ruukkis' Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 22 friends' journal entries.

    Thursday, March 28th, 2024
    melnbaltalapsa
    7:43p
    Un tādos brīžos kā šis - saule spīd un ir tik skaists pavasara sākums - man pietrūkst Tevis. Tik ļoti, ka sāp. Ļoti. Un es jau zinu ko Tu teiksi: Tu jau pati to izvēlējies, aizbēgt aizbēgt projām, norakstīt, padoties..

    Jā, jā. Bet es vēlos, lai Tu cīnies. Lai cīnies. Kā es to daru ikdienas.

    Vai mums būs vasara?
    extranjero
    8:48a
    Miris Daniels Kānemans, kurš pētīja, kā cilvēki pieņem ekonomiskas dabas lēmumus, un secināja, ka tas bieži nenotiek racionāli, bet uz impulsīvu emociju pamata. RIP.

    Kovidhistērija ir lielisks piemērs.

    No kovida laika es atceros ieteikumu instalēt mobilā telefona lietotni, kas reģistrētu visus cilvēku kontaktus un brīdinātu, ka jāievēro karantīna, ja kādam no šiem kontaktiem tiek konstatēta kovida infekcija.

    Es pēc dabas esmu eksperimentētājs, tāpēc ieteicu to, lai gan nebija nekādu pierādījumu, ka tā darbojas. Es gan personīgi nekad šādu lietotni nebiju instalējis. UK bija solīts, ka šī funkcionalitāte tiks iestrādāta NHS lietotnē, bet Google un Apple to neļāva, jo teica, ka tas pārkāps cilvēku privātumu.

    Kas tehniski bija pareizi, bet tai pašā laikā arī augstākā ironija, jo cilvēki citās valstīs, bet ne UK, zaudēja savas tiesības uz privātumu, kad bija jāsaņem kovida vakcīna, lai nezaudētu darbu, varētu ceļot un pat iepirkties.

    Bet tagad par apstākļiem, kāpēc šāda lietotne izrādījās bezjēdzīga:

    1) grūti definēt, kas ir kontakts. Cilvēkam, kas stāvēja pieturā, kontakti bija visi, kas sēdēja autobusā, kurš pabrauca garām pieturai.

    2) kontaktu skaits var būt pārāk liels, ka izsekošanai vairs nav nozīmes – piemēram, pārdevējs veikalā kontaktējas ar simtiem vai tūkstošiem cilvēku katru dienu.

    3) kovida infekciozais periods un uzņēmība var būt ļoti heterogēna (atšķirīga). Modelēšanā rodas pārāk lieli ticamības intervāli, ka nevar izveidot jēgpilnu rīcības plānu.

    4) cilvēki nav uzticami, var izdzēst lietotni, var neievērot norādījumus izolēties utt.

    Visi šie argumenti tieši tāpat attiecas arī uz citiem pasākumiem, piemēram, maskām. Tāpēc masku efektivitāte reālajā dzīvē bija tieši tikpat efektīva kā šī lietotne un ļoti atšķīrās no laboratorijas apstākļiem. Tāpēc vēl mazāk bija saprotams lielais spiediens noteikt masku lietošanu kā obligātu, bet ne mobilā telefona lietotnes lietošanu. Abiem līdzekļiem ir apmēram vienāda efektivitāte, bet lietotne ir daudz mazāk traucējoša.

    Varbūt tieši tajā ir sāls – masku lietošana rada lielāku nepatiku, tāpēc tā bija jāuzspiež, jo kovidhistērija dziļi emocionāli ir balstīta uz nepatiku pret citiem cilvēkiem. Tika uzsvērts, ka kovids izplatās cilvēku bezatbildības dēļ, vai ka Zviedrijas modelis mums neder, jo mūsu cilvēki ir pilnīgi bezatbildīgi. Patiesībā zemākas kultūras cilvēki Zviedrijā ir tikpat bezatbildīgi kā Latvijā, varbūt pat vēl bezatbildīgāki. Šeit tikai parādījās politikas izstrādātāju aizvainojums pret cilvēkiem un nedaudz vēlme atriebties ar nevajadzīgiem masku mandātiem. Es atceros, ka viens no viņiem bija Dr. Roberts Fūrmanis. Viņš ir labs ārsts, bet kā cilvēks ir skarbs un bieži nevajadzīgi rupjš pret cilvēkiem.
    n_komentari
    [ mapats ]
    12:04a
    Pedofīliem korupcija ir izdevīga(lasot par picērijām), var nedaudz iepiķot(iespējams) un aizlaisties uz žhīduzemi(kā notiek asv), kad pieķer, kā to rabīnu sinagogā ar astoņgadīgu žhīdu puišeli(kā stāsta viņa tēvs) uz locekļa.
    Wednesday, March 27th, 2024
    eos
    1:57a
    Teenage angst?
    Atceros, kad man bija 15 gadu, es domāju, ka pieaugušie ir stulbi, jo nesaka to, ko domā un jūt.

