ruukkis' Friends
[Most Recent Entries]
[Calendar View]
[Friends View]
Below are the most recent 25 friends' journal entries.
[ << Previous 25 ]
| Saturday, June 27th, 2026 |
disfigurator
|
9:42a |
Devalvēts zvērudārzs Interesanti vērot TikTokā, Instagram u.tml. resursos noslīkušos - video knapi sācies un burtiski pirmajās milisekundēs tiek sirsniņa ielikta. Par ko, kāpēc? Ne par ko un tāpēc, ka zvērudārzs un bara instinkti.
Like pogai - nulle vērtības, neko nepasaka. Trofeja par piedalīšanos, par eksistēšanu vien : D |
| Friday, June 26th, 2026 |
disfigurator
|
10:53p |
Drive uz 80. Kad Kinopagalmam tulkoju un dzīvajā subtitrēju Drive (ar otru projektoru pareizajā laikā izsaucot pareizās rindiņas) un redzot lielisko Raiena Goslinga aktierspēli, kā arī dzirdot lielisko 80. gadu stila muzonu, nebija grūti prognozēt, ka 1) redzēšu šo čali daudzās filmās un 2) 80. muzons tiešām nāk atpakaļ ar vērienu un būs topā ilgi.
Piepildījās abas prognozes un I'm not mad!
https://www.youtube.com/watch?v=yc_zIAa-wns
*tikko nokačājās Project Hail Mary (2026) un rīta pusē reizes 3 klausījos Boy Harsher jauno klipiņu. Pasaule ir fukken interesanta lieta!*
https://www.youtube.com/watch?v=oYz-8ElDHBQ
Un eksistē arī spēcīgs Synthwave + Black Metal albums. Abstract Void - Back To Reality. Sevišķi man cepī tituldziesma, kas sākas 10:22
https://www.youtube.com/watch?v=yfsJrmJ-1Hs&t=622s |
aborigens
|
3:48p |
Whoever dwells |
sramgni
|
10:44a |
10.07. |
sramgni
|
10:37a |
2019 次の時代。 |
sramgni
|
9:56a |
AE Adversary Entente. |
| Tuesday, June 23rd, 2026 |
eos
|
10:05p |
“Svētku stāsts” Mēs ar sievu katru vasaru pavadām saulgriežu brīvdienas Ainažos. Draugi mums iedod lietošanā savu vasaras māju, lai mēs tajā varētu atpūsties. Šogad arī – piecas brīvdienas. Mēs jau nedēļas vidū sapakojām visu auto. Segas, gultasveļu, pārtiku, grāmatas. Māja, kurā mitināmies, ir vienkārša. Divstāvu guļbaļķu ēka pie jūras. Koka grīdas, taču visur ir elektrība. Ir boilers un duša. Kaut vasarā ejam peldēties divreiz dienā un duša maz ko maina.
No rītiem ejam ārā pastaigāties. Putni sakliedzas. Cilvēki ar riteņiem kaut kur brauc. Mašīnu uz ceļiem nav. Šī ir nosacīti tāla vieta, 116km no Rīgas. Taču Pērnava ir tuvu, tikai 78 km.
Šajās brīvdienās gribas to sajūtu, kad apgulies uz jūras virsmas zvaigznītē, un ūdens Tevi nes. Tu esi brīvs. Fiziski, garīgi, emocionāli, atslābis. Pilnībā par visu atslābis.
Mēs gatavojamies šīm brīvdienām ar lielu prieku. Tās ir pēc sesijas augstskolā. Mana sieva nodarbojas ar bioloģijas pētniecību, es – ar cilvēku smadzeņu pētīšanu. Mēs strādājām vienā augstskolā, tāpēc varam doties pusdienās kopā garajā starpbrīdī lekciju starplaikā. Šajās piecās dienās esam bez viedierīcēm, bez ziņām, bez stresa. Tikai jūra, smiltis, mazpilsēta un mēs.
Labā lieta ir tāda, ka mēs varam atļauties divatā būt bez maskām. Staigāt šortos un vieglā kleitā, ērtās sandalēs un T-kreklā. Visas akadēmiskās, pieauguša cilvēka, profesionāļa, darbu vadītāja lomas ir prom.
