Comments: |
Tieši otrādi – grieķi rīko referendumu, lai pateiktu nē. Iedomāsimies to referendumu Latvijā apmēram pirms 25 gadiem. Jautājums bija, vai palikt PSRS sastāvā vai atdalīties? Nu tas jautājums tā skanēja, bet tas, ko domāja cilvēki, bija – vai es piekrītu saglabāt stagnāciju, kāda bija PSRS, vai riskēt un cerēt uz lielākām algām un pensijām? Kas notika pēc tam, bija likumsakarīgi, lai gan tas visus pārsteidza. Ne tikai nepieauga algas, bet pēc PSRS sabrukuma iestājās smaga ekonomiska krīze. Un tomēr, vai tā bija gļēvulība balsot par neatkarību, kā to daži tagad raksturo? Ar Grieķiju ir kaut kas līdzīgs. Līdz šim sistēma nav palīdzējusi tikt galā ar stagnāciju. Ja grieķi turpinās šādā garā, tad stagnācija vēl ieilgs uz gadiem 20-30, tipisks padomju variants. Ja grieķi nobalsos nē un izstāsies no eiro, tad arī viņus gaida sabrukums. Taču būs arī iespēja pamazām atjaunot ekonomiku pēc saviem noteikumiem, un kas zina, ar savu naudu viņiem to būs vieglāk izdarīt. Par ko tu būtu balsojis pirms 25 gadiem? Par ko būtu balsojuši vairums cibiņu?
Man buutu jaabuut smagi galvu saspiedusham, lai balsotu par psrs.
Es tevi saprotu, bet no otras puses tas nav loģiski. Toreiz jau Gorbačovs bija uzsācis reformas un privātā uzņēmējdarbība pamazām attīstījās. PSRS varēja kļūt kapitālistiska kā Ķīna šodien. Tad nebūtu ekonomiskās krīzes, cilvēki būtu pārticīgi, Latvijā varētu iegūt lielāku autonomiju – lai aizsargātu valodu, tradīcijas, bezvīzu režīmu uz Eiropu. PSRS būtu dižena tautu savienība, kas sacenstos ar ES un ASV ;)
Kjiinaa ir t. s. ekonomikas progress jo darbaljauzhu klase straadaa 14 - 16 stundas dienaa par grashiem. Mums nav jaabuut zem psrs kaut vai deelj taa ka psrs nav tautu saime bet krievu nacisms.
PSRS tieši tāpat pēc oficiālā darba rāvās haltūrās, kur bieži varēja pelnīt vairāk nekā oficiālajā darbā. Un kad Gorbačovs atļāva veidot kooperatīvus, tad sākās diezgan aktīva rosība. “Strādīgie ķīnieši” ir tikai pareizo stimulu izveide. Diemžēl, Latvijā pēc PSRS sabrukuma viss nogāja uz grunti, jo ekonomika bija sapista daudz dziļākos pamatos, kur ar kooperatīviem, kas privatizēja un izpārdeva bija par maz. Grieķijā ir kaut kas līdzīgs. Visiem ļoti gribas ieņemt to morāli pareizo stāju, ka grieķi ir slinki, korumpēti utt., lai gan problēmai ir daudz dziļākas saknes, visa sistēma spēlē pret viņiem.
Par krievu nacismu ir tas pats stāsts, jo arī Ķīnā tas viss ir bijis, kad lielu daļu tautas apspieda, mērdēja badā utt. Tāpēc jau ir Taivāna un Honkonga, kuri no tā visa aizbēga un izvairījās no tā un ar to bija laimīgi. Bet arī bez revolūcijām Ķīnā pienāca brīdis, kad vadītāja saprata, ka komunisms nedod pareizo stimulu un lietas sāka attīstītos milzīgos tempos. Diez vai viņiem tas tagad būtu izdevies, ja viņi uztaisītu revolūciju un sašķeltu Ķīnu pa apgabaliem.
Pasaule būtu labāka, ja visas tautas būtu apmēram tik maziņas kā latvieši vai zviedri. Tad vienai tautai (piemēram, krieviem, amerikāņiem vai ķīniešiem) nebūtu jāiztēlojas, ka tas ir labi un normāli pakļaut citas tautas savai varmācīgajai ietekmei.
Gan jau ka savā starpā kasītos un karotu arī mazās tautas. Dažreiz mazās (un dažas lielās arī) tautas pārspīlēti spēlē savu upura lomu. Tāpēc daudziem bija nesaprotami, kāpēc, piemēram, Skotija nobalsoja par palikšanu UK sastāvā. Latviešu nacionālistiem tāda neizpratne – kā tad tā, angļi viņus vardarbīgi apspieda utt. Tā bija pagātne, un šodienas realitāte ir pavisam cita – skotus neviens neapspiež.
Es domaaju, ka vaacu kungu netaisniibas arii jau sen ir aizmirstas un piedotas. Pat krievi (neonacisti) tagad fano par Hitleru.
Griekjijai ir jaaveic maxaajums liidz 30. juunijam, bet vinji 5. juulijaa riikos referendumu par sarunu pagarinaashanu, tas ir to cilveeku gljuks, kam bail. Griekjija nenoies dibenaa, bet aizsaaks domino efektu rietumu finansu sisteemas sabrukumam, lai vareetu ieviest jauno finansu sisteemu, kira jau ir pilniibaa gatava darboties, vieniigie shkjeershlji ir mirstodhie vecie perdelji un taadi cilveeki kaa bijushais lv aarlietu ministrs, kas domaa, ka existeejoshaa sisteema ir vieniigais, kas mums ir.
Cik saprotu, nu jau ļoti drīz piepildīsies mans sapnis pa lēto aizbraukt uz Grieķiju. Es nesaprotu to negativitāti, ka grieķiem nāksies atgriezties pie drahmas. Loģiski, ka šī nauda nebūs īpaši spēcīga, un maiņas kurss būs grieķiem ļoti neizdevīgs. Taču ļoti izdevīgs tūristiem, un tieši to visiem arī vajag – grieķiem vairāk tūristu, ko apkalpot un mazināt bezdarbu, un tūristiem lētākus ceļojumus. | |