teikšana" skolēniem, vecākiem un skolotājiem par skolēnu sasniegumiem olimpiādēs, konkursos un arī zpd.(rīt tas pats notiks pilsētas mērogā, skaitās pieņemšana pie mēra, khmmm.) piefiksēju, ka tad, kad izsauca "manējos", sejā parādījās lepns smaids un prieks bija neviltots, kaut gan viss jau kādu laiku kā beidzies. neviena diplomu kaudzīte no visām institūcijām (sākot ar skolas administrācijas pateicības rakstu un beidzot ar visc atzinību) nerada tik lielu prieku kā 40 minūtes nākošajā nedēļā pēc valsts aizstāvēšanās, kad trīs puiši, kuru darbi tika izvirzīti uz valsti, manā brīvajā stundā atnāca ar kūku (un šķīvjiem, dakšām, pat nazis bija ffs!), lai pateiktu paldies par zpd vadīšanu. sēdējām, ēdām kūku un runājāmies, tas bija jauki. tikpat jauki kā tas, ka šodien viens no šiem pašiem jauniešiem izteicās, ka ar šī brīža skatu uz nākotni nopietni domā par studijām fizmatos.

Tags: ,

Add to Memories
Tell A Friend
pirms pāris nedēļām uztaisīju shitpost instagram kontu un sāku postot nenopietnas ar matemātiku saistītas lietas. izrādās, skolēni humoru novērtē. tad nu šodien nolēmu iet soli tālāk un, izmantojot iespēju vienā reizē ielikt vairākas bildes, iepostoju īsu pierādījumu tam, ka eksistē tādi divi iracionāli skaitļi x un y, ka x^y ir racionāls skaitlis. gan jau bars no visiem "like" ir inerces pēc, bet gribas ticēt, ka vairāk kā vienam cilvēkam tas tiešām likās interesanti vismaz tik daudz, lai veltītu kādu minūti, lai iedziļinātos un saprastu (jo pamatā tomēr elementārā matemātika).

tikko māsīca padeva ziņu, ka nedēļas nogalē tikšu pie sen kārotā Glenlivet 18. cheers! :)

Tags: ,
Current Music: The Strokes

Add to Memories
Tell A Friend
kā sauc to problēmu, kad nespēj atteikt palīdzību pat cilvēkiem, kurus daudz labprātāk redzi ejam, nevis nākam? zems pašvērtējums?

piektdien zvanīja bijušā drauga māsa ar lūgumu pamācīt viņas dēlam matemātiku - tā un tā, 12. klase, tā un tā, pēdējais brīdis, jo jau 19. maijā eksāmens. piekritu. šodien būtu tas pusis jāmāca, bet ļoti negribas (un pekšņi ļoti sāk traucēt tas, ka zinu, ka pašai bijušā drauga māsai joprojām šķiet, ka esmu teju elles izdzimums, ka aizgāju tā, kā aizgāju). tad nu tagad nezinu, ko darīt. no vienas puses - nav absolūti nekādas jēgas būt pieklājīgai, ja reiz mani tāpat jau vaino par visiem pasaules grēkiem. no otras puses - ja atsakos, viņiem būs taisnība, but then again - cik ļoti man tas rūp?
Add to Memories
Tell A Friend
tikos ar bijušo draugu, lai vienotos par atpirkšanas lietām saistībā ar mums abiem piederošo zemi. tik tālu viss bija labi, taču, kad tiku atpakaļ mājās, saņēmu ziņu ar aicinājumu uz The Sound Poets koncertu. ir pagājis diezgan ilgs laiks, bet viņš laikam joprojām nav līdz galam mierā, tāpēc priecāšos, kad tikšu vaļā no savas zemes daļas, lai nav nepieciešamības lieki tikties (man nav iebildumu, jo nav jūtu, bet nav milzu vēlmes viņu nejauši sāpināt).

laikam esmu nedaudz nogurusi, jo pēdējās divas naktis guļu ap 12 stundām un arī tad vēl šķiet, ka ir par maz. rīt jāliek modinātājs, jo ir plāns braukt uz institūtu. kā gan labāk atzīmēt darba svētkus, ja ne strādājot?

Current Music: Stabbing Westward - Save Yourself

Add to Memories
Tell A Friend
lasīju šo un domāju par to, kā (un vai vispār) tas strādātu matemātikas lekcijās - man jau šķiet, ka visus indeksu indeksus, summu zīmes, parciālos atvasinājumus (par grieķu alfabētu nemaz nerunājot) un ko tik vēl ne, krietni ātrāk un ērtāk ir pierakstīt ar roku. then again, TUM diferenciālģeometrijas lekcijas pasniedzējs vadīja, veidojot pierakstus datorā. nezinu gan, kas tā bija par programmu. iespējams, ja lekcija norit nesteidzīgi, tas ir reāli izdarāms, taču, kad atceros, piemēram, operāciju pētīšanu un to, cik milzīgā tempā viss notika, ļoti apšaubu, ka to būtu iespējams kvalitatīvi pierakstīt datorā reāllaikā. 

Tags:

Add to Memories
Tell A Friend
stāsts par to, kā skolotāja Līva nolēma vadīt 9 zpd matemātikā, paralēli vēl studējot un ņemoties pa institūtu, izvērtās neticami veiksmīgs. skolā pirmo reizi vispār bija matemātikas sekcija, kurā bija pārsvarā ļoti labi vērtējumi (un nu ir skaidrs, ka matemātikas sekcija būs arī nākošajā gadā, yo!). uz pilsētu tika aizsūtīti 4 darbi no visiem; vienam pirmā vieta, bet vispār tālāk uz reģionu tika 3 gab. reģionā tam pašam pirmā vieta, uz valsti tālāk izvirza un arī uzaicina aizstāvēšanai divus. un tad nu šajā nedēļas nogalē kļuva skaidrs, ka vienam no šiem darbiem ir trešā vieta valstī. ja vēl skolotāja Līva nejustos slikti par to, ka nespēja pietiekami daudz laika veltīt visiem darbiem (jo perfekcionisms tādās lietās prasa savu), tad būtu iemesls priecāties.

Tags: ,

Add to Memories
Tell A Friend
cik gan daudz prieka var rasties no paris glāzēm viskija un Rick and Morty pēdējās sērijas.. it kā varētu kaut ko komentēt par pieaugšanu, bet šodien gudri muldēju starptaustiskā skolotāju seminārā, tāpēc viss ir līdzsvarā.
profile
User: [info]swirl
Name: swirl
Back August 2017
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031