Pegijas · Lī · interjers

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Ņevzorovam ir iemīļota tēze, kam laikam jāpiekrīt: masu slepkavām, bijušajiem un nākamajiem, nav, ko mīzt. Viņus visdrīzāk nekad netiesās, bet viņu upuriem par godu reiz daži bāli inteliģenti noliks svecītes. Tāds, lūk, kauns.
Šulmanei ir iemīļota tēze, kam laikam jāpiekrīt: visur pēkšņi redzamais stulbums un tā pavadā ejošais populisms ir visīstākā demokrātija. Paldies smārtfoniem, kas beidzot ir padarījuši balstiesīgus tiešām visus, nevis tikai intelektuālo un ekonomisko eliti, kā tas mēdza būt līdz tam.
Morozovam ir tēze, kam laikam jāpiekrīt (turklāt abas pēdējās tēzes ir diezgan zinātniskas): ka nav tāda vairākuma viedokļa. Tas vienmēr parādās tikai tad, kad to mēģina noskaidrot. Lūk, iet cilvēks viens ar savām domām, un viņam kāds pēkšņi pajautā - vēlēšanās vai pat vienkārši socioloģiskā aptaujā - un cilvēks apjūk, un skatās, kur ērtāk pieslieties.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
[User Picture]
On 1. Decembris 2017, 15:11, [info]simamura commented:
Un kas to utaino masu atkal salika pa vietām? Labi, es saprotu, ka vārds elite ir sarkana lupata. Bet ne jau par to ir runa. Beidzot pie balss ir ticis ikviens, viņa saka. Emancipācija notiek strauji. Un, jā, tas varot izskatīties pēc jukām, un varbūt arī ir. Bet viņa esot optimiste, un kaut kāda jauna attiecību kultūra ar laiku izkristalizēšoties. Šulmane tiešām nav elitiste.
Vēl gan vienmēr izrādās, ka bez līderiem tomēr nekas nenotiek. Vai nu tad, kad kāds viens pie visa jāvaino, vai kad nav, kas atbrīvotu no stihiskās daudzveidības un nevēlamiem mazākuma elementiem. Atkal apvienotu tautu, tāteikt.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry