ruk's friends

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi

Saturday, September 25th, 2021


de_profundis

10:49a
konsekrācija ir jēdziens, kas no reliģijām nav iegājies valodā. man pagāja laiks, kamēr es sapratu, ko tas nozīmē manā garīgajā praksē, un proti, viss, ko es daru, ir ziedi, ko es nolieku Dievam pie kājām.

ir milzīga starpība, vai man kāds saka, ka man tā ir jādara, vai arī es to saprotu. pašlaik jūtu, ka notiek milzīga transformācija varas (morāles) attiecībās, ir cilvēki, kas noteikti nomirs vecajā paradigmā, kur lietas tiek darītas aiz bailēm (no sevis vai citu dzīvnieciskās dabas), nevis aiz brīvas izvēles, kas nāk caur atziņu, pēc kuras tā patiesībā vairs nav izvēle, kur pats vārds "izvēle" kļūst absurds, jo nav nekā ārpus mīlestības.

(ir ko piebilst)

meness_berns

9:32a
---

"Tizlenes" ir diža filma. Man pat liekas, ka tas ir Notikums vispār Latvijas kultūrā. Ļoti reti pēdējos 30 gados tiek radīts kaut kas tik iespaidīgi dzirkstošs.

Katra nākamā epizode, katrs nākamais lēciens noskaņas maiņā, katrs nākamais efekts, gegs, katrs nākamais tvists absurdā humora ziņā, ieskaitot uzrakstus uz rekvizītiem – tas viss tik ļoti ciena mani kā skatītāju un rūpējas par to, lai es šajā ceļojumā kaifotu no iespaidu virknes.

Šai sakarā uz mirkli pat iedomājos, ka Latvijas sabiedrībai būtu ļoti svarīgi noskaidrot, ko par "Tizlenēm" domātu Rolands Kalniņš.

Pats stāsts man nu tā. Bet varu iedomāties, ka meitenēm tas šķiet trāpīgs. Bet pieļauju, ka daļa no iepriekš minētajām pozitīvajām emocijām (līdzīgi kā ar "Jelgava 94") ir tāpēc, ka tomēr salīdzinoši tuvu mainai pusaudzībai tas laikmets.

Būtu atdevis puskaraļvalsti, lai tiktu pie kādas no tām lomām, kur bija Krūms un Gauja.

(8 comments | ir ko piebilst)

Friday, September 24th, 2021


misene
11:47p

(ir ko piebilst)

helmsdeep
11:02p
clap clap

Pirmo reizi iesniedzu VKKF projektu ātrāk kā stundu pirms termiņa.

Pašaus vaļā vien' burbul'.

(4 comments | ir ko piebilst)

lasitajs
9:28p
Dažas nemotivētas gaismu nomaiņas vēl nevienu nav nogalinājušas.

(1 comment | ir ko piebilst)

lasitajs
4:11p
Pirmkārt jau tas, ka šīs izrādes iestudēšanas procesu pārtrauca decembra lokdauns. Tagad bija nepieciešams četrās dienās atkal salikt visu kopā. Bet tad izrāžu vadītājam nomira vecmāmiņa (izrādes vadītājs šajā iestudējumā ir atslēgas persona), pēc tam, divas dienas pirms ģenerāļa, skaņotāja sievai agras dzemdības, līdz ar to vienam citam čalim vajadzēja steidzami apjēgt visu to, kas sataisīts līdz šim. Savukārt, lūk, šodien, ģenerālmēģinājuma dienā, gaismotājs ir tik iereibis, ka no zāles iziet, turoties pie sienas. Domāju, būs interesanti.

(3 comments | ir ko piebilst)

zvaigznjustari

3:23p
Garajā starpbrīdī skolotāju istaba izrādījās tik tukša, ka nekas cits neatlika, kā paspēt izlasīt lieliskas rindas no Kloda Pišuā ievada Bodlēra puķēm. 17 gadu vecumā viņš, t.i., Bodlērs raksta mātei: Je n´ai lu qu´ouvrages modernes, mais de ces ouvrages dont on parle partout, qui ont une réputation, que tout le monde lit, enfin ce qu´il y a de meilleur; eh bien, tout cela est faux, exagéré, extravagant, boursouflé! C´est surtout à Eugène Sue que j´en veux, je n´ai lu de lui qu´un livre, il m´a ennuyé à mourir. Je suis dégoûté de tout cela. #me too


current music: Roi Videoclub

(ir ko piebilst)

misene
12:33a

(ir ko piebilst)

Thursday, September 23rd, 2021


ebeh

3:59p
Tu varbūt gribi seksīgo, skaisto, gudro meiteni savā dzīvē. Bet, dzīve ar viņu ir tīrās mocības - viņa nepārtraukti vaimanā un nesadzird svarīgas lietas, ko saki.