Mums ir mazliet virs četrdesmit gadu, taču spēks kaulos ir, lai nostaigātu katru dienu ap piecpadsmit kilometru. Kad esam saklausījuši, kādas vēstis ziņo kaijas un meža putni, kādas ziņas atpūtis Roņu salas vējš, mēs dodamies verandā sēdēt šūpuļkrēslos ēnā un dalīties iespaidos.
Varētu teikt, ka mērķis ir aizmirsties, taču patiesībā ir otrādi – atcerēties to, kas ir cilvēkam zem visām viņa sociālajām sīpola mizām. Zem pasniedzēja, sievas, vīra, darba kolēģa, draudzenes, drauga, māsas un vientuļnieka. Cilvēka kailā esība atklājas savā skaistumā. Ko katrs no mums ir spējis saglabāt savā kodolā par spīti visam, kas ar mums ir noticis. Skaistais kodols, kurš mirdz.
Mēs daudz spēlējam galda spēles, dziedam, dejojam, rakstām kopīgi realizējamas idejas. Mums nav bērnu, taču ir daudz laika. Mums ir liels radošais potenciāls, kas vienmēr būs pārāks par jebkādu mākslīgu intelektu vai datorprogrammu.
Kādreiz cilvēkiem vajadzēja mākslu, lai sadziedētu kolektīvo traumu pēc otrā pasaules kara. Pēc visa spriežot, cilvēkiem jau tagad vajag dabas terapiju, lai sadziedētu atkarību un pārāk lielu pieķeršanos tehnoloģijām. Rakt, stādīt, kopt, audzēt, liet, mēslot, būvēt, skatīties, kā aug. Saulriets kļūst mazāk vērtīgs, ja cilvēks uzzina, ka saule ir mākslīga, to kāds ir palaidis pie debesīm kā tādu satelītu, vai tomēr pats fakts, kādu emociju gammu saulriets sagādā, ir vērtīgāks par to, vai saule ir īsta vai mākslīga?
Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcu viltojumi parādīsies aizvien vairāk un biežāk. Cilvēki mākslīgās, virtuālās realitātēs kamerās varēs iet uz randiņiem, veikt darba intervijas, iepazīties un uzlikt sev, savam dabiskajam ķermenim, kādu pārsegu vēlēsies. Tas nemaksās tūkstošus kā Armani uzvalki. Mākslīga, butaforiska vide būs pieejama visiem.
Tikmēr otrs cilvēku strāvojums audzēs mazdārziņos kartupeļus un tomātus, garšvielas un neticēs vairs nevienai lielveikala etiķetei. Kad cilvēka auguma kurjers, robots-androīds, piegādās ēdienu pēc pasūtījuma, daudzi ar aizdomām skatīsies, vai un kādas E vielas ir tam pievienotas.
Arī bezgravitācijas kameras būs pieejamas, taču gulēšana uz ūdens virsmas Baltijas jūrā, pie kuras uzauga mans un Tavs vec-vec-vectēvs, tomēr šķiet it kā daudz dabīgāka.
Es skatos sievas brūnajās matu šķipsnās un mēģinu nedomāt. Cilvēciskais siltums nevar aizstāt Dieva svētību. Tomēr mīļš apskāviens pareizajā brīdī var garastāvokli apgriezt otrādi. Es novērtēju un esmu pateicīgs par katru sekundi, kad man ir ģimene. Kad man ir blakus cilvēks, ko mīlēt un kam uzticēties.
Saka, ka universitātē cilvēki nodarbojas ar zinātnisko darbību. Mēs pētām, lai cilvēki gūtu zināšanas par tehnoloģijām, par to, kā darbojas visums, jo matemātika ir visuma valoda. Tam visam gan pamatā ir ētika. Akadēmiskā ētika. Kas piešķir naudu, kam piešķir naudu. Kādas tehnoloģijas tiek attīstītas. Vai tās cilvēku tuvina laimei un dabai, vai aukstām piecpadsmit mīnūšu pilsētām, kur cilvēki ar zemādas implantiem katru sekundi nodod informāciju datu centram par savu eksistenci.