    Pieaugušie man šķita stulbi, jo daudz ko darīja pienākuma dēļ. Lai būtu ģimene, maize uz galda. Uzupurējās, lai tikai mašinērija, sistēma, darbotos.

    Pieaugušie uzticējās ekspertiem, viens otram, valdībai, armijai, lai tikai būtu relatīvs miers.

    Pieaugušie nešķīrās, lai tikai bērniem būtu abi vecāki.

    Pieaugušie meloja acīs skatīdamies, jo vairījās sāpīgās patiesības.

    Mātei nav taisnība, jo viņa norij skumjas

    Tēvam nav taisnība, jo viņš nepilda solījumus

    Vecvecākiem nav taisnība, jo viņi, dzīvojot 20 gadus kopā, nav iemācījušies bez plēšanās sadzīvot.

    Citi bērni, tiklīdz iemācās melot un liekuļot, kļūst līdzīgi pieaugušajiem, tāpēc pretīgi.

    Pieaugušajam nau vērc teikt, ka viņš ir stulbs, jo viņš to zina. Tā kā viņš to zina un patiesība kož acīs, tad parasti viņš paliek dusmīgs, jo norāda uz viņa
    meliem, liekulību, norītajām emocijām, dusmām, aizvainojumu, bailēm un vispār norīto individualitāti.

    Vīriešiem nau vērc teikt, ka viņi ir stulbi, jo viņu ego jau tā ir uz pārsprāgšanas robežas.
    Sievietēm nau vērc teikt, ka viņas ir stulbas, jo viņas jau tāpat raud un dzer vīnu par daudz.

    Vecmāmiņai nav vērc teikt, jo viņa vaimanās, ka bez upurēšanās neviens bērns nebūtu piedzimis, mātes loma ir nest kaklā krustu līdz bērns spēj sevi uzturēt.
    Vectētiņam nav vērc teikt, jo viņš, vai nu izvilks siksnu, vai pateiks, ka "Tu pati neko nesaproti."


    Jēga ir no dzīvniekiem, jo tie nav stulbi. Kad grib mīļoties, rej un ņaud. Kad grib, lai liek mierā, rej vai šņāc. Saka, ko jūt.

    Jēga ir no draugiem, kas nebaidās būt ievainojami un ir trū friends. Trū draugi pateiks sejā, ja esi tajā dienā bijusi miskaste, bet nedurs dunci mugurā, tenkojot un aprunājot.

    Pieaugušie arī ir stulbi, jo mēģina dzīvot manu dzīvi manā vietā. Domā, kur man studēt, par ko strādāt, ar ko tikties, kādu mūziku klausīties, kādai reliģijai pievērsties.

    Es gribu būt brīva!!

    ps.

    Visi pieaugušie nav stulbi.
    Monday, March 25th, 2024
    melnbaltalapsa
    10:39p
    Kas ir tas, ko es vēlos darīt? Jautāju un jautāju sev. Bet..
    Viņš - R. man deva burvīgu atbildi, uzdodot jautājumu pēc jautājuma. " Kur tu jūties vislabāk? Kas tevi iedvesmo? Kāda Tu esi, kad neviens neskatās?"
    Un es tagad zinu atbildes.
    extranjero
    11:09a
    Viena lieta, par kuru es līdz šim vēl nebiju centies noskaidrot, ir par NATO veikto bombardēšanu Serbijā 1999. gadā.