(2 comments | ir ko piebilst)

bozena

12:17p
Padoms vaig

Padoms vaig, tātad
Sakiet, vai šis laptops ir labs un ņemams?
https://www.rdveikals.lv/products/lv/150/333281/sort/1/filter/0_0_0_0/IdeaPad-3-15ADA05-15.6-FHD-3250U-8GB-512SSD-EN-W10-Gray-81W100B9PB-portatīvais-dators.html
Jaunkundzei nobruka, steidzami vajag.

(26 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, September 22nd, 2021


misene
8:45p

(1 comment | ir ko piebilst)

malvine_truse

5:55p
cibu lietoju tikai ja esmu ļoti sliktā vai ļoti labā garīgajā stāvoklī

(ir ko piebilst)

Tuesday, September 21st, 2021


misene
11:00p

(ir ko piebilst)

watt

1:01p
"Andreas Gassen, head of the National Association of Statutory Health Insurance Physicians (Kassenärztlichen Bundesvereinigung), a powerful association representing German doctors, caused a stir Friday when he proposed lifting all corona restrictions on October 30." (nosaucot to Freedom Day)

Protams, visi iespējamie virtue signalētāji tagad brēc "pret", nu skaidra lieta. Bet ir taču ideja!

(ir ko piebilst)

pajautaa

[ putukreejums ]
10:50a
Lūdzu iesakiet labu sporta ārstu locītavu problēmām (celis un plecs)?

(1 comment | ir ko piebilst)

pajautaa

[ brokaats ]
10:43a
ieteikumi par regulāras apzinātības / meditācijas prakses uzsākšanu

varbūt kāds no personīgās pieredzes var pastāstīt, ja ir izdevies: kā/ar ko jūs sākāt savu individuālo apzinātības/meditācijas praksi? mani interesētu kādi vingrinājumi, ieteikumi, kaut vai tas pats 'just show up and sit', ja tas kādam ir nostrādājis. interesē kāpt ārā no sliktiem domu ieradumiem, skaudības, nedrošības barošanas utt. - prāta netīrumiem, if you like. kā jūs sākāt, ar kādām praksēm?

(9 comments | ir ko piebilst)

watt

8:25a
Ervīnam šobrīd tāda drūma tēma. Būtu jāpērk māja, bet piedāvājums sūdīgs, un bankas pirkšanai ārpus Rīgas rajona kredītu nedod.

Par bankām es saprotu - viņi skatās 20-30 gadu perspektīvā, vai tas īpašums būs virs ūdens vai zem ūdens (pret tirgus situāciju). Tā loģika tiešām būs tāda, ka īpašumam ārpus Rīgas rajona (jeb atceries manu lielrīgas piedāvājumu) 30 gadu griezumā nav vērtība. (Sakarā ar valsts demogrāfisko sabrukšanu.)

Tam, ka bankas vairs nedod kredītu ir jābūt tādam rezultātam, ka pirkšana/pārdošana notiek noskaitot jau iepriekš iekrāto summu. Nav kredīta "nākotnes ienākumu" komponentes. Es domāju, tur variants ir tāds ka runā ar pārdevēju un saka - šo īpašumu pirkt varētu, bet par cenu jākaulējas, vairs nav tā ka maksās tik cik prasīs. Maksās tik, cik reāli var samaksāt - cik var iekrāt. Nevis prasītos 150 000 bet reāli aizsniedzamus 15 000, piemēram. Tādam būtu jābūt efektam uz cenām.