Bērnībā es nezināju, kāda ir jēga no Jāņiem un Līgo svētkiem. Tad man pateica, ka viss ir vienkāršāk, nekā mitoloģija runā. Pat pēc divu folkloras kursu nokārtošanas uz “9” divās Latvijas augstskolās es nesapratu Jāņu nozīmi. “Līga līgojas uz Jāņa, lai nākamgad būtu vairāk Jāņa bērnu.” Kāds to pateica, un es neticēju, ka mani nemuļķo.
Auglība gan ir plašs jēdziens. IKP valstij, bērnu skaits ģimenē, raža rudenī, bērnu skaits rudenī, cāļus arī skaita rudenī, ābolu skaits, kas novākts no ābelēm. Latvijā ir laba augsne, man teica vidusskolā ģeogrāfijas skolotājs. Tad kāpēc maize te ir tik dārga? Kāpēc bērni neēd Latvijas dārzeņus?
Mana sieva daudz par šo visu arī domā. Viņa jūtas kā pasaules māte. Viss, ko var samīļot, ir viņas lolojums. Viņa auž un stiķē. Viņa ierīkojusi bērniem, kas rehabilitējas no viedierīču atkarības, dārza terapiju. Tur var audzēt ziedus, garšvielas. Kad bērns ir no sākuma līdz beigām kaut ko izaudzējis, drīkst to noplūkt, aiznest mājās un apēst, ja tas ir, piemēram, baziliks.
Noslāņošanās ir notikusi jau vairākus gadus. Pēc 2019.gada daudz kas pasaulē ir mainījies. Vieni metas mācīties programmēšanu, jo visur taču būšot roboti. Citi mācās audzēt kvinoju un amarantu paši.
Mēs peldam Baltijas jūrā kā divas jūras zvaigznes, sadevušies rokās. Mēs esam virspusē, virs ūdens. Skatiens vērsts uz debesjumu. Aiz debess kupola ir Saules sistēma, Piena ceļa galaktika un patiesība. |
disfigurator
|
6:48p |
Kāds pārītis Miera ielā atradis laikam meklēto blakus kapiem: uz brauktuves melni krūšturi
: D |
sramgni
|
3:16p |
legal Anything related to the law. |
sramgni
|
2:17p |
bsactcoh All reflect their times. But some actually change the course of history. |
disfigurator
|
12:25p |
Neoptimāla pieeja MI degradē kognitīvās spējas Interesanti, ka lēmums ierobežot MI izglītības sistēmā nenāk no augšas, kur to šķietami vajadzētu sagaidīt. Tas nāk no apakšas un tikai tad, ja cilvēki konkrētajā izglītības iestādē saprot un apzinās lietas. Ja viņiem rūp.
Tas nāk no manas pašdarbības, skolas datoros cenšoties iznīcināt visus AI vektorus. Tas nāk no skolotāja novērojuma, ka nesekmīgie pēkšņi ir teicamnieki, izvirzot man prasību ierobežot MI netā, izgriezt MI elementus citādi leģitīmās un nepieciešamās lapās, kurās MI uzradies neaicināts, jo uzņēmumi to vienkārši forsē, nedomājot par sekām. Mieru, mieru! Tas ir tikai bizness...
Un tad man jāmeklē risinājums, kas šobrīd ir: - Whitelist pieeja: bloķēts viss, kas nav atļauts; - Forsēti paplašinājumi: par laimi cilvēki taisa extenšanus, kas izravē MI no lapām ārā - skolēns spiests lietot savas smadzenes.
Whitelist ir interesantas sekas Visādi mācību resursi izmanto citus visādus resursus. Lapa X var izmantot domēna Y pakalpojumus, kurā MI var būt neierobežots. Ja nebūs ieslēgts Y, resurss nestrādās. Bieži šeit izmantoju MI, lai man iedod saistīto domēnu sarakstu. Bet pareizāk būtu pašam lietot pārlūka Inspect funkciju, skatoties aktivitāti Network sadaļā - no kurienes konkrētais resurss cenšas iegūt kaut ko. Tad būtisko no saraksta iekļaut Whitelist. Tas. vai arī izmantot https://www.webpagetest.org, jo bots samurgos sūdu. Pat kaitīgu sūdu. Šodien, piemēram, tas iesaka atļauto sarakstā iekļaut yaklass.ru, lai gan nekas tāds šodien neparādās un bļa ienaidnieka saits. Te arī smuki parādās - ja kognitīvi nefiltrēsi AI murgus, tad uztaisīsi sūdu savā pārvaldībā. MI lietotājam jābūt ekstra vērīgam un kritiskam. Bet, vai pats šī brīža MI modelis/pieeja veicina analīzi un domāšanu, uz paplātes pasniedzot apšaubāma satura šņagu?