    Par to ir ļoti daudz spekulāciju un internetā to parasti piemin kā negatīvu lietu. To var dažādi skatīt un arī kritizēt.

    Tomēr īsais kopsavilkums ir šāds: https://en.wikipedia.org/wiki/NATO_bombing_of_Yugoslavia

    Šajā bombardēšanā gāja bojā daudz civiliedzīvotāju (ap 500), bet tā novērsa albāņu genocīdu.

    Tas ir svarīgi no tā aspekta, ka pat šādā preventīvā bombardēšanā civiliedzīvotāju upuri ir neizbēgami. Tomēr mērķis attaisnoja zaudējumus, jo tika izglābti daudz vairāk iedzīvotāju.

    Šis nav domāts kā aicinājums NATO tagad bombardēt Krieviju, lai gan tas būtu pelnīti. Tajā ir citi riski, piemēram, iespējamais kodolkarš.

    Arī nav domāts kā attaisnojums Izraēlas rīcībai Palestīnā, jo visu nosaka konkrētās notikumu detaļas.

    Šis vairāk ir domāts kā aicinājums nedzīvot savos mītos par to, ka kādas lietas ir sliktas vai labas, bet iedziļināties, nu kaut vai izlasīt vikipēdijas rakstu. Ar pašreizējiem notikumiem ir grūtāk, jo tad vēl tie tiek dažādi apstrīdēti, bet vismaz pēc 10 gadiem jau būs iespējams paskatīties uz to ar mazāk emocijām un patiesība jau būs daudz labāk redzama.
    Sunday, March 24th, 2024
    extranjero
    3:14p
    Noasa Smita raksta par to, ka pēdējā desmitgadē Kanādā ekonomiskā situācija ir faktiski iestrēgusi uz vietas. Salīdzinoši, tā ir ļoti laba valsts dzīvošanai, tomēr tajā nav nekādas izaugsmes.

    Kanāda, šķiet, ir atjēdzīgo (woke) bastions. Šis vēlreiz parāda, ka atjēdzīgo politika neved uz izaugsmi, un tā var nopietni traucēt valstīm, kurām vēl ir jāaug un jāsasniedz Kanādas līmenis.

    Naoss Smits domā, ka atjēdzīgo ēra ir beigusies: https://twitter.com/Noahpinion/status/1771696446376386566 Kaut nu tā būtu.
    eos
    2:45p
    Piedāvāju noklausīties interviju ar muzikoloģi
    No šī rīta Radio Klasiska par situāciju ar muzikoloģiju Latvijā

    https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/diena-sakusies/muzikologe-ligita-asme-lielakais-gandarijums-kad-izdevies-kaut-k.a189794/
    Saturday, March 23rd, 2024
    eos
    1:59p
    Man patīk skeitbords un smuki puiši /imidžs
    Šonedēļ skatījos skeitborda sacensības, kur viens no skeiteriem ir arī modelis. Donovan Wildfong.

    Un tad es padomāju, ka mana jaunākā draudzene pateica par mani cute toreiz, kad tiešām mēs bijām jauni. Es sāku domāt, ko ar to cuteness lai iesāk.

    **

    Iet iepazīties ar sava vecuma sievietēm - neder, jo apgalvot, ka man ir 36, bet es velku unisex jauniešu drēbes un izskatos cute - neder.

    Sataisīt frizūru kā rokgrupas Bring me the Horizon solistam Oli Sykes un uzvilkt vēl stilīgu žaketi - vai tad ir ok vadīt stundas tā, it kā es dziedātu rokkoncertā? Neder.

    Mēģināt pieteikties modeļu aģentūrā vai šovbiznesā ir stipri par vēlu. Pasākumus vadīt gan mani aicina, un es to daru.

    Lai šis ieraksts neizklausītos "suffering from success", es tiešām mēģinu saprast, kā izskatīties nopietnākam.

    Es zinu, ka man patīk būt uz skatuves, dziedāt, dejot. Patīk būt sporta sacensībās un, ka par mani runā pozitīvas lietas. Esmu aktieris daudz vairāk kā skolotājs, taču skolotāju trūkst šai valstī vairāk.

    No vienas puses, ir ok, ka skolniecēm, kas pie manis mācās, es izskatos cute un draudzīgs, un tas ir labi. Taču es gribu ar savu izskatu būt pievilcīgs arī pieaugušajiem. Bet visiem jau patikt nevar.

    Vai es patīku sev? Jā, noteikti. Šis ieraksts ir dziļā mērā absurds, jo es tāpat ceru satikt cilvēkus, kas mani novērtēs pēc dvēseles, nevis pēc tā, vai fotosesijā esmu saģērbies kā skolotājs, rokzvaigzne vai dejotājs.

    Taču ekonomikā ir jāprot savi talanti pārdot. Arī savs izskats ir resurss.

    Rīcības plāns -

    a) Biežāk likt instagramā bildes
    b) Biežāk fotografēt meitenes, kuras valkā manis radītas drēbes/aksesuārus
    c) Atrast beidzot gym buddy
    d) Dažādot sporta veidus, ar ko nodarbojos
    e) Parunāt ar savu frizieri un fotogrāfi par šo situāciju
    f) Iedvesmot citus








    .

    Friday, March 22nd, 2024
    melnbaltalapsa
    7:39p
    Satiku Ingu, satiku Dž. Dž., satiku Agnesi, satiku Laumu, satiku Ediju, satiku Dārtu, satiku Kristīni, satiku Viju, satiku Leldi. Visi sabiedrībā pazīstami.

    Fotogrāfs teica, ka esot skaista kā bilde. Tad arī viss. Mans enerģijas lādiņš ir uzlādēts kādam brīdim.
    Paldies Marijai un Alisei, kas mani saveda vienā telpā ar Ingu un šo skaisto gaismu, ko viņa izstaro.
    extranjero
    3:23p
    Man šķiet, ka es pamazām sāku saprast, kā domāja tie, kas sacēla paniku kovida pandēmija laikā un kur ir viņu kļūda.

    Būtībā tā ir loģikas kļūda, kad apgalvojums, ka “X ir slikts”, tiek interpretēts kā “X ir sliktāks par Y” vai “X ir sliktāks par visu citu”.

    Kad viņi lasa detalizētu aprakstu, kā kovids kaitē, viņi automātiski sāk pieņemt, ka tas nozīmē, ka kovids kaitē vairāk nekā visas citas lietas, kuras nav tik detalizēti aprakstītas. Šī diskusija ir labs pierādījums tam: http://klab.lv/users/antiprojekcija/19381.html

    Psiholoģiski tas droši vien strādā tā, ka zināmas lietas rada lielākas bailes nekā nezināmas lietas. Tā droši vien arī strādā propaganda, piemēram, noskaņojot cilvēkus pret imigrantiem. Pietiek detalizēti aprakstīt imigrantu izdarītos noziegumus, lai cilvēki uzskatītu, ka imigranti ir sliktāki par citiem iedzīvotājiem.

    Varbūt ir, varbūt nav, bet vieni paši apraksti par imigrantu noziegumiem to nepierāda.

    Vispārīgi es domāju, ka imigrantu uzņemšanai ir jābūt kontrolētai, jo imigrācija ir risks. Bet tas droši vien ir plašākā mērogā, kā sliktas kultūras ieviešana. Tam var būt vajadzīgi pasākumi, lai nepieļautu geto veidošanos vai nevēlamas kultūras nostiprināšanos.

    Es nepieminu šo piemēru par imigrantiem, lai aizstāvētu nekontrolētu imigrāciju. Tikai norādu uz iespējamu propagandu, kas balstās uz psiholoģiju un maldīgu loģiku.
    extranjero
    8:53a
    Šeit ir laba ilustrācija tam, cik bezjēdzīgi lasīt atsevišķus pētījumus:

    https://www.reddit.com/r/slatestarcodex/comments/1bjioi4/new_study_shows_intermittent_fasting_increases/

    Man nav nekāda viedokļa par pārtraukto gavēšanu. Bet ir skaidrs, ka, ja man būtu jāizvērtē, tad šis pētījums nav jāņem vērā.

    Taču cilvēku psiholoģija tā nestrādā. Varbūt zinātnieki var bezkaislīgi uz to raudzīties, bet parasts cilvēks, izlasot šādu pētījumu un arī tā kritiku, tomēr to atcerēsies un būs bažīgs pirms gavēšanas uzsākšanas. Tas var būt nevajadzīgi, jo daudziem gavēšana palīdz.
    Thursday, March 21st, 2024
    extranjero
    12:39p
    Nebiju domājis, ka tas varētu būt tik kontroversiāli.