***

Es esmu ļoti pret spekulēšanu ar nekustamo īpašuma, un pat pret ideju ka nekustamais būtu pieļaujams "investīciju" mērķis. Mājas būtu jābūvē tuvu pašizmaksai, tik cik būvmateriālu cenas un minimāls uzcenojums būvnieku algām. Bet - būvēts netiek. Pilsētas/pašvaldības vienkārši ņem, un nebūvē. Un viss stāv. Privātie būvē, bet ekskluzīvus luksusa apartamentus. Zini ko nozīmē "exclusive"? Izslēdzošs - "ne priekš tevis". Ekskluzīvs, tas ir uzņēmējiem, kapitālistiem, kas miljonus apgroza. Kurš tu neesi.

(9 comments | ir ko piebilst)

watt

8:06a
"Es gan ar bažām skatos uz demogrāfijas scenārijiem, prognozēm, ka uz gadsimta beigām pie vissliktākajiem scenārijiem – nevis pie vidējiem, bet gan pie vissliktākajiem – Latvijā varētu būt 0,5 miljoni iedzīvotāju. Manuprāt, tas ir… Es nezinu, kā to komentēt, jo tas ir šausmīgi."

Ļoti interesanta intervija ar manabalss.lv uzturētājiem.

"par melanomas iniciatīvu, kas, iespējams, mums tā personīgi iedzēla visvairāk, jo iniciatīvas atbalstītāju vidū bija cilvēki, kas bija uz nāves gultas. Nu, kad mirstošs cilvēks cenšas mainīt likumu, lai glābtu dzīvību citiem… Tas bija traģiski. Bet iniciatīva uzvarēja, pat ja atsevišķi no tiem, kas to virzīja, vairs nav starp dzīvajiem. "

Kā īsti ir ar parakstiem, ja cilvēks uz nāves gultas paraksta kaut kādu iniciatīvu, bet, piemēram, nomirst pirms parakstus iesniedz Saeimā (vai sāk skatīt, utt.) - vai paraksts zaudē "spēku" ar cilvēka nāves brīdi? (Tas ir, bija cilvēks, bija problēma - nav cilvēka nav problēmas tipa filosofija?)

Vai arī tomēr paraksts kā gribas izteikums varētu būt ar nāves faktu pastiprināts, it īpaši, ja griba izteikta sakarā ar kādu ārstēšanas iniciatīvu.

***

Ja, piemēram, skatās uz ideju, ka paraksts (balss) zaudē spēku ar cilvēka miršanas brīdi, vai nevajadzētu pēc vēlēšanām regulāri pārskatīt partiju mandātus - jo ja vēlētāji miruši, varbūt partijai būtu jāzaudē deputātu vietas? Tas ir, vai partijai, kas zvejo "pensionāru" balsis būtu arī sava vara 4 gadu laikā lēnām jāzaudē, kamēr elektorāts izmirst?

***

Par izmiršanu/izbraukšanu runājot, austrumvācijā pēc mūra krišanas atgadījās tā pat kā austrumeiropā: katru gadu 1 procents cilvēku prom (uz rietumiem). 20 gadi = 20% iedzīvotāju nost. 30 gadi = 30% prom. Ja tendence paliek spēkā tad tāda matemātika ir sausa - 1% gadā ja pazūd, vēl pēc 80 gadiem būs iztukšītis. (Priekš Latvijas ar 2 miljoniem iedzīvotāju viens procents ir 20'000 cilvēku. Rēķins viegls.)

(8 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 20th, 2021


misene
11:56p

(ir ko piebilst)

helmsdeep
12:13p
Behold, I will do a new thing,
Now it shall spring forth;
Shall you not know it?
I will make a road in the wilderness, rivers in the desert.
(Isaiah 43:19)

(1 comment | ir ko piebilst)

neetiski

2:09a
Kas notiek pasaulē? Pilnīgi, absolūti viss.


current music: ballroom

(ir ko piebilst)

Sunday, September 19th, 2021


pajautaa

[ adele_varbut ]
11:11p
Sveiki!

