Thu, Feb. 16th, 2012, 02:30 pm

Labi, štrunts ar to R pasākumu. Kamieļi klepo, bet suņi velkas tālāk.

Man vairāk nav skaidrs, no kurienes aug kājas apgalvojumam par latviešu valodas diktano grūtumu un sarežģītību. Nu, tā pati krievu valoda? Ar ko šī ir tik dramatiski vieglāka? Locījumi, laiki, dzimtes, galotnes, ...vairāk vai mazāk same shit.

Vienīgās gramatiskās grūtības (izņemot vārdu krājumu, dzimti un izrunu), ar ko esmu manījis krievus sastopamies, ir īpašības vārdu noteiktās un nenoteiktās galotnes. Ko es noraidu kā beidzamās muļķības. Ja angliski (oj, kur viegla valoda?) cilvēks var iemācīties noteiktā un nenoteiktā artikula lietošanu, tad noteiktās un nenoteiktās galotnes grūtības ir paša izdomātas.

Tātad, jautājums paliek - vai tiešām latviešu valoda ir tik šerpi grūta?

Thu, Feb. 16th, 2012, 05:09 pm
[info]puuce

Nav grūta. To mītu ir izdomājuši tie, kas trīs mēnešu kursos ir mācījušies angļu valodu un uzskata, ka "brīvi runā ar vārdnīcu". Kā jau te tika minēts - angļu valodā var runāt arī šādi un kāds sapratīs, latviešu valodā ir jāsasniedz noteikts līmenis, lai sāktu runāt un kāds atzītu, ka ir sapratis.
Šodien the Economist mājas lapā bija vesels stāsts par komentētājiem, kas raksta, ka latviešu valodu zina labāk nekā angļu, un viņu angļu taču esot not so bad, bet latviešu valodā viņiem esot "righting" eksāmens jāliek.