ko nu saucam par zinātnisku uztveri.
Cik sapratu, teksta izpratnei ir vajadzīgas šādas tādas zināšanas par fiziku un elektroniku. Šķiet, ka ar "zinātnisko uztveri" autors bija domājis šīs zināšanas, kas, manuprāt, nav pareizi.
Zinātnieks formulētu hipotēzi kā fenomena izskaidrojumu un veiktu eksperimentus, kas pārbaudītu viņa hipotēzes pareizību. Autors ļoti labi iesāka: "Esmu domājis, kā pašreiz notiek atlase starp labo un ļauno..Un izdomāju lūk ko...". Munms ir hipotēze. Autors balstās uz teoriju: "vibrācija sastāv no amplitūdas un no frekvences..." Teicami - teorija apvieno loģiskā veselumā dažādas hipotēzes, palīdz formulēt jaunas. Šī tad arī būtu zinātniska uzvedība.
Atliek pēdējais solis - eksperimenti. Autoram ir jāizveido eksperimentu sērija, kas demonstrētu, kā praksē apstiprinās viņa prognozes par labo un ļauno cilvēku atlasi. Jāatrod sakarība starp cilvēka pagrimuma ātrumu un viņa svārstību atšķirību no dabas svārstībām. Šīm svārstībām jābūt izmērāmām, protams. Tāpat arī gala rezultātam - ka cilvēks ir atlasīts kā labais vai ļaunais.
Process ir iteratīvs. Katrā eksperimentu etapā var izrādīties, ka ir kaut kas jāmaina iepriekšējās zinātniskā pētījuma stadijās.
Zinātniskā uztvere, tātad, būtu domāšanas veids, kas tiektos pārbaudīt hipotēzes un iegūt ticamus, pārbaudāmus un atkārtojošos rezultātus, kuri sakrīt ar prognozēm.
Veiksmi autoram dabas svārstību frekvences mērījumos.
|