Vai kādam ir pieredze ar valsts apmaksātu psiholoģisko vai psihoterapeitisko palīdzību? Atradu šo informāciju un mēģinu saprast, cik reāla ir iespēja patiešām šādu palīdzību saņemt: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/psihiska-veseliba Varbūt, ka šis izklausās pēc nejēdzīga jautājuma, bet man patiešām nav pieredzes ar šādu jautājumu pārrunāšanu ar ģimenes ārstu un, pirms to aktualizēju, gribētu saprast, vai kādam līdzīgā situācijā ir bijis pozitīvs rezultāts. Šī izklausās pēc palīdzības, kas būtu nepieciešama diezgan daudziem cilvēkiem, un domāju - vai nav tā, ka ir ļoti grūti pierādīt, ka tev kaut kas tāds vispār ir vajadzīgs, speciālisti ir aizņemti kādu gadu uz priekšu, vai arī kādi citi šķēršļi, ko nevaru iedomāties.

(4 comments | ir ko piebilst)

helmsdeep
5:22p
iekšējais bērns tur, iekšējais bērns šite, bet kad mēs sāksim vairāk runāt par iekšējo senioru?

(4 comments | ir ko piebilst)

Saturday, September 18th, 2021


de_profundis

10:33p
I was lost on the road, your love was so confusing
And all the teachers told me that I had myself to blame

(ir ko piebilst)

de_profundis

6:34p
DEBESIS PIEDZĪVO KAUNU

(ir ko piebilst)

Friday, September 17th, 2021


misene
9:48p

(ir ko piebilst)

teja

4:49p
nezinu, tā ir laba vai slikta doma ziemā braukt uz Islandi?

(10 comments | ir ko piebilst)

pajautaa

[ marina_ ]
8:54a
vai varat ieteikt kādu alergologu (grūtības atrast alerģijas avotu)

(1 comment | ir ko piebilst)

Thursday, September 16th, 2021


misene
10:09p

(ir ko piebilst)

klusais_okeans

7:13p
septembra ikgadējā kultūras darbinieku izdegšana. nevis iemiegu, bet vienkārši atslēdzos mīkstās mēbelēs un drēbēm mugurā, pamostos nougurusi, cenšos sevi apmānīt ar īslaicīgu atpūtu, bet tā pa īstam palīdz tikai strādāšana, jo prāts sevi ir ieslēdzis režīmā, kurā jebkādas novirzes no produktivitātes rada papildus trauksmi. Vienīgā motivācija turpināt ir kaut kur fonā pulsējoša apziņa, ka var arī citādāk un kādreiz būs citādāk.

(1 comment | ir ko piebilst)

teja

8:32a
Vai kāds vēl ir pamanījis baiso saistību starp melno asiñu sērgu no Paula “Pasaules gala” un to ka covidniekiem ir melnas asinis?

(5 comments | ir ko piebilst)

iokaste

8:12a
sirēnas

latgalietēm patīk sodīt. viņas nemeklē burkānu, bet uzreiz ķeras pie pātagas. jo citādāk nevarot, jo tā ir taisnīgi.
latgalietēm patīk štātēties un pieņemu - viņām skaistums ir varas instruments. bet man vienalga viņas šķiet maģiski valdzinošas.

(ir ko piebilst)

Wednesday, September 15th, 2021


misene
11:36p

(ir ko piebilst)

pajautaa

[ sirena ]
6:33p
Steidzīgi meklēju auto mehāniķi - elektriķi! Mammas mašīnai saplīsusi ventilācija, garantijas serviss strādā tikai ar oriģinālajām detaļām, tādu detaļu vairs neražo, alternatīvu neesot, ar lietotu detaļu viņi "neņemoties". Auto citroen c4. Ciba, palīgā!

(ir ko piebilst)

pajautaa

[ xxxxxxxxx ]
10:57a
santehniķīgums

Vai kāds zina labu un uzticamu santehniķi Vidzemē? (Cēsis, Valmiera, Limbaži...). Radu radi apber ar bēdu stāstiem, ka (labi) santehniķi esot gandrīz izmirstoša suga...

(2 comments | ir ko piebilst)

pajautaa

[ pelnufeja ]
12:54p
Sveiki!

Vai varat, lūdzu, ieteikt mājas/dzīvokļa uzkopšanas servisu, ar ko jums ir laba pieredze? Tīra māja nederēs, jo ar viņiem šobrīd nevar sazināties.

Paldies!

(7 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, September 14th, 2021


misene
9:45p

(ir ko piebilst)

rasbainieks

2:40p
es piemēram šodien pilnīgi nejauši noliku autoskolas braukšanu
tas ir, man viņu vēlīgi ieskaitīja, principā avansā
nu jo reāli manā dzīvē nekas nemainās
tuvākais pieraksts uz csdd eksāmenu ir novembra sākumā, to es arī žigli pagrābu
un turpināšu tieši tāpat kā līdz šim braukt skolā, "labot neganto raksturu" (c) instruktors

(14 comments | ir ko piebilst)

punkts

11:20a
Lapsītāju traumēšanas platforma

(ir ko piebilst)

pajautaa

[ gribu_gribu ]
10:06a
Sveikiņi,


Vai kāds no Cibiņiem, vai viņa rads,draugs,paziņa utt, izīrē dzīvokli vai varbūt mājas daļu Mālpils pagastā?
Help.
Es redzu tukšus dzīvokļus, bet sludinājumos nekā nav.


current mood: loved

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 13th, 2021


misene
11:25p

(3 comments | ir ko piebilst)

laba_doma

10:01p
Noskatījos video par mākslīgo intelektu, kurš, gūglējot internetu, ir iemācījies datorprogrammēšanu, un tagad, saņemot norādījumus vienkāršā angļu valodā, spēj šīs norādes uzprogrammēt un izpildīt.

Video, protams, kruts, bet vēl vairāk man patika kāda skatītāja komentārs:

"At that time AI can replace the developer fully, no job will be safe anymore. Every other white collar job will fall as well. You need a lawyer? An AI will do a better job. A chemist? An AI will do a better job. Funny when suddenly 99% of humanity has become redundant."

Iespējams, tas izklausās apokaliptiski, un varbūt tas tā arī ir, es nezinu. Taču AI evolūcija ir realitāte, un citētajā komentārā teiktais neizbēgami tuvojas, turklāt, jo vairāk es par to interesējos, jo vairāk es pārliecinos, ka tas notiek ļoti strauji. Es domāju, tehnoloģijas, lai AI varētu pārņemt 99 % darba vietas, tiks izstrādātas līdz 2030. gadam vai, maksimums, līdz 35. gadam. Bet jebkurā gadījumā - mēs visi to, visticamāk, savā mūžā piedzīvosim.

(17 comments | ir ko piebilst)

Friday, September 10th, 2021


ebeh

1:01p
Vasaras laiks ar rudens smaržām un veltēm ir vislabākā kombinācija. Es tikai nesaprotu to heitu pret bērzlapēm. Man tās tik labi garšo svaigi vārītas pa taisno no katla. Ja es kādreiz tomēr dibināšu meiteņu pankgrupu, tad tā sauksies “Pāraugušās Bērzlapes”.

(1 comment | ir ko piebilst)

Monday, September 13th, 2021


helmsdeep
3:36p
Katram no mums dzīvē var būt 2-3 cilvēki, kuriem īpašos gadījumos (kad pelnīti u. tml.) ir atļauts uz mums kliegt. Tas arī viss. Visiem pārējiem vajadzētu nahuj prasties.

(14 comments | ir ko piebilst)

Sunday, September 12th, 2021


misene
11:55p

(ir ko piebilst)

Monday, September 13th, 2021


helmsdeep
12:12a
if u can't handle me @ my crazy, don't use me @ my normal

(6 comments | ir ko piebilst)

Sunday, September 12th, 2021


misene
1:16acurrent music: r.l.burnside - the criminal inside me

(ir ko piebilst)

Saturday, September 11th, 2021


pajautaa

[ sonnenwende ]
6:04p
Help matemātika

man ir piens, 100ml=3,9g tauku. Tad saldais krējums 100g= 35g tauku.

Man vajag 1l piena, kuram būtu 10% tauku jeb 100ml = 10g tauku

Cik daudz piena man vajag aizstāt (1l paka) ar saldo krējumu, lai iegūtu šādu attiecību?

Būtu forši, ja padalītos ar aprēķina veidu, lai nākotnē nav šitāds čakars smadzenēm.
Tencinu

(6 comments | ir ko piebilst)

punkts

6:16p
Welcome home, tampax.

(ir ko piebilst)> uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system