Ar paplašinājumiem arī ir interesanti Lai forsētu paplašinājumus un skolēns nebūtu tiesīgs tos izravēt ārā, jābūt centralizētai pārlūka pārvaldībai. Tas no skolas datoriķa prasa Sistēmu administratora pienākumus. Vai tehniķa alga to atspoguļo? Ja izglītība ir prioritāte, tad kā pievilināsi speciālistus, kas to latiņu cels augstāk? Ar zemu algu un tukšu diršanu par prioritātēm? Tas prasa arī pārvaldības instrumentu abonēšanas maksu. Kas to segs? Valsts, skola, pašvaldība? Nemaksās vispār un gaidīs brīnumus no tehniķa, vai arī tā nošaušanos, jo bez centralizētas pārvaldības vienam administrēt simtiem kompju ir neiespējami?
Notiek virzība, bet kapteiņa pie sūres nav! Kapteinis vafelē un sen kaut kur pārkritis pāri bortam, Līgo!
Pārdomu avots: https://www.youtube.com/watch?v=52FiVExXfnU |
disfigurator
|
10:42a |
Līgo damadžo manus status Līgo šodien ir kā miasma RPG spēlē - nolaižas pār Latviju tumša aura, kas nozombē cilvēkus un indivīdam, izejot ārā no sava tempļa drošības, visu laiku ņemas nost INT un STA. Un tad tev jāiemauc kāds potion pret šiem efektiem - savs muzons austiņās. Ja šādas ninnītes nav, jāpielieto izolēšanās un vienkārši jānogaida, kad tā miasma pāries, atstājot teju visus NPC totālā pļuras stāvoklī. Tikai tad ir droši nākt no tempļa ārā.
Vēl trešais līdzeklis: attīrīt auru ap savu cilti, aizvadot šīs grūtās dienas mežā ar draugiem. Varbūt pat pielietojot Heilung rituāla maģiju, ja miasma no tāluma tomēr kaut kur paliek dzirdama un spraucas cauri aizsarglaukam. |
| Monday, June 22nd, 2026 |
aborigens
|
10:13p |
Atklāju peldsezonu. |
disfigurator
|
11:42a |
Līgo, Līgo - prātiņ nāc mājās! Ieeju Maxima un jūtu, kā popsas/šlāgera Līgo dziesmu saturs aktvi rītārdē. Masu deģenerācijas psihoze.
EDIT: Tas ir gluži kā iekāpt kaut kādā RPG zampā, kura tev visu laiku velk INT nost. |
sramgni
|
11:32a |
gs Genome Soldierr. |
sramgni
|
11:31a |
sc Scaffolding. |
| Sunday, June 21st, 2026 |
disfigurator
|
1:09a |
Kad visa diena nogeimota... Nakts soļankas vārīšana ar vērmeļu vīnu, heh. Lai no rīta būtu otrās dienas soļanka. Ar padaudz kūpināta čilli + fermentēts čilli. Bāze: vistas kaulu buljons, padaudz kauli. Un tad kūpināti cūķkauli bonusā.
Spice 'n chill. Tagad vajadzētu piedzerties, lai soļanka būtu tēmā. |
| Saturday, June 20th, 2026 |
disfigurator
|
8:55p |
Womb Raider: Nippelheim Underwood ir ok liecība laikam, kad neviens nemācēja PlayStation 3 Cell proci, bet griba un tvirtums - viss savās vietās!
Un foršs Norsecore mijiedarbībā ar hinduismu, maijiem un whatnot. Kā nesenajās Cibas sarunās par reliģiju, ka nekas nerodas vakuumā. Izņemot debešķīgus ķermeņus :D |
| Friday, June 19th, 2026 |
sramgni
|
2:58p |
vsa Vīram sākas atvaļinājums. |
eos
|
1:14p |
Tikko biju uz vēl vienu darba interviju vienā no Rīgas centra skolām + Direktors bija izlasījis manu CV no sākuma līdz galam + Intervija bija 45 minūtes, kas ir diezgan daudz + Ēka ir glīta, izremontēta, gaiša un sakopta
- Direktoram ir skaidrs redzējums, kādam jābūt matemātikas skolotājam, kaut viņš pats nav matemātikas skolotājs - Direktoram šķiet, ka, ja viņš piedāvā algu 2000 eiro, viņš var gribēt, lai skolotājs intervijā "mēģina sevi pārdot". Reāli ir tā, ka matemātikas skolotāju ļoti trūkst, un 3 manu kursabiedru, 20-25 gadīgi jaunieši, strādā top ģimnāzijās Latvijā, tāpēc es gaidīju, ka viņš pats "mēģinās savu skolu prezentēt kā labu darba vietu", nevis otrādi.
- Viņš no manis gaida 3 gadu plānu, par 404 akadēmiskajām mācību stundām. Kā aizvest visus bērnus līdz sekmīgam rezultātam vidusskolas CE. Es orientējos uz pārbaudes laiku, kas ir 3 mēneši. Ja man skola nepatiks, man ir tiesības pēc pārbaudes laika iet prom.
Vārdu sakot, ir labi, ka es saprotu, ka ir arī tādi skolu direktori. Skolotājam nav vienkārši pierādīt, ka viņš ir izcils skolotājs, ja vien viņš nestrādā ģimnāzijā ar bērniem, kas ir gatavi daudz uzsūkt zināšanas, daudz darīt.
Man nav CV ieraksta, pagaidām, ka visi mani bērni pēc 404 mācību stundām vidusskolā matemātikas CE saņem sākot no 70%. Tāds skaitlis reāls būtu (visdrīzāk) tikai ģimnāzijā. Tāpēc pierādīt ar skaitļiem, ka es esmu izcils skolotājs, kurš ir pelnījis divus tūkstošus mēnesī, es varu ar to, cik daudzus bērnus esmu sagatavojis uz ģimnāziju iestājpārbaudījumiem, cik daudzi nolikuši CE vispār pēc pirmās nesekmīgās reizes. Tas viņam nederēja, jo tas ir privātskolotāja darbs.
No manis gaidīja, ka es sevi protu slavēt un "pārdot". |
disfigurator
|
11:20a |
Dīvaini III Jumprava - Pilsēta. Stāvot plauktā, palikusi kiny un uzmetusi sīku, bet vardarbīgu kroku, kas met adatu ārā no gropes un tieši pirmajās dziesmās - abās pusēs.
Tagad jādomā, kā plates taisnot. Ideja: jādodas pie stikliniekiem izgriezt no pabiezāka stikla ripas, starp kurām iespiest plati un nolikt šo sviestmaizīti uz terārija sildītāja. Tad sendviču iekšā putuplasta čaulā uz stundām divām, lai siltums un spiediens atrisina to pēkšņo plates kinku. Giggity!
Ir kādam stiklinieks Rīgā/to kantoris zināms? Ir jēga šo taisnošanas tūli beidzot uztaisīt, jo nereti platēm visādi kinki nāk pa taisno no rūpnīcas.
Nē nu - šāds hobijs nav garlaicīgs ne mirkli :D |
| Thursday, June 18th, 2026 |
disfigurator
|
10:36p |
Tuvojas, bļāāā - tuvojas! Beidzot, klausoties Rob Zombie - Hellbilly Deluxe tumsā spīdošo plati, rodas sajūta, ka nav zemē nomesta nauda, laiks un nervi. Drāma tuvojas beigām, negaisa mākoņi sāk kliedēties un šķiet, ka tūlīt-tūlīt saule lauzīsies cauri valgajai tumsai!
Pat ar visām čābīgajām augšām iebūvētā preampa kapacitances dēļ, kas ir par augstu jaunajam kārtridžam, dzirdu tik daudz, ko iepriekš nemanītu - noraktu, aizsmērētu! Nākas manīt pat to, ka vienai platei troksnīši izteikti skan vienā kanālā, bet citā - tieši otrā. Savukārt trešajā platē tie skan precīzi pa vidu. Setups ir tik detaļas atklājošs, ka ar mietu norāda uz šādām ražošanas niansēm lol. Kosmoss vienkārši.
Un kādas detaļas, vāks - Zombija platē izrok no nez kurienes visādas fona skaņas, efektus, sintiņus, gaviles stadionā un whatnot! Savukārt zāģis - rupjmaizīte - ehh, ku garda, telpiska un slānoša! Ar ārējo diskrēto preampu vispār vajadzētu būt smaidam no auss līdz ausij!
Beidzot atkal manās mājās skan MŪZIKA |
disfigurator
|
3:22p |
Dīvaini II Kā reiz vakar pacietības mērs gaidīt platenieka kārtridžu sakrita ar tā saņemšanas dienu. Līdz vēlai naktij to kalibrēju, kamēr salāgoju geometriju un atsvara masu, kuru nācās papildināt, lai plates beigās tomarms neatdurtos vākā... Papildinājums: ar auduma izoleni aptīta bultskrūe, kas smuki iespiesta tonarmā/korpusā un palielina atsvara masu par gramiem 16 un vizuāli saiet kopā, izskatās legit, jo labi noapaļo galu. Moš pret rezonansi arī līdz, jo varētu uzvesties kā "decoupled mass", turklāt mīkstā apvalkā. Bonusa efekts: tonarms eleganti rāmi nolaižas, komplektētais variants krita nepatīkami strauji.
Mantiņa skan episki vienkārši, tik daudz detalizācijas, tekstūras un garšas. Kā atkal pirmo reizi klausīties. Tiesa, tas uzreiz atklāj arī atskaņotāja vājības, ar kurām tagad nāksies sadzīvot/pacīnīties. Augšas par skarbu, trokšņainas. Jāpieregulē VTA ar biezāku matracīti (ja legit ceļš vispār) un jāpērk vien būs preampu ārējo, iekšējais jau ir limitējošais faktors tieši kapacitances ziņā - šim kārtridžam vajag zemāku un tas atklāj gana, lai liktu smalkāku ārējo preampu ar maināmu kapacitāti/diskrētu signāla apstrādi. Ja plates pacelšanas ceļš nav legit, tad ziepes. Tad vajag atskaņotāju ar regulējamu VTA un tas jau ir suka dārgi!
Tas brīdis, kad viens apgreids izraisa apgreidu ķēdes reakciju... |
| Wednesday, June 17th, 2026 |
disfigurator
|
11:22a |
REACT Eiropas savienība: vajag mums bikiņ deamerikanizēties, būt pašiem par sevi, nevis ar galvām jeņķu dirsās! Eiropas savienība: reku Latvijas skolām datori, bet ar nosacījumu, ka tos jāadministrē Intune, kas ir Microslop īres pakalpojums.
Es tāds: nē, sorry. Nebūs. Prasītās Intune atskaites vietā aizsūtu ko citu. Tajā atspoguļojas, ka dators ar tādu un tādu sērijas Nr. tiek izmantots un paldies par datoriem! Intune neesmu pat dzīvē redzējis, kur nu vēl norādījis kredītkartes datus, lai varētu sākt administrēt WinPC tajā platformā.
Principā gaidu birokrātijas pātagu. Bet man totāli pohuj - bring it on un pretim dabūsiet lekciju! A to bļa iedomājas - skolas datoriķiem esošās algas ietvaros uzlec 360 Google Chromebook datoru administrēšana. Paiet gadiņi divi, tad uzkrauj vēl 180 Microslop kompju administrēšanu, kas ir daudz jobanāks un dārgāks sūds. Kurš to administrēs, vai algu attiecīgi pacels līdz Administratora algas līmenim? Nē, nepacels? Nu, tad nebūs - man tehniķa alga un sakiet paldies, ka tās ietvaros jau Googli administrēju! Izglītība ir prioritāte? Algu līmeņi gan to neatspoguļo un tādējādi - tukša un nepārliecinoša diršana! Ar tukšu diršanu speciālistus nepievilināt!
Plānoju šos piegādātos WinPC ekspluatēt divos variantos: 1) skolai draudzīgi pielāgots Windows 11 offline režīmā un MS nedabū a) ne centa un b) nekādas reklāmas/huiņu injicēt skolas datoros + c) uztaisīšu loginu ar Google kontiem - Microslop dabū no mums precīzi neko, pat ne cilvēkdatus; 2) pārvērst tos par ChromeOS Flex datoriem, kas centrāli administrēsies no Google mākoņa puses. Arī jāmaksā, arī 'murica, bet nesalīdzināmi lētāk - gan dzelžu, gan OS (par velti), gan administrēšanas izmaksu lējumā un, atšķirībā no MS, vismaz eksistē solījums un princips datu apstrādi un glabāšanu veikt EEZ. Naudu, tātad, saņem labāku pakalpojumu nodrošinošais konkurents, nevis defaultais īblis.
Nahuj 2-3x pārmaksāt par Microslop Winblows un tam paredzētajiem dzelžiem, ja mācību programmu absolūti lielākajā gadījumu skaitā var izpildīt ar Chrome, jo lielākā daļa tāpat notiek WEB aplikācijās? Pieradums? Pieradums nav arguments. Tas ir argumentācijas trūkums! |
| Tuesday, June 16th, 2026 |
disfigurator
|
10:39p |
Dīvaini Latvijā var vēsi nopirkt Audio-Technica AT-LP120X sērijas plašu atskaņotājus. Tiem nāk līdzi AT-VM95 galviņa ar zaļo eliptiskā profila AT-VMN95E adatu. Diezgan jēdzīgs starta/pagaršošanas komplekts! Skaista cenas un kvalitātes attiecība, iesācējam ļoti draudzīgi. Šo pašu šasiju/platformu izmanto arī citas firmas zīmes, bet visa pamatā - leģendārais Technics 120. sērijas atskaņotājs.
AT-VM95 galviņai ir pieejama virkne maināmo adatu, to skaitā no augstākā profilu plaukta - viņu Line Contact 95ML, bet Latvijā to otru reizi dabūt neizdevās - neesot piegādātājam - izstiepies vai saraujies. Vienā brīdī vienkārši pienāk ziņa, ka veikals atcēlis darījumu un iemaksa - atgriezta. Čekoju, kas par lietu - nav ziņu no ražotāja, ka to vairs neražo - verificēju to arī pie UK supporta. Bāleliņu apkalpojošajam VIENAM piegādātājam vienkārši nav un netaisās neviens te klienta dēļ kaut ko pasūtīt citos ceļos - ja vienam dīlerim nav, tad nav. Ļoti bēdīgi - būtu šiem jāņem piemērs no narkotiku tirgus, kur čupiem dīleri, mežonīga konkurence un skarbi plaša izvēle. Bet, ok. Legālais tirgus dara, kā grib - sūta klientu ieskrieties.
Ok, skatos tad, ko varētu darīt - moš bik piemaksāt par vēl bik glaunāku apgreidu? Pētu netlandi un atrodu citā LV veicītī VM540 galviņu - smuka un Line Contact profila adata šiem tur arī, protams, ka ir: ...540ML. Noformēju Inbank vēlreiz un gaidu lietiņu. Paiet nedēļa, klusums. Paiet nedēļa plus - klusums. Nav pat ierasto apstiprinājumu, ka pasūtījums saņemts, apstiprināts, bla bla bla. Dīvaini. Nav pat Inbank galā redzams, ka pirmā iemaksa izgājusi cauri - vienkārši dīvaini karājas gaisā.
Pēc vēl pāris dienām sāku bakstīt veikalu un prasīt - kā iet ar pasūtījuma izpildi? Izrādās, ka Real Audio Juris aizgājis atvaļinājumā un bla, bla bla, info nav atstājis. Nopietni? Kaut kā stipri nenopietni. Lala un blabla - prasu kustināt lietu un sniegt info. Man atzvana un izrādās, ka šo manis noskatīto apgreidu vairs neražo. To aizstāj cits produkts, kas vēl mazliet dārgāks. Ehhhh. Klients, tātad, nedēļu gaida uz noliedzošas informācijas saņemšanu, domājot, ka notiek piegāde. Eleganti! Jurim es biju rakstījis vēl pakonsultēt par to un šo - atbildes vispār nav. Lielisks serviss, no sirds iesaku!
Atzvanošais Jura kolēģis prasa - vai es ņemšot to apgreidu, kas tur santīmus dārgāks? Ok, šķirba maza un paņemšu tad to aizvietotāju - tam tur vēl bik labāks šis un tas. Bet būšot jāgaida vēl. Ok, gaidīt vēl nav problēmu - kāda nu vairs šķirba. Vizuāli gan man tas jaunais sūds nepatīk - kam ienāca prātā kaut ko tur krāsot zeltītu un apvienot to ar sarkanu? "Zelts" + sarkans? Kas tā par slāvu vienradžu pļutku? Bet ok, ja jau skan vēl labāk, tad piecietīšu un gan jau acs pieradīs. Kaut ar marķieri nokrāsošu melnu, vienalga. Sāku tad gaidīt AT-VM740xML - metāla korpuss, smagāks, mazāk rezonanšu, smalkāks skaņas noņēmējs un tā pati precīzā Line Contact adata, kas faktiski atceļ iekšējās celiņa daļas kropļojumus. Gaidu.
Paiet nedēļa virs tās nedēļas. Nedēļa vēl virs tās nedēļas. Ziņu nav. Zvanu bodei - būšot pirmdien vai otrdien. Tikai pēc mana zvana iekustinās Inbank galā papīru stumdīšana un tiek reģistrēts pirmais maksājums, lai gan drīz man jāveic jau otro iemaksu. Dīvaini bez gala.
Eiropa vai Muhosranska? Otrdiena ir šodien un tā ir beigusies. Maiņas prikola gaidīšanas laikā jau mans plaukts papildināts par 2 albumiem, bet tos nav, ar ko klausīties! Nez kāpēc parādas sajūta, ka tieku smagi čakarēts. Sūrst jau ānis un nedomāju, ka te cilvēks var justies kā citādi.
Cik ilgu laiku vēl pieciest šo drātēšanu? Šķiet, ka rīt mans pacietības mērs būs pilns un uzradīšos fiziski viņu adresē - paskatīties acīs. Ja skatiens nepatiks, moš būs luste atcelt visu darījumu - lai man atgriež iemaksas, lai smērē papīrus ar iesaistīto kredītiestādi. Tikpat labi šo izsmeļamo resursu varu pasūtīt no, teiksim, Vācijas un bāleliņi lai ieskrienās labi ātri. Vācietis gan jau uz sitiena paņems manus 260EUR, pateiks paldies un piegādās mantiņu 5 dienu laikā. Kā vienmēr.
Dīvains ir arī fakts, ka izpaužas atkal mans talants iecierēt nule kā no ražošanas izņemto. Nav pirmā reize. Gan jau nav pēdējā. Dīvaini, ka ejoša vidējās klases manta, bet man jābauda kaut kādas šādas anālijas ar nolietojamo resursu maiņu, kuriem vajadzētu būt tikpat pieejamiem kā pašam atskaņotājam - nav tā, ka vari līdzi doto adatu lietot mūžīgi. Adatas dilst un ik pēc noteikta lietošanas stundu skaita ir jāmaina, lai nesāktu purgāties skaņa un novazātās adatas dēļ - potenciāli plates. Tikpat ērti būtu jābūt pieejamiem arī līdzi dotās galviņas adatu apgreidiem. Bet nē, tā nav. Ieskrienies! Notiek banānu republikas leiputras vārīšana no nez kādām šeidī sastāvdaļām. Ož aizdomīgi.
Diezgan briesmīga iepirkšanās pieredze, e-sarežģījumi un pilns ar jautājumiem, bet nulle atbilžu. Vairāk par mēnesi jau riņķī. Pizģec ērta tā e-komercija, prieks vienkārši! Un katastrofāla parodija - uz visām bodēm viens piegādātājs. Hohma.
Cik ilgu laiku vēl dot?
EDIT: nākamajā dienā iečekoju sarkanās 95. sērijas Line Contact adatas ražotāja lapu. Produkta statuss: Out Of Stock... |
[ << Previous 25 ]
|