    Bet tieši tā arī ir. Cilvēkiem nav jēgas lasīt zinātniskos rakstus, kas neskar viņu jomu. Protams, aizliegts tas nav, bet ja tev nav īpaši dziļu zināšanu kādā jomā, tu nezini tajā lietoto terminoloģiju vai jomas pamatprincipus un tev nav pietiekami daudz laika, lai to visu noskaidrotu, tad tu nesapratīsi, kas tajā ir teikts. Vieni un tie paši vārdi zinātnē var būt lietoti ar pavisam citu nozīmi. Katrā zinātnes jomā tiem var būt citāda nozīme.

    Tikpat labi mēs katrs varētu izvērtēt avota datus, piemēram, VAERS un izdarīt maldīgus secinājumus. Kamēr realitātē katru zinoto gadījumu dziļi izpēta speciālistu komanda un pēc tam apstrādā statistiķi un tad uzraksta secinājumus. Un pat šie secinājumi var izrādīties nepareizi, jo ir bijusi kāda sistēmiska kļūda.

    Dažreiz pat vienā jomā strādājošie var nezināt nedaudz attālinātas lietas. Tie, kas laboratorijā pēta šūnu kultūras, var neko nezināt par sava atklājuma nozīmi reālajā dzīvē un to ietekmi uz sabiedrības veselību. Te ir klasiska problēma – kļūst skaidrs, ka ilgais kovids nav nekas īpašs salīdzinot ar gripu un citām respiratorām slimībām. Tas šokējošais zinātniskais raksts par BBB bojājumu kovida dēļ, kas veikts laboratorijā, jau neko nepasaka par reālās dzīves situāciju.

    Vēl klasiskāks piemērs būtu ivermektīna piekritēji. Ja tu netērēsi laiki, lai izlasītu viņu citētos 50 pētījumus par ivermektīna efektivitāti, kas pat jomas speciālistam varētu aizņemt vairākas nedēļas, tad tu neesi apgāzis viņu pierādījumus, vai ne! Šim vajadzētu būt kādam nosaukumam par loģikas kļūdu!

    Tomēr, kad es salīdzinu antivax ar viņu oponentiem, es nenozākāju šos oponentus. Es vairāk aicinu nedomāt pārāk slikti par antivax. Viņu centieni ir labi, bet diemžēl viņi nespēj pietiekami iedziļināties šajos jautājumos.
    extranjero
    10:19a
    Kā laiki mainās.

    Šie ir raksti, par kuriem mani cibā lamāja visādiem vārdiem un pat nosauca par psihopātu un fašistu ideju atbalstītāju.

    Šodien tie ir Guardian vēstījums. Tagad mani uzskati ir garlaicīgi un meinstrīma līmenī. Tikai atcerēsimies, ka tie nav mani uzskati, kas ir mainījušies, bet meinstrīma.

    Man īpaši nozīmīgi šajā rakstā likās šis:
    Babies and children appear to have suffered developmental setbacks due to lengthy periods of isolation. Access to healthcare continues to be affected. Older people, who needed protecting most from Covid, were also uniquely vulnerable to the effects of physical inactivity.

    Bērniem no ilgās izolācijas ir acīmredzami kavējusies attīstība. Piekļuve veselības aprūpei joprojām ir traucēta. Seniori, kuriem visvairāk bija vajadzīga aizsardzība no kovida, arī ir īpaši cietuši no fiziskās neaktivitātes.

    Šie apsvērumi par sekām, kuras jau iepriekš varēja paredzēt, arī bija iemesls, kāpēc Zviedrija izvēlējās daudz mazāk ierobežojošus aizsardzības pasākumus.
    aborigens
    9:25a
    Aleksandra Bites tulkojumā iznācis vēl viens pirmkristīgais teksts "Romas Klēmenta vēstule korintiešiem." Tulkotājs izvirza hipotēzi, ka autors tas pats, kurš vēstulei ebrejiem. Par to nezinu, bet teksts skaisti iztulkots. Rindas no Ījaba vai slavenais mīlestības raksturojums 1. korintiešiem 13 uzrādās it kā pirmoreiz. Iesaku.

    "dzīvība nemirstībā, spožums taisnībā, patiesība atklātībā, ticība uzticībā, atturība svētumā"
    Tuesday, March 19th, 2024
    n_komentari
    [ mapats ]
    5:19p
    Eu ķiverotais loh, tavai vecenei šīberis aizkritis.

    Izlasāms ar dzēstajiem komentāriem https://failiem.lv/u/yfqja9fsdd
    extranjero
    7:41a
    sliktas ziņas
    Graujošo zaudējumu dēļ ukraiņi nespēj savākt kritušos aizstāvjus
    Monday, March 18th, 2024
    eos
    6:04p
    Aicinu Rīgas cibiņus un kvilinga meistarklasi
    Sveicināti!

    Radošuma skoliņa martā ir jaunā dienā un laikā - svētdiena, 31.marts, pulksten 15.00.

    Kvilings ir papīra māksla. Tas ir smalks un skaists rokdarbu veids, kad no šaurām papīra strēmelītēm veido interesantas figūras un kompozīcijas.


    Šo tehniku var apgūt ikviens, kas vēlas. Vajag mazliet brīva laika, nedaudz pacietības un iedvesmas radošām idejām.

    Ar papīra loksnīšu gleznu veidošanu var nodarboties gan bērni, gan pieaugušie.

    Bērniem darbs ar pirkstiņiem palīdzēs attīstīt domāšanu un spēju koncentrēties.

    Savukārt, pieaugušajiem tā būs lieliska atpūta no ikdienas steigas.


    Vadīs mana paziņa Dzintra.

    Mīļi aicināti visi, kuri vēlas darboties ar rokām draudzīgā atmosfērā, iemācīties ko jaunu un radīt!

    https://fb.me/e/7qyWmi1WT







    .

    Sunday, March 17th, 2024
    eos
    5:34p
    Vegānais saldums bez baltā cukura no vīģēm
    Ņem svaigas vīģes 50g
    Kokosriekstu pienu 200ml

    Smalcinātājā smalcina līdz masa kļūst kā jogurts.

    Pie Rimi cenām šāda salduma cena sāk ap 8 eiro/ kg.
    Saturday, March 16th, 2024
    eos
    12:33p
    Pavsara pirmais lietus
    Šajā pusē agri no rīta.

    Patīkami. Slapjā sniega sezona ir beigusies.

    Varēšu drīz iet ārā ar skrituļdēli. Ielas kaķi būs ārā no siltajiem pagrabiem.

    Pazīstami ļaudis nākamsestdien svinēs saulstāvjus.
    extranjero
    10:32a
    Atcerēsimies, kā kovida panikas cēlāju pēdējais salmiņš bija biedēšana ar ilgo kovidu.

    Tagad pat The Guardian publicē rakstu, ka nav nekāda pamata uzskatīt, ka ilgais kovids ir kaut kā atšķirīgs no vārguma pēc gripas vai smagas saaukstēšanās.
    eos
    12:14a
    “Grit”
    Šis vārds angļu valodā nozīmē mērķtiecību, spēju palikt pie sava lielu šķēršļu iespaidā, darīt, pat ja ir maz atbalsta, un citādi tiekties uz savu sapni.

    Dažreiz dzīve parāda, ka ir bijis vērts tiekties pēc sapņa, pat ja tas prasījis 50 gadu. Dažreiz cilvēku novērtē tikai pēc viņa aiziešanas.

    Gribasspēks sakņojas ticībā, ka mērķis attaisno pūles.

    “Grit” nozīmē izpildīt uzdevumu, pat ja caur asarām, sviedriem un stenēšanu, taču izpildīt.

    No vienas puses, tā ir slodze, ko kādu laiku jāiztur, lai sasniegtu kaut ko. No otras – tas ir liels, pašpieļauts stress nervu sistēmai, ķermenim, garam, visam kopā.

    Kad tam ir jēga? Par to domāt daudz ir lieki. Ja sirds un intuīcija saka, ka ir jēga, jāiztur, tad ir.
About Sviesta Ciba